Main menu

Снимок.JP111G 7c625Після місцевих виборів, відбулася зміна груп впливу, тепер депутатський корпус поділений між депутатами від ОПЗЖ і сформованою коаліцією депутатів з чотирьох партійних сил. Чи змогла коаліційна сила вплинути на прийняття рішень - читайте у матеріалі.

Пленарні засідання депутатів у Часовому Ярі останні десять років проходили жваво, тривали гарячі дискусії між неформальними фракціями депутатів від ПАТ "Часовоярський вогнетривкий комбінат", що просувають інтереси власника та групою, що підтримувала ідею незалежного розвитку, не пов’язану з видобутком глини та розробкою кар’єрів. Цю групу довгий час очолювала покійна міська голова Ольга Опанасенко, потім в.о. міського голови Сергій Чаус.

Хоча новообрані депутати Часовоярської міської ради домовилися про спільну роботу і підтримку вже на перших пленарних засіданнях, це рішення виявилося лише декларативним. На сьогодні реальною опозицією до ОПЗЖ виявилася лише політична сила «Сила людей», від якої до міськради увійшли лише три людини.

Щоб підтвердити це твердження фактами, розглянемо детально результати голосування.

Преміювання міського голови: встановили менш чім пропонувалось

"Премія міському голові встановлюються за високі досягнення та за виконання особливо важливої праці. Коли я виконував обов'язки міського голови, то мав такі премії на рівні 50% і 50% за кожну статтю. Сьогоднішній голова пропонував встановити йому 100% та 50%. Я вважаю це недоцільним, враховуючи ще те, що міський бюджет має непомірний дефіцит. І саме головне, під час своєї передвиборчої кампанії пан Верзилов казав, що представники місцевого самоврядування мають високі зарплати, але ж сам вирішив отримати по максимуму", - говорив Сергій Чаус депутат від партії "Слуга народу", в минулому секретар міської ради.

Олександр Хайнус депутат від партії «Сила олюдей» запитав за які заслуги громада Часів Яра повинна преміювати новообраного мера? Ніхто з присутніх та і сам міський голова не змоіли відповісти на це питання. Але попри цього всі депутати, окрім трьох з партії  "Сила людей", проголосовали «за».

Передвиборчу обіцянку мера по тарифам не підтримали

Мораторій на підвищення тарифів на житлові-комунальні послуги пропонував міський голова Дмитро Верзилов. Казав, що він обіцяв це людям, коли балотувався на цю посаду.

Депутати заявляли що, такі міри просто збанкротують єдине комунальне підприємство в місті - ВРЖП. Останнього разу тарифи піднімались у 2012 році і за деякі квартири комунальна плата складає навіть менше 50 гривень.

Валерія Гордієнко депутат від партії "За майбутнє" та директор КП "ВРЖП" (зараз у декретній відпустці - прим.редакції) говорила, що якщо не підвищувати тарифи, то потрібна надавати дотації з бюджету чи інші засоби підтримки підприємства.

Руслан Макарович наголошував, що підприємство має можливість заробляти, а штучне стримання росту тарифів це створення обмежень для цього.

Діючий директор комунального підприємства ВРЖП Віктор Буслов та депутат від партії "Європейська солідарність" заявив про  "конфлікт інтересів" і не голосував по даному питанню. Саме від нього очікували пояснення, аргументів у вигляді фінансових показників, але вони так і не прозвучали.

Цікаво, що протягом року Віктор Буслов, постійно наголошував під час сесій, під час звітів, на сторінці ФБ ПРЖП Часів Яр про необхідність підвищення тарифів, про розширення штату обслуговуючого персоналу, про розвиток підприємства, про відкриття нових видів заробітку.

пржп fed91

прожп1 8fc1bСторінку в ФБ веде директор Віктор Буслов

За мораторій проголосували лише 13 депутатів. Для ухвалення рішення треба 14 голосів.

Регламент та Положення про постійні комісії - не затверджено

"Працювала робоча група, створена депутатами, які і напрацювали проєкти цих документів. Але на розгляд на сесію винесли інші проєкти, ми навіть не встигли з ними ознайомитись, тому не підтримали, будемо розглядати наступного разу", - розказує Олександр Хайнус депутат 7-го скликання Часовоярської ОТГ.

Виконавчий комітет: 11 осіб без представників громадськості, молоді та бізнесу

"Діюче законодавство дозволяє депутатам вносити свої пропозиції щодо нормативних актів, тому я пропоную збільшити кількісний склад виконкому. У виконкомі повинні бути представники різних сфер - медицини, підприємств, що надають комунальні послуги, бізнес, громадськість. Я пропоную ввести Руслана Петренко, Валентина Ноженко - як представників бізнесу та Валерія Богуненко - як представника громадськості", - запропонував депутат Руслан Макарович.

Пропозицію Макаровича не підтримала більшість при голосуванні.  Хоча Віктор Буслов попросив урахувати пропозицію Макаровича щодо кількості членів виконкому:

"Кількісний склад визначає рада і тому ця пропозиція повинна бути врахована. Тобто, якщо депутати її підтримують, то кількість виконкому треба збільшити до 15 людей".

Але ж під час голосування  непослідовність його дій здивувала присутніх: він не підтримав це рішення, а просто утримався, а за персоналії, яких пропонував Макарович, проголосував "за".

Слід зазначити, що міський голова наголошував, що кількісний склад виконкому пропонував він і це його право за законом, але ж відкрито закликати депутатів підтримувати саме його рішення, що він робив протягом сесії, суперичить законодавству.

Призначення заступників та старости

Кандидатів на посади заступників міського голови, старости села Калинівки, керуючого справами виконкому пропонував міський голова  і всі вони були підтримані. У депутатів виникли питання наскільки кваліфікація запропонованих осіб відповідає посадам.

Читайте також: "У Часовом Ярі обрали секретаря міської ради з третьої спроби"

Так депутат Руслан Макарович у всіх кандидатів на посади до місцевого самоврядування Часовоярської ОТГ питав про знання посадових функцій та обов'язків - але жоден кандидат та кандидатка не сказали, що розуміється в управлінні громадою.

трактор 066ec

"Я народився в цьому селі, знаю всі його проблеми, знаю як їх вирішувати. Це новий етап мого життя і я вважаю, що гідно впораюсь з поставленими завданнями", - пояснив свою компетентність Андрій Коженко, кандидат на посаду старости у селі Калинівка, який на сьогодні працює трактористом.

Також Макарович пропонував призначати старосту з урахуванням громадської думки мешканців, але його пропозицію не всі депутати підтримали, тому такі зміни не внесли.

Ознаоймитись з результатами поіменного голосування можна тут.