Будут ли в 2019-м году поставщики коммунальных услуг насчитывать пеню на долги бахмутчан?

Семаковська Тетяна 11:33, 4 Лютого 2019

uplata envd100 679dfЗакон про ЖКХ предусматривает финансовую ответственность за несвоевременную оплату коммунальных услуг. Эта норма должна была вступить в силу с 1 января 2019 года, но затем ее отсрочили до 1 мая 2019 года. В случае нарушения сроков оплаты, потребитель обязан уплатить пеню в размере 0,01% от суммы долга за каждый день просрочки. Как этот механизм будет работать в Бахмуте, наши журналисты узнавали у поставщиков коммунальных услуг.

Начисление пени начнется с первого рабочего дня, следующего за последним днем ​​предельного срока внесения платы за жилищно-коммунальные услуги – то есть с 21 числа месяца. Но сумма может быть не более 100% общей суммы долга. К примеру, если долг составляет 1000 гривен, то пеня в день – всего 10 копеек. То есть в год максимальная сумма пеня составит 36 гривен. Сумма не большая, однако это напоминание, что за полученные услуги надо платить.

От уплаты пени освобождаются потребители, перед которыми имеется задолженность государства по компенсации льгот и субсидий, а также лица, которым задерживают заработную плату. Указанные факты нужно будет подтвердить документами.

Вот что о начислении пени говорят руководители предприятий поставщиков услуг:

Директор «Умвельт Бахмута» Роман Кравченко: «Пока все сырое по этому вопросу, в абонотделе мне сказали, что понятной методики нет. Если потребитель не платит, то и пеню платить не будет. Как мы ее востребуем? Это не те суммы, чтобы подавать в суд, судебные издержки высокие. Целесообразности пока не вижу.

Начальник абонотдела Артемовского управления по газоснабжению и газификации Ирина Оленченко: «Мы же структурное подразделение ПАТ «Облгаз» и сами решения не принимаем. Пока указаний по начислению пени на долг не было».

Заместитель директора КП «Бахмут-Вода» Дмитрий Подкуйко: «Закон вступит в силу с 1 мая 2019 года. Об этом мы пока не думали».

Заместитель директора ТОВ «Бахмут-Энергия» Сергей Логвинов: «В этом вопросе важно установить хронологию оплаты, а абоненты не всегда в платежках указывают, за какой период прошла оплата, есть много вопросов по механизму».

Директор КП «Бахмутская жилищная управляющая компания» Александр Бондарев: «Есть две методики погашения пени, но мы пока этим заниматься не будем. Основным для нас остается монетизация субсидий, пока это касается только тех, кто обратился первично, но с мая мы будем закрывать субсидии по факту получения от населения. Мы же понимаем, что люди будут платить за содержание дома по остаточному принципу, сначала за те услуги, которые могут отключить. А если накапливается два месяца долга, мы обязаны подать информацию для приостановления выплаты субсидии, и тогда людям вообще нечем будет платить. Через возмещение субсидий мы получаем около 50% оплаты за услугу».

Чтобы узнать как пеня будет рассчитываться на долг по электроэнергии, мы связались с пресс-служба компании «Донецкие энергетические услуги». В рамках реформирования рынка была разделена функция производства и поставки электроэнергии. Донецкие энергетические услуги – новая компания-поставщик электроэнергии. Государство определило Донецкие энергетические услуги единственным поставщиком универсальной услуги на территории Донецкой области с 1 января 2019 года. К сожалению, получить четкого ответа у этого поставщика мы не смогли. Нам сообщили следующее:

«Если юридические лица, которые стали клиентами компании, по каким-то причинам в 2019 году начинают накапливать долги, то коммерческое предложение на поставку электроэнергии для юридических лиц предусматривает, что потребитель платит поставщику пеню в размере двойной учетной ставки НБУ от суммы задолженности за каждый день просрочки платежа, учитывая день фактической оплаты, начисленной в течение всего периода просрочки обязательства, и 3% годовых от суммы долга. Сумма долга уплачивается потребителем с учетом установленного индекса инфляции за весь период просрочки. Для бытовых потребителей-должников начисление пени также предусмотрено коммерческим предложением».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]