Main menu

1310684 780x470 13a84В обмеженнях, прийнятих Урядом, що діють з 6 квітня, треба знаходитись в масках в громадських містах. Але законом чітко не визначено поняття громадського місця. Так чи маємо ми ходити в масці по тротуару, де немає жодної особи? Наші журналісти дізнавались, як це обмеження трактують в Бахмутському відділку поліції.

В прес-службі повідомили, що керуються поясненнями Кабміну:

«В постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення "громадське місце».

Визначити точний перелік громадських місць, щоб не залишалось ніякого «тощо», мають місцеві ради.

Начальник відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради Світлана Кудрявих повідомила, що в такому становищі невизначеності опинився не тільки Бахмут. На сьогодні в міськраді керуються законом №2899-IV, в якому зазначено:

«Громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони».

Більшість міст області також не має точного визначення поняття «громадського місця».

Тож в Бахмутській міськраді будуть працювати над цим питанням. За словами начальника відділу з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрія Скляренко повідомив, що місцева рада розгляне доцільність розширення переліку вказаного в законі.

Тож на сьогодні мешканці Бахмута мають керуватися саме поняттям з закону і пересуватися містом без маски можна, бо тротуар не входить до переліку громадських місць.