Main menu

2 9d09cЗа рішенням Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони культурної спадщини тепер документи передадуть в обласну адміністрацію, де буде прийнято рішення щодо подальшого включення об’єктів культурної спадщини Бахмута до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Які це будівлі і що наступне будуть оглядати для внесення в реєстр дивіться в матеріалі.

Як свідчить протокол засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони культурної спадщини: Першими були оглянути і претендують на внесення до реєстру:

- будівля Азово-Донського банку, де зараз розташований координаційний центр (вул. Незалежності, 60). Це саме та будівля біля якої зараз пристроєна тимчасова споруда, яку громадськість вважає не законною.

- будівля Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури колишня будівля Бахмутської земської управи (вул. Миру,8)

- будівля Бахмутського краєзнавчого музею колишній особняк промисловця В.Г. Французова (вул. Незалежності, 26)

- будинок салону краси «Афродита», збудований як перша жіноча гімназія ім. Великої княгині Марії Павлівни (вул.Миру, 15)

- будинок Школи мистецтв колишній особняк Я. Смоленського та комерційний клуб комерційний клуб (вул. Незалежності, 56).

Наступними на черзі до огляду призначені: особняк головного лікаря земської лікарні В. Стебельського (вул. Миру, 67), торговельний будинок Абрамовичів (вул. Незалежності, 75), будинок другої жіночої гімназії ім. імператриці Катерини ІІ (вул.Горбатова, 42). На ці будівлі буде створено історичні довідки та облікові картки.