Бахмут за майбутнє всієї планети!

Семаковська Тетяна 18:05, 18 Вересня 2019

630 360 1559415622 694 b6252Бахмут приєднався до всесвітньої екологічної акції Friday for future ще влітку – школярі щоп’ятниці виходили на головну площу міста і пояснювали жителям про неминуче глобальне потепління. Влад Лебедєв, ініціатор Бахмутськой акції, відвідав Швейцарію, де проходив глобальний екологічний страйк. Повернувшись додому, він розповів журналістам нашого порталу про загальні плани, що потрібно робити щоб забезпечити кліматичну справедливість, і як рух буде продовжуватися в Бахмуті.

«У Лозанні швейцарському місті проходили в серпні збори всіх, хто бере участь у всесвітньому русі Friday for future (п’ятниці заради майбутнього – прим.ред.). З усієї Європи було 500 людей, були і з інших континентів, з України було 22 учасники – з Києва, Харкова, Полтави, Одеси, Бахмута, Івано-Франківська та інших міст. Метою зустрічі було зміцнити міжєвропейські зв’язки, зрозуміти як краще скоординуватись між собою, намітити цілі і вимоги », – розповідає про свою поїздку Влад Лебедєв.

Взагалі цілі, принципи і вимоги встановлені давно в декларації ООН, а всесвітній рух Friday for future тільки популяризує їх і пропонує всім людям дотримуватися встановлених цілей.

IMG 1083 ad212

  1. Підтримати глобальну температуру і її зростання нижче 1.5 за Цельсієм від доіндустріального рівня

  2. Забезпечити кліматичну справедливість

  3. Прислухатися до кращої об’єднаної науки на планеті, яка існує на даний момент

Цілий тиждень учасники зустрічі в Швеції брали участь в різних активностях – пленарних засіданнях, де всі разом обговорювали, голосували, приймали рішення.

«Засідання проходили дуже емоційно напружено і багато хто навіть плакав, бо близько сприймали до серця», – згадує Влад.

Були відкриті форуми, на які запрошували експертів з певних екологічних тем і всі учасники обговорювали її, знаходили відповіді на питання.

«Ми говорили про різне – як важливо менше вживати м’яса, як альтернативні види палива можуть поліпшити стан екології, і навіть, як капіталізм сприяє погіршенню екології», – розповідає хлопець.

IMG 1088 2478c

До речі, їжа подавалася тільки веганська, навіть без продуктів молочного походження. Їжі було дуже багато, вона була різноманітна, дуже смачна, запросили професійних кухарів, єдиний мінус – не було першого, згадує Влад.

Була ще гаряча лінія вчених, куди можна було зателефонувати і задати своє питання науковцям.

imgonline com ua 2to1 8NTnaiE1sjHrT d8f38

Вся тижнева зустріч супроводжувалася участю різних ЗМІ. З України теж запрошували, згадує Влад, але на жаль ніхто не приїхав.

«Було багато журналістів з газет, радіо, телебачення. Я особисто брав участь у передачі по радіо. Ми з хлопцями самі придумували теми, розповідали різні факти, нам допомагали експерти, ми виступали в ролі ведучих», – каже Влад.

IMG 1089 bdc8e

І в п’ятницю, звичайно ж, був страйк, в ньому взяло участь 2500 людей. Влад з гордістю згадує, що йшов поруч з Гретою Тунберг (засновниця руху – прим.ред.).

20 вересня, в найближчу п’ятницю, відбудеться черговий глобальний страйк. Грета вирушила на яхті з сонячними панелями до Нью-Йорку, через Атлантику, де буде проходити саміт, вона хоче взяти в ньому участь.

У Києві пройде марш вулицями міста, всі бажаючі можуть підключитися або в столиці або в своїх містах.

До речі, в Бахмуті ініціативу руху Friday for future перехопила одна з учасниць, учениця дев’ятого класу – Настя Щекодіна. Минулої п’ятниці вона сама організувала мітинг і її підтримали кілька подруг.

IMG 8433 219a6

«20 вересня я їду до Києва на всесвітній марш, 27 вересня проведу знову в Бахмуті акцію, а пізніше разом з київськими колегами зробимо тренінг для нашої молоді, щоб привернути увагу і разом вирішувати нашу загальну екологічну проблему», – розповіла Настя.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]