Антибіотики будуть продавати тільки за рецептом?

Семаковська Тетяна 15:53, 5 Листопада 2018

373eb2377e42c52b0bd1240c1652d5ce 1 f0457Це один з кроків, які Центр громадського здоров’я МОЗ України хоче впровадити для збереження ефективності антибіотиків. Також можливо введення відповідного тестування при призначенні, можливість повернути ліки в аптеку, підвищення контролю за рецептурою. Правила поки, що не закріплені постановами, але це напрямок, який представники 16 країн напрацювали на Міжнародній конференції. Що про це думають в Бахмуті?

Більшість випадків з призначенням атибіотиків не ефективно для здоров’я пацієнта і небезпечно для суспільства. За даними Європейського регіонального бюро ВООЗ 90% усіх антибіотиків, призначених на первинному рівні меддопомоги, використовують для лікування інфекцій дихальних шляхів, 90% яких спричинено вірусами. Таким чином бактерії, для яких атибіотики мають бути ліками, трансформуються в нові форми і виникає антибіотикоризистентність. Чим погрожує така ситуація для суспільства?

Із 30 жовтня до 1 листопада в Алматі відбувалися Міжпрограмні консультації щодо ролі первинної медико-санітарної допомоги в належному застосуванні лікарських препаратів і зниженні стійкості до протимікробних препаратів. Були напрацьовані основні кроки для врегулювання ситуації щодо антибіотиків:

впровадження експрес-тестування, щоб надати можливість лікарям призначати антибіотики вузького спектра дії;

запровадження технологічних інновацій для удосконалення епіднагляду, схем призначення медикаментозної терапії та покращення обізнаності населення;

повна заборона безрецептурного продажу антибіотиків та впровадження зобов’язання зберігати рецепт у аптеці протягом шести місяців або перехід на електронний рецепт;

продаж точної кількості протимікробних таблеток або запровадження системи, яка дає змогу повертати антибіотики, що залишилися після завершення курсу лікування;

упровадження відтермінованого рецепта;

організація комунікаційних кампаній для лікарів та населення стосовно шляхів розв’язання проблеми стійкості до протимікробних засобів.

Центр громадського здоров’я має намір поетапно адвокатувати доцільність реалізації цих кроків в країні. В Бахмутському центрі медичної допомоги позитивно ставляться до таких мір.

«Ми можемо опинитися в ситуації, коли антибіотики перестануть лікувати найпростіші бактеріальні інфекції», – каже головний лікар Центру первинної медичної допомоги Бахмута Світлана Шабаліна.

Відповідальність за такі наслідки несе як лікар, який може перестрахуватися і призначити антибіотик, так і пацієнт, який не виконує рецептури і кидає пити препарат, як тільки відчув полегшення.

Найчастіше питання “Приймати антибіотики чи ні?” виникає у матерів. Чи виконують вони призначення лікаря?

«Я в таких випадках завжди оцінюю стан дитини, як каже лікар Комаровський: «Лікарю завжди простіше призначити антибіотик”. Якщо висока температура тримається декілька днів і немає полегшення, то по призначенню лікаря можу погодитись на антибіотик», – каже мама Кіри Ольга Казимірова.

Мама трьох малюків Ольга Доценко каже, що з кожною дитиною виходить по різному. Нещодавно був випадок, коли лікар призначив антибіотик з підозрою на запалення легенів і той же самий лікар на другому прийомі, дивлячись на знімок, не знайшов причини приймати такі важкі ліки, забувши, що сам їх призначив. Якщо зі старшою дитиною від антибіотиків відмовлялася, то третя донька Ольги – Мілана важко переносе захворювання дихальних шляхів – починає задихатися, для того, щоб не допустити важкого стану, вони виконують призначення лікаря і приймають антибіотики.

Заступник головного лікаря Центру первинної допомоги Олена Сологуб каже, що не призначає антибіотики своїм пацієнтам при вірусних інфекціях, відповідно до протоколів вони обов’язково призначаються, при пневмоніях та ускладненні гострих респіраторних захворювань.

«Бактеріологічний посів допоможе точно визначити групу антибіотиків, але цей спосіб тривалий потрібно чекати тиждень, і вартість лабораторного дослідження теж висока. Зазвичай такий спосіб використовують, коли попередня група антибіотика не дала належний результат. Пацієнти ризикують, коли призначають собі препарат самостійно, чи керуються порадою провізора в аптеці, тому що перед призначенням лікар має вивчити історію пацієнта за рік. Якщо у попередніх призначеннях були антибіотики, треба змінити групу, це має зробити спеціаліст. Існує окрема група атибіотиків, які ми призначаємо у крайньому випадку, вони призначені для фтізіатрів, бо якщо їх використовувати часто, то вони не будуть ефективними при лікуванні туберкульозу. А ці препарати мають доступну ціну і пацієнти можуть купити їх в аптеці самі», – пояснює Сологуб.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]