Main menu

67 a7966Ірина із сином, який пересувається на візку зверталася з питання встановлення пандусу у своєму будинку до виконкому та управителів,  також дзвонила на гарячу лінію. Відповіді отримувала схожі: «розробляємо проєкт», «немає коштів», часом не відповідали взагалі. Загалом чекати довелося 9 років. Тепер пандус є, та він не вирішує всіх проблем з доступністю.

Пандус, розповідає Ірина,  мали зробити ще два, чи три роки тому: «розробили проєкт, але я попереджала, що він неправильний, тому  потім його переробляли протягом двох років».

Пандус у будинку був необхідний, бо ґанок, говорить жінка, високий, а взимку дуже слизький.  Наразі його встановили, але цим проблему вирішили не до кінця. Живе жінка з сином на сьомому поверсі, ліфт у будинку зупиняється між поверхами, тому тепер жінка звертатиметься знову, бо потрібен підйомник, адже самій підняти дитину до ліфта неможливо, доводиться чекати, аби попросити сторонньої допомоги.

68 7aff3

«Приїздила комісія, просто у мене спитали, як я могла потрапити на сьомий поверх і жити там з дитиною інвалідом. Сказали, продавайте квартиру і купуйте на першому поверсі. Потім запропонували квартиру у гуртожитку на Чайковського 1А. Але цим вони погіршують мої умови проживання, тому я відмовилася» - додає жінка.

70 5c025

Директор КП «Бахмутська управляющая компанія» Олександр Бондарев повідомив, що облаштування пандусу коштувало близько 200 гривень, які виділили з міського бюджету. В цьому році зробили ще один пандус за адресою Чайковського, 95. Другий пандус був простіший за конструкцією і дешевший – коштував близько 20 тисяч гривень. В наступному році за заявкою планується зробити підйомник за адресою Сибірцева, 172.

«У цьому гуртожитку є технічна особливість. Ліфт зупиняється між поверхами. Навіть якщо ставити перекидний пандус, там такий крутий нахил, що потрібна велика сил, щоб закотити візочок. На жаль навіть після того, як пандус з’явився – це не дуже полегшить життя цієї родини», - пояснює Бондарев.

Ірина вважає, що на сходинках можливо поставити підйомник, тому планує звертатись з цього приводу до виконкому.