Заступник міського голови Бахмту та гості зі Львова відвідали стерилізаційний майданчик

Семаковська Тетяна 11:26, 22 Вересня 2017

Після відкритої лекції «Як вирішити проблему безпритульних тварин?», де досвідом ділилась директорка Львівського КП «ЛЕВ» – Оксана Кошак, заступник міського голови Федор Федоров з волонтерами та гостями відвідали стерилізаційний майданчик. Львів’янка висловила думки, як прискорити будівництво повноцінного притулку у Бахмуті.   

На своїй лекції Оксана розповіла крізь, що їм приходилось проходити, щоб зробити перший в Україні центр адопції для безпритульних тварин. По вулицях Львова також багато бездомних собак, та спочатку таку проблему вирішували вбивством тварин, де робітники комунального підприємства на шкірах та кістках собак заробляли гроші. Поступово ситуація змінювалась, тварин тримали у притулку, але, якщо протягом трьох днів не знаходився хазяїн, вона піддавалась евтаназії.

IMG 8127 706f7

IMG 8123 57852На сьогоднішній час притулком у Львові пишаються не лише в Україні, а знають про досягнення робітників, волонтерів та громади і за її межами. У притулку створено максимально комфортні умови для лікування, вакцинації, стерилізації та утримання тварин. Підприємство веде активну соціальну та просвітницьку кампанію.

«Одна з головних задач – це зміна ставлення до тварин. Ми домовились на рівні управління освіти та проводимо постійні заняття у школах, з практичною частиною – показуємо дітям наш притулок. Кожного тижня до нас приходять міські телеканали, роблять передачі, де розказують про наших тварин. Ведемо постійну рекламу на сторінках у соціальних мережах. Це дуже допомагає прилаштовувати собак» – розказала Оксана Кошак.

IMG 8126 c4e24

Крім робітників підприємства, ще майже 200 волонтерів допомагають поратись з собаками – вигулюють, годують, лікують та просто їх люблять. Причому з кожним з них керівництво підприємства заключає офіційний договір.

У місті давно працює загальноміська реєстрація усіх домашніх собак – спочатку це було в дивину, зараз – це модно.

У разі попадання домашньої собаки  до притулку, робітники зобов’язують хазяїна заплатити за утримання, годування, необхідного лікування тварини. Якщо він відмовляється, то вони не віддають йому собаку. Та це не біда для тварини – вона дуже швидко знаходить новий дім. Менше чим за два роки робітники КП «ЛЕВ» змогли прилаштувати більше 1000 собак.

Лекцію відвідали більше 40 учасників, були представники місцевої влади, заступник міського голови Федір Федоров, гості з Сіверську, волонтери, студенти, школярі, активісти.

Після відвідали майданчик, де зараз волонтери власними силами та за допомогою бахмутчан утримують безпритульних тварин. Оксана Кошак була приємно здивована, що собаки такі доглянуті, добрі. Але виразила співчуття щодо умов находження тварин, та важких умов праці волонтерів.

IMG 8132 a2bfbIMG 8137 f80c0

«У нас таких гарних песиків, як ваші забирають за два-три дні. Щоб прискорити будівництво нормального притулку треба постійно вимагати це від вашої місцевої влади, не виходити з їх кабінетів. Бо, ви вирішуєте саме їх проблему, а вони навіть не допомагають. Я вам бажаю, щоб як можна скоріше, Бахмут зміг би похвалитися на всю Україну своїм гарним комфортним притулком!» – сказала Оксана.

IMG 8144 08a58

Дуже хочеться сподіватись, що місцева влада Бахмута помітить майже шестирічну сумлінну працю дівчат-волонтерів, перейметься досвідом Львову та прискорить будівництво притулку.

Відкрита лекція відбулась за участі координаторів «Сильні громади» та ГО «Студена» в рамках проекту «Ефективне місто», що реалізовується в рамках за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку >USAID Ukraine – USAID Україна.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]