В Бахмуті визначають шляхи економічного розвитку на сім років

Семаковська Тетяна 16:59, 24 Травня 2019

Слайд9 0f762Створення нових робочих місць, туризм, профтехосвіта, розвиток молодіжного підприємства, – такі напрямки для стратегічного планування Бахмутської громади вже побачили експерти, спілкуючись з представниками підприємств, органами міського самоврядування та молоддю. Попереду ще шість місяців роботи – опитування громади, робота в професійних групах по визначеним проблемам, обговорення напрацювань і наприкінці 2019 року затвердження стратегії громади.

Про це сьогодні під час першого засідання робочої групи по розробці стратегії економічного Бахмутської розвитку громади до 2027 року розказала експерт по стратегічному плануванню Наталя Бойко.

На засіданні експерти показали приклади успішної реалізації стратегій громад в Україні і світі, а також довели до членів робочої групи принципи роботи, графік і найближчі завдання.

Слайд5 e2706

«Напрямки діяльності в формуванні стратегії можуть бути різні. Наприклад створення діалогової платформи для підприємців, створення дорадчо-консультативних рад, створення прозорої та ефективної бази в системі місцевого самоврядування, розробка відкритих баз про земельні ділянки та нерухомість, створення індустріального парку, підвищення доступу до фінансування для підприємців, а саме доступне кредитування, коли орган місцевого самоврядування виступає гарантом чи платить проценти по кредитам, допомога в отриманні грантів, відповідні ставки місцевих податків та зборів, підготовка кваліфікованих кадрів для підприємців, розробка інвестиційного бренду. Ми будемо з вами обирати, що саме може спрацювати для економічного розвитку в вашій громаді», – повідомила Наталя Бойко.

Слайд4 38f1b

Для того, щоб визначити принципи стратегічного планування на протязі червня відбудеться опитування трьох цільових груп лідерів громад, мешканців, представників бізнесу. Таким чином будуть визначені пріоритетні галузі та напрямки, проблемні галузі. Аналіз даних по опитуванню, а також профіль громади, який будуть робити по статистичним даним економічного розвитку громади при порівнянні з сусідніми громадами, презентують в липні. Далі буде обрано обрати оптимальний сценарій і розписані кроки по досягненню цілей. В цьому розділі будуть працювати підгрупи по визначеним критичним питанням для розробки плану дій. До 20 жовтня має бути представлений проект стратегії. До кінця року має відбутися обговорення та затвердження стратегії. 

Слайд7 55905

 

Слайд17 1aa0fСвій доклад про приклади успішних громад презентувала експерт по стратегічному плануванню Галина Васильченко.

Слайд38 7c2ec

Слайд39 945dfДвоє членів робочої групи поставили питання до експертів з приводу врахування сільських територій. Активіст Сергій Фісун спитав, чому про них не згадують в загальній концепції, говорячи тільки про підприємства. Голова Опитненської громади Зосім Йорохов висловив побажання про створення робочих місць і в сільській місцевості.

«Я розумію, що вигідно возити людей на підприємство до міста, але є така тенденція, де людина працює там і хоче жити. Таким чином, села вимирають, хоча в них є інфраструктура і всі умови для проживання людей», – відмітив Йорохов.

Експерти запевнили, що всі побажання членів робочої групи будуть враховані, а мешканці сільських територій будуть брати участь в формуванні стратегії на рівні бахмутян.

Фісун також додав, що вважає за потрібне запросити до робочої групи представників церкви. Йорохов вважає, що до роботи також важливо залучити великі сільхозпідприємства від яких залежить, чи буде все вирощено вивозитись на продаж чи буде створена додаткова вартість тобто організована переробка і відкриті нові робочі місця.

Нагадуємо, що пройти опитування для зору даних по розробці стратегії можна за посиланнямза посиланням.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]