Вартість життя – один мільйон гривень. Винний у загибелі людини сидіти у в’язниці не буде, але сплатить моральний збиток

Семаковська Тетяна 15:46, 7 Березня 2018

Такий вирок сьогодні винесли судді Апеляційного суду Донецької області по справі про жорстоку дорожньо-транспортну аварію, в якій загинула молода дівчина. Батьки загиблої подали скаргу з вимогою переглянути вирок суду першої інстанції. Їх скаргу задовольнили частково – суму морального збитку підвищили до мільйону гривень, але прохання щодо позбавлення волі та водійських прав для винного – не задовольнили.

Нагадаємо, що Віталій Яковлєв, перебуваючи за кермом “Лексуса”, першого березня 2015 року, перевищуючи дозволяється швидкість руху, не впорався з керуванням і його машину занесло на повороті. Автомобіль по шляху зніс дві стіни зупинки та ялинку, яка росла за нею. Водію та пасажиру – дружині Яковлєва, врятували життя подушки безпеки, а 18-ти річна дівчина, Олена Задорожна, померла в лікарні.

Руслан Дубовик, суддя Артемівського міськрайонного суду визнав винним водія, призначивши йому покарання – п’ять років позбавлення волі, з позбавленням права водіння автомобіля протягом двох років. Але, відповідно до Закону України “Про амністію в 2016 році”, з чоловіка зняті всі покарання. А суму морального збитку – один мільйон гривень, суддя вирішив зменшити до 250 тисяч гривень.

IMG 0543 28a58

Андрій Задорожний, батько загиблої дівчини, вважає, що водій-вбивця зовсім не усвідомив своєї провини.

“Яковлев не поніс ніякого покарання. Він продовжує жити звичайним життям, продовжує, навіть, їздити за кермом автомобіля! Тому я прошу суд наказати його по закону, хоча б частково – позбавити водійських прав, переглянути строк позбавлення волі. Та суму морального збитку залишити таку, як ми просили ще в суді першої інстанції”, – говорив батько.

IMG 0540 3fff5

Адвокат, Дмитро Свитанько, також вважає, що суд першої інстанції не був об’єктивним.  

“Кримінальним кодексом України передбачено, що покарання можна позбавити повністю або частково. Тому ми не погоджуємося з таким вироком та просимо переглянути його. До того ж, Яковлев тривалий час – майже два роки, не визнавав свою провину, а лише розуміючи, що зможе скористатись Законом України “Про амністію” вимушено визнав її”, – додав адвокат.

IMG 0551 08d22

Прокурор Олександр Дюмін, навпаки вважає, що суд першої інстанції виніс законний та вмотивований вирок

“Кримінальний кодекс – це загальна норма. Звертаючись к Закону України ” Про амністію” в частині звільнення від відбування покарання, ми бачимо, що застосувати таку норму можна тільки повністю, чи зовсім не застосовувати. Тобто, по яким умовам суддя зможе прийняти рішення про часткове звільнення?” – сказав прокурор.

Про збільшення розміру моральної шкоди прокурор говорив, що не є стороною цього цивільного позову та залишає це питання на розгляд суду.

“Моя позиція, як прокурора, що життя людини є найвищою соціальною цінністю. Дуже важко оцінити моральні страждання людини. Тому в цьому питанні я прошу вирішити на розгляд суду, виходячи з аргументів потерпілої сторони”, – додав прокурор.

виновн 1726c 2702d

Яковлев, винний у загибелі дівчини, на сьогоднішньому засіданні не дозволив себе фотогрувати. Дане фото з архівів громадського медіа-порталу

Винний в загибелі дівчини Яковлев говорив, що суд першої інстанції виніс справедливий вирок і просив апеляційну скаргу не задовольняти.

“Скарга потерпілої сторони носить необґрунтований і надуманий характер. Вирок суду був неупередженим як до мене, так і до іншої сторони. Що стосується моральної шкоди, то суд врахував всі аспекти: мій сімейний стан, мій доход та мою можливість відшкодування морального збитку. Я прошу вибачення, шкодую про те, що трапилося  та прошу апеляційну скаргу не задовольняти” – говорив Яковлев. 

IMG 0546 d777d

Колегія суддів з головуючою Елла Ковалюмнус, у складі з суддями Світланою Савковою та Федором Шигірт ухвалили:

“Вирок Артемівського міськрайоного суду змінити в частині моральної шкоди – збільшити суму до одного мільйона гривень. В решті скаргу залишити без змін”.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]