В Бахмуте мамы детей с инвалидностью объединяются в общественную организацию

Семаковська Тетяна 21:16, 11 Грудня 2018

48269170 381545885929976 7600753437038346240 n 2edeaМамочки мечтают о создании в городе дневного центра пребывания для детей, так как большинство из них не только не могут работать, а даже сходить к стоматологу, поскольку постоянно находятся с ребенком. Это в планах, а для начала, хотят объединить родителей и «вытащить» мам из дома.

На встречу, которая проходила в офисе ГО «Бахмутська Фортеця», из приглашенных собрались только три мамы. Инициатор встречи Альбина Гребенюк, мама 12-й Саши, у которой с рождения стоит диагноз ДЦП, говорит, что закрытость таких семей состоит как в отсутствии доступности городской инфраструктуры, так и в психологическом состоянии женщин.

После выявления страшных диагнозов такие семьи, как правило, остаются не полными и вся забота о ребенке ложится на мать. Женщины сталкиваются не только с материальными проблемами, которые не могут решить с помощью трудоустройства, но и общество, как правило, отторгает таких людей. Прежде всего, тем, что социум живет по правилам большинства.

47684791 2295183670711541 6689875351268491264 n 4db39

«До болезни сына я работала в Донецке на железной дороге. Сейчас я готова пойти уборщицей, но мне не с кем оставить ребенка», – говорит Ирина Старолатко, мама 11-летнего Дениса.

По словам женщины, барьеры с которыми приходится сталкиваться в связи со статусом ребенка, возникают в каждой инстанции.

«Чтобы заказать ортопедическую подушку в Управлении труда и соцзащиты мне пришлось три раза туда ездить. Сначала мне сказали, что, наверное, нет такого размера, затем я нашла эту подушку на сайте и мне пообещали таки проверить. Можете себе представить, сколько стоит труда каждый раз приехать из Собачевки в центр», – объясняет Ирина Старолатко.

Про трудности поездок для мам, которые постоянно возят детей на реабилитацию, в другие части Украины можно слушать бесконечно. Это и случаи, когда не могли влезть с коляской в автобус, когда из-за коляски не брали водители, и минуты радости, когда узнали, начали пользоваться про спецвагонами на железной дороге, в которых можно нормально разместиться с коляской.

Даже в тех случаях, когда государство предусмотрело возможности для людей с инвалидностью о них очень мало информации, и большинство мам про это не знают.

«Когда мы едем на реабилитацию, в Константиновке на станции я обращаюсь к начальнику, и нас встречают в Тернополе, помогают выйти из вагона и выехать с вокзала», – рассказывает Ирина Старолатко.

Ира Тичук – мама 12-летнего Димы, который также имеет диагноз ДЦП, говорит, что даже не слышала о таких возможностях.

«Мы часто приезжаем с реабилитации и узнаем о новых возможностях, идем в Управление труда и, как правило, сначала нам отказывают, объясняя, что не положено, потом разбираются и начинают практиковать. Это было и с новыми моделями колясок, с путевками на реабилитацию, обувью», – поясняет Ирина.

Альбина Гребенюк говорит, что общаясь с мамами из разных частей страны и вдохновляясь их успехами в создании доступности для людей с инвалидностью, решила сделать такую организацию в Бахмуте.

«Будет очень сложно, я понимаю, многие мамы говорили что, кроме памперсов им ничего не нужно – они устали и измучились, мы тоже, честно говоря! Но мы хотим показать, что вместе нам будет легче. Сегодня нас приняли наши друзья на 5-м этаже, спасибо им за это, но сюда сложно поднимать ребенка. В будущем мы хотим иметь свой офис на первом этаже, с пандусом. Мы знакомы со многими организациями, которые готовы нам помогать материально, есть люди готовые приехать и помогать психологически – нужно только начать», – делится планами с журналистами будущий руководитель Ассоциации родителей детей с инвалидностью «Бахмут особливий» Альбина Гребенюк.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]