Main menu

maf kiev24 kofeynja irpen 1 crop u11748 06199Тепер, за так званий МАФ з середньою площею приблизно 15 квадратних метрів, власнику доведеться щомісячно сплачувати ще 700 гривень. Бахмутська міська рада планує в найближчий час заключати договори з власниками тимчасових споруд.

"На жаль, на законодавчому рівні чітко не врегульовані умови користування елементами благоустрою комунальної власності. Власники "МАФів" не вносять до міського бюджету ніякої плати. Власники ж в будованих чи окремо розташованих приміщень сплачують податок на нерухоме майно, тому наявна нерівна конкуренція. Прийняте рішення надає справделиві умови та впорядковує умови розміщення тимчасових споруд", - розказала Наталя Отюніна начальник Управління муніципального розвитку.

my visual 46316127 1 96e24Більш детальніше про рішення та механизм його втілення можна прочитати тут.

Рішення було прийняте на позачерговій сесії депутатів – 21 квітня. Рішення не підтримали серед присутніх депутатів – Валерій Слєсарев та Вікторія Лещінер.

«Я вважаю, що зараз в таке складне становище для малого бізнесу неможна вводити додткові фінансові навантаження. До того ж, це істотні гроші для багатьох з них. Тобто, власник невеличкого МАФу кожного місяця повинен сплатити ще майже 1000 гривень в бюджет. Тому я не голосував і просив відтермінувати рішення», - висловив свою думку Слєсарев.

«Я думаю, що власники МАФів повинні сплачувати податок у місцевий бюджет, але я також вважаю, що це рішення можна було прийняти пізніше», - сказала Вікторія Лещінер.

Наталя Отюніна пояснила такі розцінки тим, що майже всі тимчасові споруди розміщені по центру Бахмуту – в привабливих місцях, які користуються попитом, тому така ціна справедлива.