Бахмут готується прийняти першу мистецьку резиденцію

Семаковська Тетяна 15:37, 6 Вересня 2019

69266526 904798729875793 3972250660333682688 n 758aaМистецький проект «Дифузії» збирає і привозить на Донеччину художників з Європи, які вивчають нові міста, спілкуються з громадою і відтворюють свої враження в картини. Ці роботи залишаються в містах і створюють базу сучасної культурної спадщини.  В цьому році митці з Німеччини, Італії та України готові приїхати до Бахмута. Навіщо потрібні мистецьки резиденції і як можна підтримати резиденцію в Бахмуті читайте в матеріалі.

Арт-резіденціі- це сучасна форма культурного процесу, яка стає все більш популярною в світі. Художники з великих міст і різних частин світу приїжджають в різні регіони земної кулі, де контактують з місцевим населенням на своїй власній свіжій хвилі і знаходять натхнення серед явищ або архітектури,.

В Україні теж активно відбувається розвиток цього напрямку. Наприклад, команда Конгресу активістів культури створила мистецьку резиденції ім. Назарія Войтовича – наймолодшого Героя Небесної Сотні. В його рідному селі щороку працює команда молодих митців.

«Програми мистецьких резиденцій поширена практика у всьому світі, і вже кілька років активно імплементується в Україні різними державними та приватними інституціями та організаціями. Завдяки програмам у конкретному місті зявляється можливість знайомити широке коло людей з особливостями локацій. Для місцевих громад це шанс розказати про привабливі сторони своїх територій, зробити промоцію місту у підтримку туризму та формування позитивного іміджу.

Програма резиденцій зазвичай передбачає запрошення митців з інших міст та зза кордону. Вони створюють свої проекти використовуючи контекст та залучаючи місцевих жителів. Це відповідно розширює і поглиблює розуміння один одного та дозволяє покращити культурний ландшафт міста. Зазвичай програми покликані вирішувати певну проблему чи розповсюдити добру славу локації. Митці завжди концентруються на тому що бачать і трансформують це у твори, які мовою мистецтва розповідають про місце», – розказала сайту куратор мистецької резиденції ім. Назарія Войтовича Людмила Нечай.

Мешканці Бахмута вже знайомі з роботами художників з проєкту «Дифузії», керівник проекту – художник з Німеччини Алан Маєр та куратор- художник Олена Клочко, ща нещодавно повернулась до Бахмута пiсля років проведенних закордоном в сучасному арт- та кінопроцесси , презентували виставку сучасного мистецтва в Бахмутському краєзнавчому музеї. Це були роботи створені в минулому році під час резиденції у Краматорську.

«В процесі резиденції художники малюють, пишуть прямо на вулицях міста в обраних ними локаціях. Взаємодіючи з усіма бажаючими, від школярів до пенсіонерів, передаючи свої знання в процесі створення власних творів. В резиденції беруть участь освічені художники, які закінчили часом досить шановні заклади типу Берлінської чи Мухiнської академії, або ж люди зі своїми унікальним напрацюваннями, випробуваними в міжнародних арт-проектах і резиденціях», – розказує Олена Клочко.

69266526 904798729875793 3972250660333682688 n e03a4

Клочко каже, що в цьому році резиденція мала відбутися Маріуполі та Краматорську, але художники готові попрацювати в Бахмуті. Для цього потрібно забезпечити групу в кількості 15 осіб проживанням та харчуванням, надати матеріали. Щоб резиденція відбулася в Бахмуті потрібно близько 50 тисяч гривень. Ініціатор резиденції в Бахмуті Олена Клочко каже, що під цю ідею вже почали підключатись творчі люди та підприємці. Внести фінансовий і організаційний внесок вирішив підприємець, громадський діяч Віктор Зіпір. Ми попросили Віктора розказати, чому він вирішив підтримати проєкт.

«Багато таких заходів проходить повз нашого міста. Це цікавий і може бути навіть не зрозумілий мені проект з людьми мистецтва. Я дуже хочу, щоб він відбувся в нашому місті. Я звернувся до відділу внутрішньої політики Бахмутської міської ради за допомогою в організаційній підтримці – оповіщенні зацікавлених осіб, за допомогою в розміщенні та годуванні, забезпеченні матеріалами не тільки художників, а й учасників – місцевих жителів. Чи буде ця ініціатива підтримана, я не знаю. Я не вперше підтримую культурні проєкти, я роблю це не для себе навіть можу не відвідувати заходи, просто хочу щоб ця можливість була у жителів нашого міста. Таким чином, ми презентуємо свій регіон, вони повернуться і розкажуть як приймають в нашому місті. Ми також маємо можливість поспілкуватися особисто з гостями. Підприємці можуть підтримати ініціативу фінансово, погодувати в своїх кафе, організувати екскурсію», – каже Зіпір.

Підтримати проєкт фінансово також готові в кінотеатрі «Победа», кафе «Густо» та «Ізумі».

Організатори звертаються до мешканців, підприємців та організацій з проханням фінансової підтримки. Контактні телефони 0669318555, 0953076330.                                                                                                                                                                                    

Крім написання пейзажів з краєвидами міста і портретів місцевих жителів, фото і відео зйомки, художники проводять круглі столи з презентаціями своїх творчих методів і подій міжнародного арт-процесу, в яких вони брали участь, а також майстер-класи та інші види взаємодії з місцевим населенням будь-якого рівня достатку і освіти.

«Художник – провідник, він любить всіх і розуміє кожного. Люди це відчувають і охоче йдуть на взаємодію. Це найважливіший обмін інформацією, який відкриває підліткам і випускникам розуміння своїх можливостей, який знімає психологічний затиск у тих, хто збирається отримувати мистецьку освіту, або просто шукає шляхи своєї творчої реалізації.

Художник це найважливіша фігура в людській цивілізації. Все що нас оточує створено художниками (адже дизайн-це одна з форм художньої практики). Тому дуже важливо кожному місту і селу створити платформу для входу молоді або просто бажаючих в світ візуальної творчості, а такою платформою може бути АРТ-центр, якого поки в нашому місті немає. У цій ситуації АРТ-резиденція, готова заїхати в місто хоча б на тиждень- це вдача і шанс зіткнення з міжнародним АРТ-процесом, не кажучи вже про те, що це шанс отримати навички для місцевим мешканців і самі твори» – каже Клочко.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]