Пять дней в Чехии: учимся находить контакт с природой

Семаковська Тетяна 17:42, 20 Жовтня 2017

Сегодня нас встречал старинный чешский город — Оломоуц. В этом городе расположено самое крупное экологическое здание республики, которое обеспечивает свою жизнедеятельность с помощью природных ресурсов. А преподаватели и экологи общественной организации “Centrum Slunakov” прививают любовь к природе детям и взрослым.

По программе обмена опытом от ПРООН и участии чешской общественной организации “Агора”, при финансовой поддержке Швеции и Швейцарии журналист Общественного медиапортала «Бахмут IN.UA» Алена Щекодина с группой активистов из Украины перенимает опыт работы у чешских общественных организаций. 

Столица Моравии – Оломоуц приветствовала величественной архитектурой, окутывая своим спокойствием и размеренным ритмом жизни.

IMG 0413 8dd44

IMG 0405 7c584

IMG 0403 a75b2

IMG 0419 33b55

IMG 0401 e826f

Организация работает уже 27 лет, сначала в команде было двое, сейчас 18 человек. Программа обучения представлена и для детей, и для взрослых. Школьники приезжают сюда на неделю, с ними проводят занятия по экологии, учат находить контакт с природой и любить ее.

Финансирование школьной программы происходит на пополам с родителями и местными органами самоуправления. Недельное пребывание обходиться для родителей в две тысячи крон.

IMG 0423 a482a

IMG 0422 8446e

Члены организации проводят ежегодные фестивали, устраивают фантастические арт-инсталляции по мотивам сил природы, учат людей сохранять ее дары.

IMG 0441 7be14 Здание построено в форме полукруга. Оно само является методическим пособием для детей. Фасад полностью стеклянный, что позволяет обогревать его солнечной єнергией. Высокий козырёк защищает от высокого летнего солнца.

IMG 0443 0aeecДля здания максимально снижены энергозатраты. Есть система рекуперации воздуха, которая дает эффект природного кондиционера, организаторы говорят, что эффективность ее -70%. Здание имеет слой изоляционной ваты, толщиной 25 см. В Чехии принято, что если хозяин продает старое здание, он обязан предоставить покупателю энергетический паспорт. От государства можно получить субсидии на утепление фасадов, но с обязательным энергоаудитом.

IMG 0437 ca752IMG 0438 17f06На территории есть солнечные батареи, но если не хватает ресурсов солнца, то включают котёл на пеллетах. Их стоимость в Чехии 5 тысяч крон за тонну, на сезон необходимо около 20 тонн. Вообще в Чехии около 20% всех зданий и сооружений, которые отапливаются альтернативным топливом. В сравнении с газовым отоплением оно дешевле на 30%.

IMG 0429 90aceКомната для обучения школьников

IMG 0426 a15b6Столовая.

Дождевую воду собирают и используют в технических целях.

Одним из учебных направлений организации является проект утилизации мусорных отходов. В республике принят закон, что с 2024 года запрещено складирование мусора на свалках, можно будет только сжигать и утилизировать. В Брно, соседнем городе, есть завод по сжиганию мусора.

Сортируют мусор в Чехии ещё со времён советского режима. И для людей это является нормой поведения. Однако, в стране существует проблема с утилизацией — пластик и бумага в основном перерабатывается в Азии.

IMG 0471 65c7f

Годовой налог на мусор с каждого человека составляет 500 крон. Организация, которая вывозит и перерабатывает мусор — муниципальная, но пока прибыли от таких услуг не получает, только покрывает расходы.

В Оломоуце, с населением 100 тысяч человек вторичной переработкой мусора занимаются вручную. Работник за такой труд получает минимальную заработную плату — 14 тысяч крон в месяц.

IMG 0464 52ee3Территория «Дома природы Моравии» — 15 гектар.

Чтобы не загружать взрослых людей информацией о природе, члены сообщества сделали «Райский сад» — по примеру эпохи романтизма.

Фото Известный чешский художник Франтишик Скала разработал его проект. Как считают работники сада, во время нахождения в галерее под открытым небом, пробуждается интерес к природе, повышается чувствительность.

IMG 0447 da7e6

IMG 0461 3864dIMG 0460 5ca95Фото Райский сад часто арендуют для проведение свадеб и даже первых брачных ночей.

IMG 0410 67f6cОбедали гости из Украины снова в необычном кафе. Это социальное кафе. Вся его чистая прибыль идет на поддержку и восстановление людей, у которых есть какая-либо зависимость.

IMG 0409 f3e3eНачинался проект при поддержке Евросоюза. Длился 18 месяцев, в кафе работали люди, которые участвовали в реабилитационных программах. Теперь ещё построен и цех, где производят кондитерские изделия для кафе. Там работают только люди, прошедшие лечение от зависимостей. Посетители знают об этом и поддерживают хозяев в таком бизнесе.

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]