Природні ресурси Іванівської громади допомагають наповнювати бюджет (Відео)

Семаковська Тетяна 14:13, 28 Червня 2017

Іванівська сільрада, в минулому Красненська, найбільша за територією сільська громада, що увійде до складу Бахмутської об’єднаної громади. Тут зосереджено багато фермерських господарств та приватних підприємців, землі багаті корисними копалинами, тож і прибуток сільської ради найбільший. Та земля і бюджет це не єдине чим можуть похвалитися в громаді, найголовніше – це люди. Докладніше про ресурси і проблеми Іванівської сільради в матеріалі.

В найближчій перспективі утвориться об’єднана Бахмутська громада, до якої крім міста увійдуть п’ять сільських громад. Що ми знаємо один про одного, чого чекаємо і які ресурси маємо на момент об’єднання, розбираємося разом в серії матеріалів «Децентралізація в деталях». Ми вже ознайомили читачів з інвестиційно привабливою Опитненською сільрадою, сьогодні пропонуємо до вашої уваги Іванівську сільську раду. 

Олена Данько, секретар Іванівської сільради тимчасово виконує обв’язки голови, у зв’язку з тим, що голова села Іванівського – Сергій Столбовий, склав свої повноваження.

Олена презентує свою громаду, як одну з самих великих та заможних в Бахмутському районі. Іванівська територіальна громада має більше 12 тисяч гектарів землі, до її складу входять чотири села – Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, Берхівка та селище Хромове.

ыванывс 62da5

На території сільради працюють декілька бюджетоутворюючих підприємств – ТДВ «Красносельське», СТОВ «Ілліус», ФГ «Чайка+», ПП «Водичка».

В селі Іванівське розташовані свердловини КП «Бахмут-Вода», які постачають воду і для сельчан, і для бахмутчан. На землях сільради компанія «Сініат» веде видобуток корисних копалин – гіпса та крейди, за що сплачує податки в місцевий бюджет.

За минулий рік доходна частина сільського бюджету склала майже сім мільйонів. Іванівський бюджет на першому місті серед сільських бюджетів, на другому – бюджет Опитненської сільради, у порівнянні, з іншими сільськими радами, які увійдуть до Бахмутської громади – це в 4-6 разів більше.

«За допомогою свого бюджету ми проводимо ремонти в дитячому садочку, у двох наших клубах. Зараз виділили три мільйона гривень на ремонт доріг по маршруту автобусу №35. У селищі Хромове вже відремонтували дороги за кошти обласного бюджету» – говорить секретар Іванівської сільради.

Олена сподівається на позитивні зміни у складі майбутньої громади, тим паче що Іванівське буде гідним її членом. Очікує також, що нове керівництво допоможе вирішити проблему з транспортом у віддалених від міста селах:

«На шляху до сіл Кліщіївка та Андріївка проходить нерегульований залізничний переїзд, там немає шлагбауму. Тому маршрутне таксі не ходить. Мешканці Андріївки і зовсім не мали громадського транспорту. Можливо, нове керівництво об’єднаної громади допоможе вирішите це питання».

Іванівську амбулаторію утеплили за рахунок грантових коштів

Село Іванівське має свою амбулаторію. Причому, не так давно, громада виграла грант від Міжнародної організації з міграції для утеплення приміщення – замінили вікна, модернізували опалювальну систему. Крім того в рамках проекту закупили масажні крісла, офісне обладнання.

«Завдяки фінансової підтримки від донорів нашим пацієнтам знаходиться в амбулаторії стало зручніше та комфортніше. Однак, нам потрібен косметичній ремонт приміщення та укріплення фундаменту. У нас є проектна документація  на проведення робіт, з міським головою Бахмуту ми це обговорювали. Чекаємо на початок робіт» – розповідає завідуючий амбулаторією Віталій Байрачний.

Амбулаторія села Іванівського обслуговує місцеве населення та громаду сіл Кліщіївка, Андріївка, Берхівка та Хромове, загальною кількістю 3320 осіб, з них 591 дітей. Молодшим та середнім медичним составом амбулаторія укріплена, працює стоматолог з Бахмуту, але, нажаль своїх лікарів бракує.

«Зараз я єдиний лікар в амбулаторії, хоча згідно штатного розкладу має бути три сімейних доктори. Ми постійно розміщуємо оголошення, запрошуємо до нас на роботу, але мало хто бажає йти працювати у сільську місцевість» – розповідає Віталій Байрачний.

