Main menu

078 7e5b0За штатом в Артемівському міськрайонному суді має працювати 21 суддя, зараз  правосуддя здійснюється шістьма суддями. Справи від суддів, які втратили повноваження повторно проходять авторозподіл і їх розглядає інший суддя. Через велику навантаженість судді призначають справи сьогодні вже на червень та липень.

В чому причина нестачі кадрів, пояснили в прес-службі Артемівського міськрайонного суду Донецької області.

У семи суддів закінчилися повноваження у зв’язку із закінченням 5-річного терміну обрання на посаду судді вперше, шість суддівських посад є вакантними, один суддя знаходяться у відпустці по догляду за дитиною по досягненню трирічного віку, одного суддю відрядили здійснювати правосуддя до іншого суду.

Відповідно до положень судової реформи, судді зобов’язані пройти кваліфікаційне оцінювання, яке складається з декількох етапів:

  • кваліфікаційні іспити на знання теорії та написати судове рішення за обраною спеціалізацією;
  • психологічне тестування та інтерв’ю з психологом;
  • співбесіда з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, яка з урахуванням результатів складання іспитів, тестування, висновку психолога про рівень доброчесності, дослідження суддівського досьє і висновку Національного агентства з питань запобігання корупції, приймає рішення про відповідність судді займаній посаді.

Всі судді Артемівського міськрайонного суду успішно пройшли перший та другий етап кваліфікаційного оцінювання. Третій етап пройшла суддя Лілія Шевченко. Вища рада правосуддя надала подання Президентові про її призначення на посаду, тепер вона очікує указу Президента про призначення.

Поки триває кваліфікаційне оцінювання судді перебувають на робочих місцях, але не можуть розглядати справи.

«З огляду на вищесказане, керівництво Артемівського міськрайонного суду просить з розумінням ставитись до ситуації, яка склалась. Колектив суду докладає максимальних зусиль для забезпечення дотримання встановлених законом строків розгляду справ», - повідомили в прес-службі.