Истории артемовских переселенцев: «Понадобился год, чтобы почувствовать себя дома»

Семаковська Тетяна 15:18, 21 Січня 2016
oksana pisareva c2b11Преподавательница иностранной литературы Горловского института иностранных языков Оксана Писарева вместе с семьей вынуждена была бежать из Горловки в июне 2014 года. Пережив за это время массу тяжелых эмоций Оксана признает, что многое приобрела: защитила диссертацию, нашла новых друзей и увлечения, обрела новые ценности, а главное опять чувствует себя по-настоящему дома.

В интервью “Общественному радио” переселенка говорит, что самое большое разочарование и обида пришли с осознанием того, что в трудный момент государство не защитило своих граждан:

«Я вспоминаю 2014-й год. Когда ты видишь абсолютное бездействие законной власти, спецслужб. Четыреста человек только одних служб СБУ, а так больше четырех тысяч правоохранителей. Сто человек пришли под это УВД несчастное и они не смогли им противостоять — вот что было удивительно, или не захотели. Вот на это была обида. И теперь мне Захарченко говорит: «Вы должны, если возвращаетесь, доказать, что вы для республики чего-то там…». Почему? У меня тоже дед и бабушка шахты строили. Вот злость, что меня не защитили и злость, то что теперь есть люди, которые там правят бал, и перед которыми я тоже что-то должна кому-то доказывать».

Из Горловки Писаревым пришлось бежать, спасая жизнь:

«Для меня точкой не возврата было, когда пошли люди по подвалам. Когда Безлер начал устанавливать свои порядки, когда и мой муж был в подвале, многие из наших знакомых. Брали, хватали по разным причинам, кого-то по идеологическим, но цель была одна — «бабки». Почему я раньше был неудачником, потому что у меня автомата не было. Вот с этим пришлось столкнуться! Поэтому мы уезжали не в надежде, что «Все!», мы спасались!».

Прежде, чем обосноваться и почувствовать себя дома семья успела поездить по стране.

«Мы были в Херсоне, мы были в Виннице, мы были в Киеве и мы приехали сюда на Донбасс. Это был правда долгий путь домой. Ровно год назад в это же время мы с нашим директором Евгенией Белицкой зашли в здание Пенсионного фонда. У нас была комната-распашонка, там базировался весь институт.  И это была огромная победа, потому что до этого мы базировались в кафе «Нью-Йорк пица». В феврале мы начали работать, начали учится. Дети поехали за нами. За легальными дипломами, за своими преподавателями. Они не уехали в другие города, не уехали в другие вузы, хотя программы были. Они остались с нами. Теперь мы уже разрослись — у нас свой корпус, причем не один, своя библиотека, успешно выигранные гранты и мы еще подумываем, есть успешно защищенные диссертации, кандидатские, на выходе докторские диссертации. Мы начали работать полноценно заняли определенное место в жизни города Артемовска», — говорит Оксана Писарева.

Любимая работа помогла не потерять ориентиры и вдохновила на успех. В апреле прошлого года Оксана закончила шестилетний труд — блестяще защитила диссертацию.

«Было очень тяжело собраться, мобилизоваться и защитится. Мы жили еще в Киеве, я документы отвозила. Ни жилья, ни работы толком — я везу документы в Харьков защищать диссертацию. Институт в подвешенном состоянии в Горловке, приказа о нашем переводе нет. Просто я не могла оставить. Шесть лет писать и бросить. Может еще срабатывал фактор — у меня столько всего забрали! Все, что я могу, я спасу!», — рассказывает преподавательница.

Оксана признается, что наряду с большими потерями и неустроенностью, многое все же приобрела за это время. Появились новые ценности:

«Понимание того, что по-настоящему ценно, умение жить здесь и сейчас. Странно прозвучит, но, наверное, любовь к себе. В первую очередь, человек, который любит себя способен любить других людей и относится к ним доброжелательно. Много людей новых появилось в жизни и очень хотелось бы чтобы остались. И много дел появилось новых, потому что начинаешь заниматься действительно тем, что нравится. Я научилась вязать, я научилась водить машину, сдала на права. Я подала документы на грантовую программу, выиграла и получила сертификат бизнес-тренера»

Эмоций было очень много, но об этом не всегда хотелось говорить, проще было описать. Так появились записки переселенца, которые Писарева называет «Переселены». 

«Все свои чувства и мысли описала в записках. Такие короткие очерки. Называются «Переселены». Просто хотелось сказать, что чувствует один из переселенцев, что чувствуют другие переселенцы. Мы уехали из дома 20 июня из Горловки и закончила я в июле, грубо говоря, через год они были закончены. Я уже их не пишу — я уже дома. У меня теперь здесь дом, я это реально понимаю», — рассказывает переселенка.

Пока «Переселены» читают только близкие, но Оксана подумывает о том, чтобы опубликовать их как приложение к монографии:

«Я хочу опубликовать монографию и к монографии как приложение опубликовать эти записки. Работа, которую я писала, посвящена Горькому. Горький был свидетелем революционных событий, больших перемен и мне случилось».

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]