В Бахмуті розпочали ремонти об’єктів, на які виділені гроші від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Зараз ремонтують школи №11 та №12, незабаром приступлять до шести гуртожитків, двох дитячих садочків та будівлі міськради. Як буде організований навчальний процес під час ремонтів у школах, та чи збережуть унікальний фасад історичної будівлі школи №11 читайте у нашому матеріалі.
Тих грошей Бахмут чекав вже з 2014 року, але різні перешкоди не давали змоги розпочати ремонтні роботи.
Читайте також: “В Бахмуті за кошти Європейського інвестиційного банку відремонтують школи та дитячі садочки”
На сьогодні розпочали ремонтні роботи в школах №12 та №11. В школі №12 демонтовані третій та четвертій поверхи. За кошти ЄІБ повністю замінять каналізаційну систему, установлять нові вікна та двери, відремонтують фасад та дах будівлі.
Але до 1 вересня залишилось зовсім небагато часу. Як буде організований навчальний процес під час ремонту ми запитали у нового директора школи – Ірини Егорової.
“До 1 вересня ми зробимо під ключ класні кімнати в лівому крилі нашої школи та столовую. Поки не стоїть питання, що діти будуть переходити на двозмінний режим навчання, або навчатись в якісь інших школах”, – так прокоментувала сьогоднішню ситуацію директор школи №12 Ірина Єгорова.
Підрядні роботи в школі №12 буде здійснювати дніпровське підприємство
А ось мати учня другого класу школи №11 розповіла, що вже наприкінці поточного учбового року, їм повідомили, що діти будуть навчатись у дві зміни.
“Вчитель нам показав іншу класну кімнату, де ми будемо навчатись разом з шостим класом. Другий клас у першу зміну, шостий – в другу”, – сказала Ольга.
Підрядні роботи в школі №11 буде здійснювати київське підприємство
Що стосується самої будівлі школи №11, то тут ситуація складніше. Школа має багату, яскраву історію, вона була побудована ще в дореволюційній період, у 1912 році.
Це одне з небагатьох старовинних приміщень міста, фасад якого залишився у незмінному образі.
Ми поцікавились чи буде в процесі реконструкції збережена автентичність фасаду історичної будівлі. Заступник начальнику освіти Алла Тараник, повідомила, що вони звертались до відділу культури, але їм повідомили, що будівля не є пам’яткою архітектури і не внесене в Держреєстр. Тому особливих вимог до реконструкції при наданні техзавдання не давали.
Коли приступлять к ремонтам інших об’єктів розповіла Марина Юхно, начальник Управління економічного розвитку.
“По гуртожиткам тендерна документація направлена на узгодження до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. По дитячим садочкам – внесені зміни, що стосуються вартості ремонтів та очікуються зміни в самій Постанові. Щодо ремонту приміщення Бахмутської міської ради – вже направлені платіжні доручення на погодження з Міністерством Фінансів, як тільки отримаємо відповідь, відразу розпочнуться ремонтні роботи”, – сказала Марина Юхно.
Відбулись зміни у вартості ремонтів по гуртожиткам в більшу сторону, у порівнянні з вартістю, яка була розрахована ще у 2014 році
Також в рамках цього проекту експертний супровід мав здійснювати Міжнародний Фонд “Відродження”, а в Бахмуті соціальним моніторингом мала займатись ГО “Асоціація “Відродження та розвиток”. Але дія цього проекту закінчилась ще у березні 2018 року, у зв’язку з ненадходженням грошей від ЄІБ.
“Наш проект знаходився два роки в підвішеному стані. До моніторингу ми так і не приступили, але навчання, семінари, які були заплановані, усі провели. У березні місяці ми повернули не використані гроші та закрили проект. Якщо ПРООН відновить свій проект, ми також будемо продовжувати співпрацю”, – розповів Станіслав Лячинський, директор програми “Соціальний капітал” МФ “Відродження”.
Ліля Дудник, член ГО “Асоціація “Відродження та розвиток” також додала, що їх проект був закритий ще у вересні 2017 року, у зв’язку з тим, що ремонти на той час так і не розпочались.
Яка громадська організація буде здійснювати соціальний моніторинг тепер, поки не відомо. Але на сьогоднішній день в Бахмуті складені робочі групи, які будуть здійснювати цей моніторинг. Їх склад можна буде подивитись пізніше на офіційному сайті Бахмутської міської ради тут.
Також Марина Юхно додала:
“На об’єкти, де розпочались ремонтні роботи та там де тільки плануються, будуть постійно виїжджати представники Європейського інвестиційного банку. Вони разом з членами робочих груп будуть складати протоколи моніторингу та надавати їх до Мінрегіону”.