Прокурори та судді Бахмуту відкрили свої доходи

Семаковська Тетяна 00:27, 11 Жовтня 2016

Чиновникам Бахмуту не звикати до обов’язку декларувати свої доходи. Але ж тепер вони будуть це робити у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. На порталі, де кожна людина може подивитись, на що живе міський суддя, який будинок чи автомобіль він має.

В Україні з першого вересня запрацювала система електронного декларування. У реєстрі будуть зберігатися дані з декларацій чиновників, починаючи з цього року. Подавати розширені декларації з 1 вересня повинні чиновники, які займають відповідальні та особливо відповідальні посади. Серед них Президент та прем’єр-міністр з радниками і помічниками, члени Кабміну, заступники міністрів, члени Нацкомісії і Антимонопольного комітету, голови фонду держмайна та НБУ і їхні заступники, народні депутати, держчиновники категорії “А” або “Б”, судді, прокурори і слідчі, керівники, заступники керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, військові посадові особи вищого офіцерського складу.

В роботі цього сервісу було багато негараздів та перешкод. Він і досі працює з помилками. Користувачі сервісу скаржаться на проблеми роботи системи, такі як малий час для заповнення анкети, вибіркове прийняття електронних ключів.

Так, 4 жовтня, відбувся черговий збій системи, але вже ввечері доступ до реєстру було відновлено. «Державним підприємством «Українські спеціальні системи», на технологічному майданчику якого знаходиться апаратний комплекс Реєстру відновлено електропостачання, збої в якому сьогодні вдень спричинили обмеження до його доступу», – наголосили в НАЗК.

Однак, незважаючи на недоліки роботи системи, чиновники починають подавати свої декларації. Так, станом на 10 жовтня у Бахмуті вже 14 посадових осіб скористались послугами системи Е-декларування. Координатори «Сильні громади» проаналізували, хто був першим. Для того, щоб знайти декларації чиновників, достатньо ввести у стрічку пошуку назву міста.

Серед бахмутських чиновників задекларували свої доходи п’ять суддів, чотири працівники суду та п’ять прокурорів. Вони задекларували доходи, заробітну плату, пенсію, інші види доходу в родині, заощадження готівкою і вклади у банку, об’єкти нерухомості – землю, будинки, транспортні засоби.

З тої інформація, яка на сьогодні є на сайті найзаможніша людина – суддя Сергій Букрєй. Дохід за основним місцем роботи складає понад 425 тисяч гривень, сімейний дохід більше півмільйона. Близько 11 тисяч гривень родина отримала до бюджету від здачі в оренду майна, також в розділі доходів вказано, що 100 тисяч гривень надійшло від відчуження рухомого майна.

У власності родини знаходиться автомобілі “TOYOTA CAMRY” (придбаний 2005 року), TOYOTA LANDCRUISER 200 (придбаний в 2013 році 2011 року випуску), ВАЗ – 2106 (1980 року випуску придбано в 2008 році). У власності дружини задекларована земельна ділянка площею 1000 метрів квадратних, два житлових будинки площею 190,8 квадратних метрів (придбаний у 2009 році за 22,5 тисяч гривень) і ще один будинок площею 56,6 квадратних метрів (придбаний у 2014 році за 67 тисяч гривень). Ще один об’єкт нерухомості, що перебуває у власності дружини – офіс площею 62 квадратних метрів.

А ось найбідніший чиновник – це прокурор Євгенія Кудріна, яка переїхала в Бахмут з Дебальцево. Працює зараз в Артемівській місцевій прокуратурі. Не має прокурор у власності ні квартири, ні будинку, ні гаражу, ні автомобілю. Задекларована заробітна плата за 2015 рік складає лише 86,7 тисяч гривень.

Ще одним важливим інструментом суспільного контролю на цьому порталі є можливість не лише ознайомитися з антикорупційною нормативною базою, а й повідомити про факти корупції, які будуть розглянуті агентством. Тобто, для того, щоб стати відповідальним громадянином ми отримали ще одну можливість. Питання лише в тому, чи будемо ми користуватись нею?

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]