Main menu

IMG 8629 3a05fВчора відбулась презентація першого творіння від мистецького проєкту "Дифузії" - команди художників з Європи. Вони разом з громадськістю Бахмуту намалювали цікавий мурал на будівлі розважального центру "Победа".

Нагадаємо, що зараз в Бахмут працює та творить разом з мешканцями перша мистецька резиденція "Дифузія".

Алан Маєр, керівник проєкту - художник з Німеччини раніше займався гуманітарною діяльністю - з Берлину надавав допомогу в Україну, пізніше приїхав до Краматорську і вийшло так, що разом з мешканцями вони намалювали великий мурал на стіні. Так і зародився проєкт "Діфузії".

"Мені так сподобалось малювати разом з людьми, в нас дуже гарно все вийшло. Я побачив, що молодь дуже хоче творити, малювати, мене це надихнуло і я вирішив робити щось таке подібне постійно. Я маю надію, що тепер тут (зворотна сторона розважального центру "Победа" - прим.ред.) буде живе місце та воно стане початком для інших цікавих робіт художників. Мені дуже сподобалось, що приходили діти і ми разом творили. А сам проєкт триває, ми ще у місті два дні і будемо працювати в інших локаціях", - розповідає Алан Маєр.

IMG 8634 22cfc

Розважальний центр "Победа" в особі керівника Вікторії Лещінер виступили одним з меценатів проєкту в Бахмуті - годували художників та придбали необхідні матеріали для створення муралу.

"Вийшло дуже яскраво, красиво, незважаючи на погану погоду, бо художники працювали і під дощем, і вночі, щоб закінчити в строк. Приходили діти, сам процес був відкритий, привертав усіх, хто проходив повз нашого кінотеатру. Багато хто порівнює цей твір з пейзажною алею в Берліні, ми стаємо схожими на Європу та приєднуємося до модних світових тенденцій", - сказала Вікторія.

IMG 8611 cca8e

Мурал творили одночасно три художники - Алан Маєр з Берлину, Олена Клочко з Бахмуту та Дмитро Коломойцев з Києва.

"Я створив такий собі азіатський символ щастя з українським колоритом. Працювати з іншими художниками було комфортно, бо ми поважаємо мистецтво кожного. І я вважаю, що Бахмут у художньому сегменті, десь-таки переплюнув навіть Києв", - сміється Дмитро Коломойцев.

IMG 8629 3a05f

"Ідея привести проєкт до Бахмуту виникла, коли я ще влітку малювала Ганну Бокову, ми розмовляли і саме вона допомогла перетворити її в реальність, вона виступила головним організатором. Також дуже дякуємо за допомогу всієї громадськості Бахмуту, керівництву "Победи" за смачну їжу, за придбані якісні матеріали, Валерію Слєсареву за те, що допоміг переїхати в готель з хорошими умовами", - розповіла Олена Клочко.

IMG 8632 67b30

Ганна Бокова, організатор перебування резиденції в Бахмуті висловила подяку художникам, які приїхали з Європи та залишили свій вклад в розвиток міста в якості чудових творів та муралів.

"Це наш перший досвід організації такої резиденції, я гадаю, що в нас все чудово вийшло, якісь помилки врахуємо і наступного разу будемо працювати ефективніше. Дуже приємно, що відгукнувся місцевий бізнес і фінансово підтримав проєкт. Віктор Зіпир зробив полотно для малювання, Артем Чепурін придбав фарби, Валерій Слєсарев профінансував готель, кафе "Густо" та "Нью Йорк Стріт Піца" годують художників, наша організація ГО "Бахмутська Фортеця" також придбала деякі матеріали, Андрій Кузнєцов виступив в якості менеджера. Ну а самі перші, хто відгукнувся на допомогу, були звісно розважальний центр "Победа", - сказала Ганна.

IMG 8642 ee043