Main menu

57407325 484940922042321 871556723872104448 n 1568dОдна з найвідоміших історичних будівель міста потроху руйнується і облипає торговими точками. Як стало відомо нашій редакції міськрада поновила своє звернення щодо прийняття будівлі на баланс міста. Детально про це і про хід розслідування, щодо прибудови впритул до будівлі, читайте в матеріалі.

Історична будівля, яку на початку ХХ сторіччя збудували для розміщення банку, останнім часом знаходиться на балансі Кабінету Міністрів та перебуває в оперативному управлінні Нацполіції. Будівля не ремонтувалася декілька десятків років. Якщо фасад, ще якось зберігає свій вигляд, то балкони вже руйнуються. Вкладати кошти місцевого бюджету в ремонт, поки будівля не є комунальною власністю громади, за законом не можна, тому міська рада вже декілька років намагається отримати згоду балансоутримувача на передачу будівлі.

«На тому тижні ми знов відправили ініціативний лист до Нацполіції з приводу погодження рішення про передачу будівлі. Поки що відповіді не отримали», - повідомила начальник Управління муніципального розвитку Наталя Отюніна.

За словами Отюніної, на сьогодні в міста немає готової концепції по цій будівлі, невідомо за які гроші вона буде ремонтуватися. По-перше, важливо отримати принципову згоду Кабміну, а сам процес передачі майна буде достатньо тривалий, буде час знайти ресурси.

Хоча в місті збереглося декілька десятків дореволюційних будівель, саме будівля по вул.Незалежності,60, є однією з найвідоміших. І це не тільки завдяки її розташуванню в центрі міста, і незвичайно привабливому архітектурному рішенню фасаду, саме по цій будівлі міська громадськість ініціювала низку акцій та розслідування з приводу розміщення впритул до будівлі торгового павільйону. Розслідування проводили і активісти Громадського контролю, в їх ролику восени 2018 року начальник Бахмутської поліції заявляв, що проводиться експертиза з приводу того чи можна цю будівлю вважати тимчасовою спорудою.

Сьогодні журналісти Громадського медіапорталу знову звернулись до прес-служби Бахмутської поліції з проханням прокоментувати ситуацію по цим розслідуванням. В поліції досі не оприлюднюють результати розслідування та експертиз, і не називають термінів, коли такі рішення можна чекати.