Що міністр екології пообіцяв під час візиту в Бахмут? (Відео)

Семаковська Тетяна 13:24, 6 Листопада 2017

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак відвідав Бахмут з акцією «Посади дерево миру». Після того як міністр власноруч висадив кущ ялівцю, відбулося спілкування з журналістами і громадськими активістами, під час якого він дав три обіцянки.

До Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів в Бахмуті у сквері Дружби пройшла акція «Посади дерево миру». В ній прийняли участь працівники бюджетних установ, студенти, мешканці мікрорайону. Основною діючою особою акції був міністр екології та навколишнього середовища Остап Семерак. Як проходила акція, дивіться на відео.

Спілкуючись з представниками місцевої громади, Семерак пообіцяв:

  1. Сприяти виділенню коштів на будівництво притулку для безпритульних тварин в Бахмуті.

З проханням звернути належну увагу не тільки екології повітря і водних ресурсів, але й тваринного світу, до пана міністра звернулися керівник ГО «Бахмутське товариство захисту тварин «Лада» Марина Шажко та координатор руху «Сильні громади» в Бахмуті Ганна Бокова. Семерак зазначив, що такі ініціативи мають бути підтримані на рівні обласного департаменту, звернувши увагу керівника департамента. Директор Департаменту екології і природних ресурсів Сергій Натрус в свою чергу заявив, що готовий прийняти участь у вирішенні питання після того, як буде розроблений проект і експертиза.

2. Звернутися разом з громадськістю до Міноборони з проханням ввести посаду заступника Штабу АТО по охороні природи.

Таку пропозицію під час брифінгу озвучив директор еколого-культурного центру «Бахмат» Володимир Березін. Відокремлення природоохоронної функції з відповідною відповідальною особою на його думку забезпечить спрощення вирішення екологічних питань і взаємодії з громадськістю.

3. Провести нараду Міністерства екології в Бахмуті.

Цю пропозицію міського голови Бахмута Олексія Реви міністр пообіцяв розглянути найближчим часом.

Семерак також повідомив, що на протязі двох тижнів буде оприлюднено моніторинговий звіт ОБСЄ по шкідливому впливу військового конфлікту на навколишнє середовище. Цей документ дасть можливість звертатися до Міжнародного суду і визначити заходи щодо запобігання чи мінімізації наслідків конфлікту на природу.

Відповідаючи на питання журналіста Громадського медіапорталу про екологічну небезпеку, яка склалася на тваринному комплексі в селі Новолуганське Бахмутського район, де з причини бойових дій не було належного очищення стоків, які попадали в грунт, а далі в річку Бахмутку, виявилося, що питання частково вирішено. Міністр підкреслив, що в будь-якому разі головну відповідальність за наслідки роботи підприємства несе власник і це питання на контролі. Натрус додав, що на сьогодні частина території розмінована і робота очисних споруд відновлена. Цей об’єкт більше не несе такого великого негативного ризику на екологію регіону.   

   

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]