ВИДЕООПРОС: Как война повлияла на жителей Бахмута?

Семаковська Тетяна 11:56, 20 Лютого 2016

56 7f48fТревога, отсутствие безопасности и стабильности, невозможность видится с близкими – вот неполный список изменений, которые принесла война в жизнь бахмутчан и вынужденных переселенцев. Кто-то из опрошенных отмечает, что кроме экономического спада и снижения уровня жизни никаких изменений не почувствовал, поскольку его лично война не коснулась, а кто-то близко переживает трагедии и смерти. 

Журналисты Общественного медиапортала “Бахмут IN.UA” спрашивали жителей Бахмута, как изменилась их жизнь из-за войны на Донбассе. Не все прохожие охотно приняли участие в опросе, кроме не желания давать комментарии на камеру, многие не хотели откровенно говорить о тех проблемах, которые они испытывают именно из-за войны.

Пенсионеры в основном отмечают снижение уровня жизни – повышение цен, тарифов, транспортных услуг – которые многие даже не связывают с войной, а видят причину в экономическом спаде в стране, девальвации гривны. Люди старшего поколения признаются, что не переживают лично за себя, скорее беспокоятся за детей и внуков, за будущие поколения и судьбу страны.

“На душе тревожно – вот в чем вопрос. Но больше жизнь изменилась не с войной, а с этой валютой: было восемь, а стало двадцать восемь! Это ухудшение материального состояния любого жителя Украины”, – отметил пенсионер.

Трудоспособные мужчины основным критерием изменений называют наличие постоянного дохода. Поэтому те, у кого работа есть, говорят, что их война не коснулась, те, кто потерял работу в городе или не может ездить на заработки в Россию, отмечает ухудшение ситуации.

“Мало денег, большие цены, работы нет. Пока война не пришла к нам в Артемовск, меня это особо и не касается. Это “большие дядьки” депутаты воюют, а мы не причем, мы обычный народ, который ни в чем не виноват”, – говорит молодой мужчина, отец троих детей.

Более эмоционально переживают войну женщины. Для них важна не только экономическая, но и физическая безопасность. Они опасаются возобновления активной фазы боевых действий.

“Лично на меня война повлияла только психологически. В связи с обстрелами города и района пришлось ощутить страх и неопределенность”, – признается молодая женщина.

Тревогу за людей, оказавшихся в сложной ситуации, испытывают опять же женщины.

“Когда видишь очереди за гуманитарной помощью, когда видишь изможденных стариков становится просто неловко, обидно и стыдно, что мы ничем не можем им помочь”, – говорит жительница города.

Вынужденные переселенцы, жители города и района, которым приходится пересекать линию разграничения, отмечают большие сложности в перемещениях – очереди, пропускная система, высокая стоимость проезда, увеличение времени, затрачиваемого на проезд. Положение усугубляется закрытием КПВВ “Зайцево”. Особенные трудности переживают студенты и преподаватели переехавшего в Бахмут Горловского института иностранных языков. Люди уже месяц не были дома, не видели своих близких. 

“Тревога и напряженность постоянная, невозможность приехать домой, когда у тебя там старые родители. Для нас это очень важно, когда мы не можем вернуться не просто в родной дом, а к родным людям. Это очень беспокоит, очень расстраивает и не дает чувствовать себя по-настоящему счастливым человеком, даже несмотря, что мы привыкли к тому, что происходит”, – рассказала преподаватель Горловского института.

Только один из респондентов отметил ограничение гражданских свобод в зоне АТО, а именно отсутствие выборов, по его мнению, за это право нужно было бороться – выходить с митингами, но люди молча приняли решение властей.

Жители прифронтового города уже привыкли к большому количеству военных – люди в камуфляже стали привычным делом, а молодежь отмечает, что присутствие военных вселяет надежду и помогает чувствовать себя в безопасности.

Нужно отметить, что большинство опрошенных все же называли негативные факторы, хотя двое опрошенных признают, что война внесла в их жизнь некоторые позитивные моменты – помогла найти работу и изменить отношение к жизни.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]