Main menu

630 360 1559415622 694 b6252Бахмут приєднався до всесвітньої екологічної акції Friday for future ще влітку - школярі щоп'ятниці виходили на головну площу міста і пояснювали жителям про неминуче глобальне потепління. Влад Лебедєв, ініціатор Бахмутськой акції, відвідав Швейцарію, де проходив глобальний екологічний страйк. Повернувшись додому, він розповів журналістам нашого порталу про загальні плани, що потрібно робити щоб забезпечити кліматичну справедливість, і як рух буде продовжуватися в Бахмуті.

«У Лозанні швейцарському місті проходили в серпні збори всіх, хто бере участь у всесвітньому русі Friday for future (п'ятниці заради майбутнього - прим.ред.). З усієї Європи було 500 людей, були і з інших континентів, з України було 22 учасники - з Києва, Харкова, Полтави, Одеси, Бахмута, Івано-Франківська та інших міст. Метою зустрічі було зміцнити міжєвропейські зв'язки, зрозуміти як краще скоординуватись між собою, намітити цілі і вимоги », - розповідає про свою поїздку Влад Лебедєв.

Взагалі цілі, принципи і вимоги встановлені давно в декларації ООН, а всесвітній рух Friday for future тільки популяризує їх і пропонує всім людям дотримуватися встановлених цілей.

IMG 1083 ad212

  1. Підтримати глобальну температуру і її зростання нижче 1.5 за Цельсієм від доіндустріального рівня
  2. Забезпечити кліматичну справедливість
  3. Прислухатися до кращої об'єднаної науки на планеті, яка існує на даний момент

Цілий тиждень учасники зустрічі в Швеції брали участь в різних активностях - пленарних засіданнях, де всі разом обговорювали, голосували, приймали рішення.

«Засідання проходили дуже емоційно напружено і багато хто навіть плакав, бо близько сприймали до серця», - згадує Влад.

Були відкриті форуми, на які запрошували експертів з певних екологічних тем і всі учасники обговорювали її, знаходили відповіді на питання.

«Ми говорили про різне - як важливо менше вживати м'яса, як альтернативні види палива можуть поліпшити стан екології, і навіть, як капіталізм сприяє погіршенню екології», - розповідає хлопець.

IMG 1088 2478c

До речі, їжа подавалася тільки веганська, навіть без продуктів молочного походження. Їжі було дуже багато, вона була різноманітна, дуже смачна, запросили професійних кухарів, єдиний мінус - не було першого, згадує Влад.

Була ще гаряча лінія вчених, куди можна було зателефонувати і задати своє питання науковцям.

imgonline com ua 2to1 8NTnaiE1sjHrT d8f38

Вся тижнева зустріч супроводжувалася участю різних ЗМІ. З України теж запрошували, згадує Влад, але на жаль ніхто не приїхав.

«Було багато журналістів з газет, радіо, телебачення. Я особисто брав участь у передачі по радіо. Ми з хлопцями самі придумували теми, розповідали різні факти, нам допомагали експерти, ми виступали в ролі ведучих», - каже Влад.

IMG 1089 bdc8e

І в п'ятницю, звичайно ж, був страйк, в ньому взяло участь 2500 людей. Влад з гордістю згадує, що йшов поруч з Гретою Тунберг (засновниця руху - прим.ред.).

20 вересня, в найближчу п'ятницю, відбудеться черговий глобальний страйк. Грета вирушила на яхті з сонячними панелями до Нью-Йорку, через Атлантику, де буде проходити саміт, вона хоче взяти в ньому участь.

У Києві пройде марш вулицями міста, всі бажаючі можуть підключитися або в столиці або в своїх містах.

До речі, в Бахмуті ініціативу руху Friday for future перехопила одна з учасниць, учениця дев'ятого класу - Настя Щекодіна. Минулої п'ятниці вона сама організувала мітинг і її підтримали кілька подруг.

IMG 8433 219a6

«20 вересня я їду до Києва на всесвітній марш, 27 вересня проведу знову в Бахмуті акцію, а пізніше разом з київськими колегами зробимо тренінг для нашої молоді, щоб привернути увагу і разом вирішувати нашу загальну екологічну проблему», - розповіла Настя.