У дитячому садочку є власний фонтан

Іванівське може похвалитися своїм дитячим садочком «Зіронька». Завідуюча, Валентина Нєізвєстна, яка працює в дитсадку вже понад 20 років, з гордістю розповідає, що її колективу спільно з батьками, вдалось зробити останнім часом:

«Розпочати учбовий рік ми плануємо в оновленому приміщенні. Іванівська сільська рада виділила нам досить великі фінансові кошти, щоб допомогти батькам зробити ремонт, з них 600 тисяч піде на ремонт даху.  У цьому році закупили нові меблі – дитячі ліжка, ковдри, ремонтуємо сходи біля садочку. Ми намагаємось зробити якомога більше, щоб не додавати проблем керівництву нової об’єднаної громади».

Територія дитсадочку виглядає доглянутою, навіть працює маленький, але красивий фонтан. Вихователі зробили невеличкий город, де вирощують свої овочі та фрукти, та ще й дітям наочно розповідають про рослини. Виховний склад з любов’ю та добротою відноситься до дітей, є свій музичний керівник.

19531864 1861204140811288 1126985949 o 02793

Фонтан у садочку допомогли встановити меценати

Сільські підприємці – опора для бюджету та громади

У селі Іванівському працює достатньо приватних підприємців – підприємство по очищенню води, вирощуванню саджанців, виробництву маринованих овочевих салатів.

Журналістам Громадського медіапорталу «Бахмут IN.UA» вдалося поспілкуватися з підприємцем, співвласником ФГ «Чайка+» Світланою Сядристою.

На селі її знають, як працьовитого підприємця, активного сільського депутата, чуйну та красиву жінку. Її господарство є одним з бюджетоутворюючих підприємств села, яке забезпечує робочими місцями не лише місцевих мешканців, а й переселенців. Саме вона прихистила у своєму домі, на два роки, дві сім’ї-переселенців з дітьми, допомогла працевлаштуватися на своєму підприємстві бухгалтером, так родина залишились в Іванівському.

Жінка-підприємець бачить у злитті з Бахмутом позитивні наслідки, але й турбується, щоб до складу депутатів новій громади увійшли представники Іванівського, які зможуть гідно представляти село.

«Близькість до міста – це завжди гарно. Буде більш можливостей знайти роботу, отримати якісну освіту, розшириться коло культурних розваг. Але є й побоювання. Я розумію, що від нашого села буде представлено мало депутатів. Як вони зможуть відстоювати інтереси в меншості? Так, що будемо направляти ініціативних та напористих депутатів» – каже Світлана.

В Іванівській школі роблять музей спортивних досягнень

Загальноосвітня Іванівська школа працює у напрямку «Сприяння здоров’ю». Саме випускники школи запровадили спортивні конкурси для учнів. «Клуб випускників», починаючи з 2005 року проводить конкурси в таких номінаціях, як «Кращий спортивний клас», «Кращий шахіст», «Кращий футболіст». Призери отримують нові спортивні комплекти, м’ячи, шахи, тенісні ракетки. Саме випускники школи оснастили спортивний зал тренажерами, допомогли зробити ремонт у танцювальному залі, завдяки чому в школі впровадили уроки хореографії.

ушу ca97d

Вчитель фізкультури Костянтин Каминін у школі проводе заняття ушу для дівчаток та хлопчиків

«Ми приймаємо участь у фінансових грантах. Таким чином, та ще й за допомогою батьків, зробили танцювальний зал. Сільська рада допомогла зробити ремонт у комп’ютерному залі. Але зараз нам дуже потрібно замінити водні та опалювальні системи. Ми маємо навіть проект для цих робіт. Ми дуже сподіваємось, що після об’єднання, зможемо здійснити ремонти, та будемо надавати послуги навчання на високому рівні» – розповідає директор школи, Ольга Козаченко.

Вчитель фізкультури Микола Соколов доповнює, що у школі скоро відкриється музей спорту та здоров’я. там можна буде побачити усі спортивні досягнення  та ще й оздоровитись у соляній кімнаті, випити трав’яного чаю.

Злиття у Бахмутську громаду – шанс на нове життя для Кліщіївки

Сіло Кліщіївка знаходиться на відстані 12 км від Іванівської сільської ради. У селі відчувається згуртованість і дружність між мешканцями. Зі своїми труднощами та проблемами справляються гуртом, однак, завжди раді допомозі від сільської і районної ради, фінансовим коштам від донорів. Центр села – це колишнє приміщення церковного приходу, де зараз розташована і сільська бібліотека, і клуб, і ФАП, працює листоноша.

