Main menu

77 ae8a0Як зруйнувати стереотип щодо того, що математичні та гуманітарні навички не можна поєднати? Відповідь на це питання знає Поліна Білоус, яка посіла третє місце на всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. До індустріального технікуму дівчина навчалася у російськомовній школі, і саме завдяки любові до математики почала досконало освоювати мову, а тепер поєднує ці предмети у науковій роботі.

У свої 18 Поліна здобула диплом технікуму за спеціальністю фінансова справа та страхування, визначилась з майбутньою професією, перетворила хобі у роботу та вступила до омріяного вишу. 

Поки Поліна навчалася в Бахмутському індустріальному технікумі, двічі брала участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка: на першому курсі посіла VI місце, на третьому - III місце на обласних етапах конкурсу.

На обласний етап конкурсу імені Петра Яцика їздила тричі, протягом трьох років навчання в технікумі, завжди посідала перше місце.
Після того їздила на фінальні етапи – пробувала свої сили. Цього року таки зайняла призове місце серед навчальних закладів I-II рівнів акредитації (технікуми та коледжі) – отримала бронзу.

18 773a8
До ЗНО готувалася сама: українська мова та література і математика були обов'язковими для вступу до вишу, їх склала на 189 та 190 відповідно. Говорить, математику, все ж таки знає краще.

Навчалася Поліна у російськомовній школі, математика завжди входила у коло інтересів. Коли писала у 9-му класі роботу МАН з прикладної математики, стандарти роботи були українською. Тож почала використовувати українську, вивчаючи математику.
Після 9-го класу вступила у технікум, всі подальші Олімпіади, ЗНО, підготовка до іспитів – все це українською:
«Мені було нескладно після дев'яти років математики російською мовою перейти на українську, наново все вивчити. Всі державні стандарти, іспити, Олімпіади – воно все українською мовою, бо термінологія, все ж таки відрізняється».

Вперше поєднала мову і математику саме у роботі МАН, там використовувала графи у навчанні (Граф — це сукупність об'єктів із зв'язками між ними):


«Вони використовувалися мною і в мові, інформатиці, географії. Тобто, цією науково-дослідною роботою я підкреслила те, що математика може бути корисною будь-де. Таким чином, систематизувала свої знання».

Цього року вступила до Харківського національного університету імені Каразіна на економічну кібернетику, надалі планує пов'язати своє професійне майбутнє саме з математикою, бо то пристрасть усього життя, як говорить сама Поліна.
Матеріал Марія Лященко, фото з архіва Поліни Білоус.