Main menu

Снимок 04c04Разом з постійним зростанням кількості захворілих на COVID-19 в Україні, курс гривні також постійно росте, але не вгору, а вниз. Якщо на початок березня офіційний курс гривні к долару США був нижче 25, то в кінці місяця переступив відмітку 28. До того ж в Бахмуті, в обмінниках, долар був найдорожчим у порівнянні з сусідніми містами Донецької області.

Після оголошення карантинних заходів, люди почали скуповувати долари, чим провокували неконтрольоване його зростання. Відсутність елементарної фінансової грамотності у людей привело до панічних настроїв і в економічній сфері. Не зважаючи на заспокоювання від Національного банку України, громадяни все одно поповнювали доларові запаси.

rehc1 c2df1

Аналіз зміни курса гривні за період з 10 березня по 10 квітня 2020 року

Які чинники вплинули на падіння гривні наші журналісти питали у місцевих експертів.

На вашу думку, на різку зміну курсу гривні к долару США вплинула епідемія COVID-19 чи є ще якийсь фактори?

"Проблеми пандемії погіршили ситуацію на світових фінансових і товарних ринках, безумовно, вплинули на світову економіку, тому що валютний ринок завжди реагує на кризові ситуації. Невизначеність і підвищення ризиків завжди ведуть до зростання долара, тому що попит на нього збільшується. Україна - частина світової економіки, але у нас є і свої особливості. Інвестиційна привабливість і наша стабільність багато в чому залежить від зовнішніх запозичень, що важливо в умовах спаду економіки. Зараз у нас є проблеми з отриманням чергового траншу кредиту від МВФ. Тому, у перспективі, курс гривні буде коливатися, але, на мій погляд, НБУ має достатній запас міцності в розмірі близько 25 млрд. доларів для згладжування надмірних коливань. Дуже висока і валютна ліквідність банків яка становить близько 9 млрд. доларів" - так вважає Петро Тутов експерт по економіко-правовим питанням.

IMG 8265 27497

7323434e 5ce1 402f 982d 3eb449a01005 53304Коли курс гривні к долару США в Бахмуті був 29:1, у сусідньому Словянську вартість гривні була вищою (курси станом на середину березня 2020)

Олександр Серенко економіст, фахівець в антикризовому управлінні має таку думку:

"На падіння гривні вплинуло багато чинників, у тому числі, звісно і пандемія. Доречи, курс гривні постійно штучно утримується. В умовах коли споживання більше виробництва, виникає дефіцит, відбувається зростання цін, економіка падає".

Які дії необхідно вжити Уряду, щоб стабілізувати курс гривні?

"Перші кроки по стабілізації ситуації вже зроблені, прийняті необхідні закони. Черговим кроком має стати прийняття закону про банки. У разі його провалу, ризики зростуть багаторазово і про очікувані кредити можна забути. Але при всьому цьому, головне - не панікувати, тому що гроші люблять тишу!», - каже Петро Тутов.

паст d6ade

Таке опитування проводили колеги-журналісти Радіо "НВ"

"Для стабілізації потрібні кардинальні заходи - закрити всі обмінники, ввести жорстку монетарну політику, припинити друкувати гроші, заморозити усі соціальні виплати, наприклад обіцянки Президента виплата пенсіонерам по 1000 гривень, постійний контроль за ціноутворенням. В таких ситуаціях потрібна не лише консолідація громадського суспільства, а й керівництву держави почати отримувати базові поняття економіки", - так вважає Олександр Серенко, економіст, фахівець в антикризовому управлінні.