Main menu

IMG 0591 e1089В Бахмуті розпочали ремонти об'єктів, на які виділені гроші від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Зараз ремонтують школи №11 та №12, незабаром приступлять до шести гуртожитків, двох дитячих садочків та будівлі міськради. Як буде організований навчальний процес під час ремонтів у школах, та чи збережуть унікальний фасад історичної будівлі школи №11 читайте у нашому матеріалі.

Тих грошей Бахмут чекав вже з 2014 року, але різні перешкоди не давали змоги розпочати ремонтні роботи.

Читайте також: “В Бахмуті за кошти Європейського інвестиційного банку відремонтують школи та дитячі садочки

На сьогодні розпочали ремонтні роботи в школах №12 та №11. В школі №12 демонтовані третій та четвертій поверхи. За кошти ЄІБ повністю замінять каналізаційну систему, установлять нові вікна та двери, відремонтують фасад та дах будівлі.

Але до 1 вересня залишилось зовсім небагато часу. Як буде організований навчальний процес під час ремонту ми запитали у нового директора школи - Ірини Егорової.

“До 1 вересня ми зробимо під ключ класні кімнати в лівому крилі нашої школи та столовую. Поки не стоїть питання, що діти будуть переходити на двозмінний режим навчання, або навчатись в якісь інших школах”, - так прокоментувала сьогоднішню ситуацію директор школи №12 Ірина Єгорова.

12 abada

121 6b529Підрядні роботи в школі №12 буде здійснювати дніпровське підприємство

А ось мати учня другого класу школи №11 розповіла, що вже наприкінці поточного учбового року, їм повідомили, що діти будуть навчатись у дві зміни.

“Вчитель нам показав іншу класну кімнату, де ми будемо навчатись разом з шостим класом. Другий клас у першу зміну, шостий - в другу”, - сказала Ольга.

11 e2b06

111 2ecd0

Підрядні роботи в школі №11 буде здійснювати київське підприємство

Що стосується самої будівлі школи №11, то тут ситуація складніше. Школа має багату, яскраву історію, вона була побудована ще в дореволюційній період, у 1912 році.

муз11 1a7ac

IMG 0595 374a0

Це одне з небагатьох старовинних приміщень міста, фасад якого залишився у незмінному образі.

Ми поцікавились чи буде в процесі реконструкції збережена автентичність фасаду історичної будівлі. Заступник начальнику освіти Алла Тараник, повідомила, що вони звертались до відділу культури, але їм повідомили, що будівля не є пам’яткою архітектури і не внесене в Держреєстр. Тому особливих вимог до реконструкції при наданні техзавдання не давали.

Коли приступлять к ремонтам інших об'єктів розповіла Марина Юхно, начальник Управління економічного розвитку.

“По гуртожиткам тендерна документація направлена на узгодження до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. По дитячим садочкам - внесені зміни, що стосуються вартості ремонтів та очікуються зміни в самій Постанові. Щодо ремонту приміщення Бахмутської міської ради - вже направлені платіжні доручення на погодження з Міністерством Фінансів, як тільки отримаємо відповідь, відразу розпочнуться ремонтні роботи”, - сказала Марина Юхно.

поряд ee464

общеж 8ec69Відбулись зміни у вартості ремонтів по гуртожиткам в більшу сторону, у порівнянні з вартістю, яка була розрахована ще у 2014 році

Також в рамках цього проекту експертний супровід мав здійснювати Міжнародний Фонд "Відродження", а в Бахмуті соціальним моніторингом мала займатись ГО “Асоціація “Відродження та розвиток”. Але дія цього проекту закінчилась ще у березні 2018 року, у зв'язку з ненадходженням грошей від ЄІБ.

“Наш проект знаходився два роки в підвішеному стані. До моніторингу ми так і не приступили, але навчання, семінари, які були заплановані, усі провели. У березні місяці ми повернули не використані гроші та закрили проект. Якщо ПРООН відновить свій проект, ми також будемо продовжувати співпрацю”, - розповів Станіслав Лячинський, директор програми “Соціальний капітал” МФ “Відродження”.

Ліля Дудник, член ГО “Асоціація “Відродження та розвиток” також додала, що їх проект був закритий ще у вересні 2017 року, у зв'язку з тим, що ремонти на той час так і не розпочались.    

Яка громадська організація буде здійснювати соціальний моніторинг тепер, поки не відомо. Але на сьогоднішній день в Бахмуті складені робочі групи, які будуть здійснювати цей моніторинг. Їх склад можна буде подивитись пізніше на офіційному сайті Бахмутської міської ради тут.

Також Марина Юхно додала:  

“На об'єкти, де розпочались ремонтні роботи та там де тільки плануються, будуть постійно виїжджати представники Європейського інвестиційного банку. Вони разом з членами робочих груп будуть складати протоколи моніторингу та надавати їх до Мінрегіону”.