«Наші мешканці приходять сюди поспілкуватись, почитати, сплатити комунальні послуги, поміряти тиск. Тут є ігрова кімната, приміщення для дискотеки, спортивний зал, комп’ютерна техніка» – розповідає Людмила Задорожна, яка працює на півставки завідуючої бібліотеці, а в дійсності виконує обов’язки старости Кліщіївки та сусідньої Андріївки.

Людмила – ділова, цілеспрямована, відповідальна жінка, постійно турбується за своїх мешканців. Однією з найважливіших проблем називає транспортне сполучення.

«Міська електричка відправляється з села о 8.00 ранку, люди запізнюються і на роботу, і в учбові заклади, остання – о 16.30, тобто дуже не зручно. Раніше було маршрутне таксі з Бахмуту, яке їздило два-три рази на день. Зараз і такого немає» – розказує Людмила.

Крайнє село Іванівської сільради Андріївське. В часи активних бойових дій, коли не ходив електротранспорт, село залишилось відрізаним від життя. В селі немає ні магазина, ні школи, ні ФАПу. Виручала листоноша з Кліщіївського пункту, яка будучи мешканкою Андріївки возила в село пенсію і сплачувала комунальні.

19531813 1861204134144622 1105486885 o 3620c

Людмила з колегами відвідує Андріївку декілька разів на місяць. Цього разу привезли гуманітарну допомогу

Людмила покладає великі надії на об’єднання в Бахмутську громаду. Сподівається, що налагодять транспортне сполучення, мешканці сіл зможуть користуватись пільговим проїздом у міському транспорті, та отримувати якісне медичне обслуговування у міських лікарнях.

До речі, Олена Головкіна, заступниця голови Бахмутської райдержадміністрації, запевняє мешканців району, що вони теж скоро зможуть мати пільговий проїзд у бахмутських тролейбусах і автобусах.

«Ми закінчуємо підготовку документації та будемо укладати договори з КП «Бахмутелектротранс» та Управлінням праці та соціального захисту населення Бахмутської райдержадміністрації. Наші мешканці зможуть користуватись міським транспортом згідно пільгових посвідчень, причому без додаткових документів» – говорить Олена Головкіна.

Олена Задорожна, завідуюча Кліщіївським клубом, намагається постійно брати участь у програмах фінансової підтримки. Так, за допомогою гранту відремонтували зал, де проводять  різні заходи, купили ноутбук, мультимедійний проектор з екраном, ляльковий театр.

«Місцеві підприємці підключили нам інтернет та облаштували спортивний зал, за кошти сільської ради придбали дорогу музичну апаратуру, комп’ютер. Іванівська сільрада виділила 367 тисяч гривень на ремонт даху. Але нам дуже потрібен косметичній ремонт усього приміщення» – говорить Олена.

Найбільша цінність Кліщіївки – це люди. Олена розповідає, що саме діти та дорослі виконують ремонті роботи, дбайливо бережуть майно, та й самі багато чого приносять, щоб облаштувати центральне приміщення.

В Кліщіївці є унікальна церква – Покрови Пресвятої Богородиці. Вона побудована в 1841 році, у вигляді хреста. Як розповів отець Анатолій таких церков на території минулого Радянського Союзу лише три – у Костянтинівському районі Донецької області, у Москві та у селі Кліщіївка. На жаль, приміщення храму занедбане, задля збереження історичної спадщини потрібен капітальний ремонт.

19532846 1861210770810625 113548041 o b14fb

Церковний храм побудований у формі хреста

19549427 1861204137477955 1171998746 o 36158

На території церкви поховані священослужителі, які працювали у храмі в минулі роки

«Ремонт йде дуже повільно, хто чим може допомагає. Підприємці мені говорять, якщо б храм був розташований у місті, вже б давно відремонтували, а так треба витрачатись ще й на дорогу до села» – розповідає отець Анатолій.

Мешканці однієї з надвеликих територіальних громад – Іванівської – з нетерпінням очікують на об’єднання з Бахмутом. Мають лише позитивні надії та зміни на краще. Сільрада, маючи профіцитний бюджет, вже сьогодні реалізовує багато проектів, і після об’єднання мешканці сподіваються на покращення життя і вирішення проблем з ремонтом інфраструктури і забезпеченню транспортом.

«Після об’єднання, я сподіваюсь, що буде краще. Але мені дуже хочеться, щоб наші сельчани зберегли «дух» свого села, пам’ятали, що це їх земля, її треба любити та берегти» – підсумовує  депутат Іванівської сільради Світлана Сядриста.

Stopka PKWD 72 RGB uk 7eb5a a0589

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]