Main menu

Слайд9 0f762Створення нових робочих місць, туризм, профтехосвіта, розвиток молодіжного підприємства, - такі напрямки для стратегічного планування Бахмутської громади вже побачили експерти, спілкуючись з представниками підприємств, органами міського самоврядування та молоддю. Попереду ще шість місяців роботи – опитування громади, робота в професійних групах по визначеним проблемам, обговорення напрацювань і наприкінці 2019 року затвердження стратегії громади.

Про це сьогодні під час першого засідання робочої групи по розробці стратегії економічного Бахмутської розвитку громади до 2027 року розказала експерт по стратегічному плануванню Наталя Бойко.

На засіданні експерти показали приклади успішної реалізації стратегій громад в Україні і світі, а також довели до членів робочої групи принципи роботи, графік і найближчі завдання.

Слайд5 e2706

«Напрямки діяльності в формуванні стратегії можуть бути різні. Наприклад створення діалогової платформи для підприємців, створення дорадчо-консультативних рад, створення прозорої та ефективної бази в системі місцевого самоврядування, розробка відкритих баз про земельні ділянки та нерухомість, створення індустріального парку, підвищення доступу до фінансування для підприємців, а саме доступне кредитування, коли орган місцевого самоврядування виступає гарантом чи платить проценти по кредитам, допомога в отриманні грантів, відповідні ставки місцевих податків та зборів, підготовка кваліфікованих кадрів для підприємців, розробка інвестиційного бренду. Ми будемо з вами обирати, що саме може спрацювати для економічного розвитку в вашій громаді», - повідомила Наталя Бойко.

Слайд4 38f1b

Для того, щоб визначити принципи стратегічного планування на протязі червня відбудеться опитування трьох цільових груп лідерів громад, мешканців, представників бізнесу. Таким чином будуть визначені пріоритетні галузі та напрямки, проблемні галузі. Аналіз даних по опитуванню, а також профіль громади, який будуть робити по статистичним даним економічного розвитку громади при порівнянні з сусідніми громадами, презентують в липні. Далі буде обрано обрати оптимальний сценарій і розписані кроки по досягненню цілей. В цьому розділі будуть працювати підгрупи по визначеним критичним питанням для розробки плану дій. До 20 жовтня має бути представлений проект стратегії. До кінця року має відбутися обговорення та затвердження стратегії. 

Слайд7 55905

 

Слайд17 1aa0fСвій доклад про приклади успішних громад презентувала експерт по стратегічному плануванню Галина Васильченко.

Слайд38 7c2ec

Слайд39 945dfДвоє членів робочої групи поставили питання до експертів з приводу врахування сільських територій. Активіст Сергій Фісун спитав, чому про них не згадують в загальній концепції, говорячи тільки про підприємства. Голова Опитненської громади Зосім Йорохов висловив побажання про створення робочих місць і в сільській місцевості.

«Я розумію, що вигідно возити людей на підприємство до міста, але є така тенденція, де людина працює там і хоче жити. Таким чином, села вимирають, хоча в них є інфраструктура і всі умови для проживання людей», - відмітив Йорохов.

Експерти запевнили, що всі побажання членів робочої групи будуть враховані, а мешканці сільських територій будуть брати участь в формуванні стратегії на рівні бахмутян.

Фісун також додав, що вважає за потрібне запросити до робочої групи представників церкви. Йорохов вважає, що до роботи також важливо залучити великі сільхозпідприємства від яких залежить, чи буде все вирощено вивозитись на продаж чи буде створена додаткова вартість тобто організована переробка і відкриті нові робочі місця.

Нагадуємо, що пройти опитування для зору даних по розробці стратегії можна за посиланнямза посиланням.