Main menu

Бахмут - один з небагатьох міст, який має готові проекти для проведення капітальних ремонтів одинадцяти соціальних об'єктів інфраструктури - гуртожитки, дитячі садочки, школи. Справа за малим - дочекатися виділення коштів від Європейського інвестиційного банку. Можливо, ремонти розпочнуться вже в цьому році.

Фінансова угода по проекту "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України при підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) була ще підписана наприкінці 2014 року, однак досі не розпочати ремонти запланованих об'єктів.

Проект має допомогти місцевим громадам, які зазнали впливу військового конфлікту та прийняли велику кількість вимушено переселенців. Загалом, ЄІБ планує виділити 200 мільйонів ЄВРО для відновлення об'єктів інфраструктури в п'яти областях України - Донецька, Луганська, Харківська, Дніпровська, Запорізька.

Саме в Бахмуті буде проведено капітальні ремонти по таким соціальним об'єктам:

- реконструкція шести гуртожитків - по вулиці Чайковського, 1А, Сибірцева, 25, Привокзальна, 1, Свободи, 20, Оборони, 19 та Металургів,2;

- реконструкція будівель загальноосвітніх шкіл №11 та №12;

- капітальний ремонт двох дитячих садочків - №39 "Кульбабка" та №56 "Гусельки";

- капітальний ремонт будівлі Бахмутської міської ради.

табл dba96

гуртожит 491a8Строк реалізації проектів повинен був розпочатись у червні та закінчитись у грудні 2016 року. Але, поки ще тривають обговорення між Європейським інвестиційним банком та Мінрегіоном України, який визначений головним виконавцем Проекту.

"Саме сьогодні проходить чергова зустріч представників інвестиційного банку та Мінрегіону. Можливо, будуть прийняти остаточні рішення та ми зможемо оголосити про початок тендерів. Ми маємо велику надію, що наприкінці поточного року розпочнуться роботи по запланованим об'єктам" - сказала Марина Юхно, начальник Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради.   

Варто відмітити, що експертний супровід за Проектом здійснює міжнародний фонд "Відродження", який для цього залучив ПРООН та громадські організації. В Бахмуті проводити соціальний моніторинг буде ГО "Асоціація "Відродження та розвиток".

"Головна мета нашого проекту - здійснювати соціальний менеджмент. Будемо слідкувати за змінами у громаді, що з'являться у процесі та в результаті проекту.  У разі виникнення конфліктних ситуацій, будемо намагатись їх вирішувати. При облдержадміністрації вже створена робоча група, до якої ми теж підключимось. А поки ще також очікуємо початку запланованих робіт" - розповіла керівник проекту по соціальному моніторингу Лілія Дудник, член ГО "Асоціація "Відродження та розвиток".

На минулому тижні у Харкові відбувся тренінг з моніторингу й оцінювання субпроектів для партнерів проекту по Надзвичайній кредитній програми. Захід зібрав представників обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, правозахисних, громадських та пацієнтських організацій з Харківської, Луганської та Донецької областей, а також будівельників.   

кудр 59e22юхно c916c17854918 1227392477357942 6579967648817829363 o 34a52