Main menu

2 5b8feДіти, які на час проведення антитерористичної операції не стали повнолітніми можуть надавати документи для отримання такого статусу. Поки законодавство України не передбачає якихсь пільг, але в майбутньому все ж таки вони можуть отримати переваги від держави.

Щоб отримати такий статус, необхідно подати певний пакет документів згідно Постанови КМУ №268 до відділу по справам дітей Управління молодіжної політики. Заява розглядається протягом місяця та за рішенням комісії надається позитивна чи негативна відповідь.

ролик 75d73Тут можна подивитись покрокову інструкцію щодо отримання статусу

«З такими заявами до нас стали звертатись влітку 2018 року. Станом на сьогодні вже 100 дітей отримали такий статус, в лютому поточного року також будемо розглядати п’ять заяв. Були три особи, яким вже виповнилось 18 років, але на час АТО вони ще були неповнолітні, то вони самі звернулись до нас і отримали такий статус. Всього одній дитині було відмовлено, бо вона була зареєстрована у місті Слов’янську, а в Бахмуті навчалась. Але вона пізніше отримала статус у рідному місті. Всі, хто подався – всі діти ВПО», - розказує Ірина Давиденко, начальник відділу по справам дітей Управління молодіжної політики.

Ірина Давиденко каже, що жоден мешканець Бахмуту не виявив бажання отримати такого статусу своїй дитині. Але, згідно Постанови КМУ №268 право на отримання мають не лише переселенці.

Снимок1 56494

Снимок2 d7643В сусідньому місті Костянтинівка такий статус отримують більш активніше, і місцеве самоврядування надає його всім дітям, які відповідають нормам Постанови, тобто не лише ВПО, а й місцевим мешканцям.

мал f7f7b

Найчастіша причина, за якою надають такий статус дитині – це психологічне насильство

Ірина Давиденко каже, що на семінарах їм пояснювали, що може бути психологічним насильством.

«Наприклад, дитина мешкала у місті Горлівці і у зв’язку з війною покинула рідне місто. То така дитина постраждала  із-за воєнних дій, та ще й з вимушеним переїздом», - говорить Давиденко.

Але, в жодному нормативному документі, як і у самій Постанові, не сказано, що потрібно надавати додаткові документи, які б підтверджували психологічне насильство у дитині.

Поки статус дитині, що постраждали внаслідок воєнних дій не надають право на пільги або переваги. Але, в майбутньому все може змінитись, та щоб сформувати економічне-фінансове обґрунтування потрібно знати скільки таких дітей в Україні.