Main menu

4 bc673Мешканці Донеччини вивчали досвід Німеччини у використанні індустріальних територій в бізнес-проектах. Учасником такої програми обміну стала мешканка Бахмута Діана Потапцева. Вона разом з групою з Донеччини відвідала декілька німецьких індустріальних міст. На прохання редакції Діана поділилася отриманою інформацією. Перший матеріал присвячений парку «Принцессингартен», що розташований на місці колишнього Берлінського муру.

«Принцессингартен» знаходиться поряд з лінією, де раніше знаходився Берлінский мур, тому довгий час на цій землі не було належної інфраструктури, цьому не приділялася увага міської влади та комерційних організацій. Підприємець взяв землю в оренду та створив там справжній сад, де люди можуть вирощувати екологічно чисті овочі та фрукти. Рослини вирощують в привозному грунті, оскільки існуюча земля не придатна для сільського господарства.

7 6e175

20181105 130856 a8b34

Якщо в міських жителів з’являються цікаві ідеї щодо модернізації та наповнення цього місця, вони приходять до орендаря, і реалізують їх. Вирощені овочі та фрукти вони використовують для приготування їжі у кафе, яке знаходиться на самій території парку. Це кафе дуже популярне, хоча їжа в ньому коштує не дешево. Наприклад, порція овочевого салату може коштувати – 15 євро, що складає досить не малу ціну навіть для європейців. Цей парк також використовують як місце для відпочинку і громадській простір для зустрічей. Тут можна купити сувеніри. Не дивлячись на те, що в облаштуванні території використовуються прості дешеві матеріали, люди з цікавістю відвідують парк. На рік «Принцессингартен» відвідують декілька десятків тисяч людей. Підприємець планує змінити місце розташування парку, і його клієнти готові переїхати разом з ним.

Проект «Далеко та близько: Культура і конфлікт», в якому брала участь член ГО "Бахмутська Фортеця" Діана Потапцева координується Гете-Інститутом в Україні та Гараж Генг за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Як ви гадаєте, чи може така ідея спрацювати в Бахмуті?

9 b7e84

8 af0bc

20181105 130950 555d4

20181105 130858 99cab

20181105 130853 bd6e5