Main menu

1da6539 840 472caДовідка про склад родини, на підставі якої призначаються субсидії, видається головою ОСББ чи обслуговуючою організацією, але представники ОСББ кажуть, що не мають достовірних даних про склад родини, бо не мають доступу до демографічної бази. Реєстрацією бахмутян займається Центр адмінпослуг, але розголошувати данні вони не можуть за законом. Таким чином відповідальність за незаконно призначену субсидію несуть комунальники.

Голови ОСББ кажуть, що в базі карток, що вони мають у себе, де відображена інформація по реєстрації, треба постійно оновлювати, а Центр адмінпослуг їм відмовляє. Пропонують заключити договір з комунальним підприємством «Керуюча кампанія» і отримувати довідки за 65 гривень. Платити  за кожну довідку, для того, щоб надати послугу, яка за новими законами відноситься до ЦНАПів, ніхто не хоче.

«Довідки про склад сім’ї згідно закону №808, підписаному президентом, має надавати адміністративний центр, якщо глибоко копати. Ми не відмовляємося видавати довідки, але дайте нам доступ до бази. Бо виявляється, що на підставі нашої довідки розподіляються гроші, ми є першоджерелом для Управління праці при призначенні субсидії», - заявила управитель ОСББ Валентина Богун при розгляданні питання на Громадській раді.

В ЦНАПі кажуть що за законом можуть надати інформацію про реєстрацію тільки на прохання мешканця і тільки на нього одного. Відео обговорення цього питання на Громадській раді можна подивитися за лінком.

Голови ОСББ кажуть, що у Вінниці створили свою базу зареєстрованих мешканців і надали доступ до неї всім комунальникам, а в Бахумтському ЦНАПі відповідають, що це не законно. Але мешканці не забов’язані надавати дані при зміні міста реєстрації, чи коли реєструють дитину до своїх ОСББ. В ЦНАПі кажуть, що при реєстрації, коли людина має особисту карту роблять відмітку і просять надати по місцю проживання, і майже всі так роблять.

«В мене в домі проживають багато людей і частина знімають квартири, я вже не знаю, хто реально в них прописаний. Було таке, що прийшли нові мешканці, що придбали житло і вимагали дати картку колишнього хазяїна, щоб виписати його. Коли до мене звертаються наші співвласники за довідкою про склад родини, я надаю бланк заяви, і вони там вказують скільки зареєстровано осіб у квартирі, тоді на підставі цього звіряюся зі своїми картками і надаю довідку. У мене зберігається особиста картка, раніше називалася форма А на кожного зареєстрованого в квартирі і загальна на квартиру. Але інформація міняється її треба постійно оновлювати», - розказує голова ОСББ по вул. Сибірцева, 188 Юрій Гейлер.

Валентина Богун каже, що ЦНАП відкриває бази, але не всім, є окремі ОСББ та обслуговуючі організації, які поза законом мають таку послугу, і наполягає, щоб вона стала доступною всім.

«У статуті позначено, що ми видаємо довідки, але на момент прийняття закону про такі умови розподілу бюджетних коштів не йшлося. Реєстратор не може робити вибірку зі своєї демографічної бази по адресі, а може тільки по прізвищу. Тож ми маємо пробивати кожного члена родини. Ставили нам хоча б картки в паперовому вигляді всіх, хто змінив місце реєстрації, а ми б приходили і оновлювали свої бази раз на місяць. Ми неодноразово зверталися до міського голови, але це питання не вирішується, бачимо, що на поступки в нашому ЦНАПі не йдуть, тому залишаємо за собою право звертатися до законотворчих органів», - відмітила Богун.