Main menu

IMG 8676 6a7cdВ цьому році пацієнти Центру первинної медичної допомоги мають право на безкоштовні консультації та деякі аналізи, а в наступному році перелік обстежень буде розширено до нього додали ультразвукове дослідження.  

Про це повідомила заступник головного лікаря Бахмутського центру первинної медичної допомоги Олена Сологуб.

«МОЗ вже підтвердив, що за призначенням свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта людина зможе безкоштовно пройти ультра-звукове дослідження. Скоріш за все ця послуга буде доступна з другої половини 19-го року», - повідомила сьогодні на зустрічі з працівниками заводу «Вістек» Сологуб.

IMG 8675 42bb7

Зустріч була ініційована координаторами руху «Сильні громади» в рамках проекту «Ефективна медицина Бахмута». Мета зустрічі донести до мешканців важливість медичної реформи, необхідність заключення декларації з лікарем.

«Сьогодні вже говорили, що значно підвищилася зарплата лікарям, але може для пацієнта це не головне. Ми розуміємо, що людям потрібна якісна діагностика і професійні лікарі. За рахунок збільшення фінансування з 240 до 370 гривень, це сума за працездатну особу, ми можемо дозволити собі купувати обладнання і пристрої, що облегшують життя нашим пацієнтам. Наприклад, ми закупили глюкометри, і нашим пацієнтам вже не потрібно іти і окремо здавати кров на цукор, якщо є така підозра. Все це робиться на місці. Коли люди здають загальний аналіз крові вже не потрібно нести з собою додаткові матеріали, ми всім забезпечуємо», - пояснила лікар.

IMG 8688 8c502

Сологуб не приховувала, що місті існує брак кадрів, забезпечення лікарями на рівні 70%, багато з них пенсійного віку, але вона пообіцяла, що в Бахмутському центрі медичної допомоги зроблять все можливе, щоб людина не залишилась без допомоги.

«На сьогодні вже немає місць у педіатрів і ми радимо звертатись до сімейних лікарів. В нас працює 38 лікарів при цьому існує брак кадрів - 11 вільних ставок. Ми розуміємо, що наявний штат при тих обмеженнях, що встановили по кількості пацієнтів, не зможе перекрити потреби міста, тому ми звернулись до Національної служби здоров’я з проханням збільшити ліміти», - пояснила Олена Сологуб.

Під час зустрічі задавали багато питань, про те як потрапити до вузького спеціаліста, чи не залишиться людина без допомоги, якщо її сімейний лікар у відпустці, були питання про невідповідну поведінку лікарів. Олена Іванівна повідомила, що до вузького спеціаліста тепер можна потрапити тільки через призначення лікаря першої ланки. Якщо лікаря, з яким укладена декларація немає на місці, то за внутрішнім наказом, за нього приймає колега. З приводу неетичної поведінки медичного персоналу, вона попросила звертатися особисто до завідуючих амбулаторій.

IMG 8667 71ed3

Наприкінці зустрічей координатори «Сильних громад» запропонували провести акцію «Година декларацій», під час якої спеціаліст центру могла б прийти на завод і заключити декларацію на місці для тих, хто цього ще не встиг зробити.