Main menu

dostupni liki 697x410 697 410 4 w 89d80Одна з бахмутчанок зробила допис в соціальній мережі, що спілкуючись з людьми на вулицях міста почула від них, що сімейні лікарі не виписують рецепти для гіпертоніків. Розбираючись в цьому питанні, наші журналісти дізнались, що деякі аптеки просто відмовились в участі державної програми.

Допис в групі "Ефективна медицина Бахмута" про ліки для гіпертоніків визвав багато коментарів.

болтн b94fd

"У мене та моєї мати гіпертонія. Наш лікар ніколи не відмовляє у рецепті. Однак, в аптеках не завжди є препарати, або у наявності лише дорогі, треба доплачувати багато. Тому ходимо по місту та шукаємо д можна придбати подешевше", - розповіла Марина, бахмутчанка.

Тобто бахмутські лікарі виписують рецепти, але є проблеми з покупкою ліків. Аптека "Тонус", яка працювала за програмою "Доступні ліки" з початку її існування, зараз відмовилась від співпраці з державою.

"Коли нам запропонували придбати спеціальну комп'ютерну програму, за допомогою якої треба обслуговуватись, вести облік, замовляти препарати по державній програмі "Доступні ліки", ми відмовились від неї. Бо програма дорого коштує, щомісячно треба платити абонплату, раніше ми все це робили власними силами, тепер - для нас це не вигідно", - розказав Володимир Луценко, в.о. завідуючого аптеки.

Мережа аптек "Добрі ліки" також не працюють з квітня місяця з доступними ліками.

"У нас немає спеціальної комп'ютерної програми, тому ми з весни не відпускаємо ліки за програмою "Доступні ліки". Однак, у нас є багато інших соціальних проєктів - обслуговуємо психоневрологічне відділення, працюємо з страховими фондами", - розповіла фармацевт одного з аптечних пунктів мережі "Добрі ліки".

На гарячій лінії мережі аптек "Бажаємо здоров'я" розповіли, що поки також не працюють за державною програмою, але через декілька тижнів планують розпочати, бо займаються придбанням та установкою спеціальної програми.

В деякі аптеки, щоб з'ясувати чи працюють вони за державною програмою "Доступні ліки",  додзвонитись не вдалось.

Світлана Шабаліна, головний лікар КНП «ЦПМД» вважає, що це просто безвідповідальне відношення власників аптек до своїх клієнтів.

"Коли, ми - клієнти, почнемо наказувати аптеки гривнею, будемо ходити в інші аптеки, тоді вони схаменуться та установлять все необхідне комп'ютерне забезпечення.  Мені не зрозуміло, чому відмовлятись? Вимога держави захистити персональні дані клієнтів - цілком доречна. Ми колись також придбали спеціальні програми, налаштували їх, сплачуємо абонплату та працюємо, бо так потрібно і зручно для всіх", - сказала Шабаліна.

Також Світлана Шабаліна  додала, що коли лікарі виписують рецепти вони дізнаються в яких аптеках є ліки, щоб клієнт не бігав по місту.

"Арніка", аптека №63 "Фармацея", "Галеніка" по вул.Незалежності та вул.Леваневського, аптечний пункт в приміщенні нашої лікарні та в районі Забахмутки - працюють за програмою "Доступні ліки". Так що можна звертатись в ці аптеки", - сказала Шабаліна.

Більше інформації про програму "Доступні ліки" можна прочитати тут.

Перелік аптек, які працюють по місту Бахмут можна подивиться тут.