Бахмутські кліщі для Донеччини: чому росії так важливо захопити Донбас

Семаковська Тетяна 10:48, 6 Грудня 2022

317735546 474646924848391 112114101093636544 n b76d4Президент росії путін готовий втратити за зиму на війні в Україні близько 100 тисяч мобілізованих убитими та пораненими: такі цифри оприлюднило російське видання «Важные истории» з посиланням на джерела. І більшість із цих «запланованих» 200-х та 300-х росія, схоже, розраховує отримати на східному фронті. Чому володимир путін так вчепився у Донбас, що це означає для України? Про це розповідає Радіо Свобода в своєму матеріалі. 

Бахмут: Росія тисне, ЗСУ тримаються

Свої найбільші зусилля Росія зосередила на Бахмуті. Ситуація там є дійсно важкою – про це кажуть військові, аналітики і кореспонденти, що там працюють.

«Військових у місті багато, фактично, це зараз один великий укріпрайон. Усі дуже зайняті, всі дуже сфокусовані. Не можу сказати, що є якась супербадьорість, але всі знають, що робити… І всі впевнені, що Бахмут є і буде українським. Це, мабуть, головне, що вони нам говорили, і що я хочу вам передати від них», – поділився в ефірі Радіо Донбас.Реалії фотожурналіст Сергій Коровайний, який нещодавно побував у місті.

Військовий експерт Владислав Селезньов додає, що взяття під контроль Бахмута дозволить росії створити такі собі кліщі – тому це місто під таким потужним тиском. Як пояснив експерт, за задумом Росії, ці кліщі мають розійтись із Бахмута в напрямку Лимана з однієї сторони, з іншої – в обхід міської агломерації Слов’янськ-Краматорськ та Костянтинівки.

За словами Селезньова, ускладнює захист Бахмуту те, що Росія перекинула з Херсонщини сюди елітарні сили та засоби, таку собі «сіль російської армії», до того ж там є ще мобілізовані та найманці з ПВК «Вагнер». Є у росіян на цій ділянці фронту і кратна перевага щодо артилерії. Але Селезньов впевнений, що єдине, чого вдасться на Донбасі домогтися Росії – це збільшити свої втрати.

«Втрати російської армії з урахуванням приходу зимового періоду та активних бойових дій зростатимуть кратно. А українські сили оборони в перспективі мають не лише тримати оборону, а й переходити в контрнаступ з метою звільнення всієї території України», – каже експерт.

Сумнівається в успіхах Росії на Донбасі найближчим часом також британська розвідка. Там звернули увагу на запеклі спроби російських військ атакувати Вугледар та Павлівку на підступах до нього – це на південний захід від Бахмуту.

Битва за Донбас: попереду «гаряча» зима?

318353538 474308921548858 8351022810547261703 n 79dd7

Військові на службі. Фото: Генштаб ЗСУ

Осіннє бездоріжжя зазвичай знижує інтенсивність бойових дій. Так було і на війні в Україні, проте російські війська все одно систематично намагались наступати та вести щільний вогонь. Але, судячи з усього, зима ще більше порушить військові «традиції». Замість відносного чи навіть майже повного затишшя через важкі для людей і техніки морози експерти очікують загострення. 

«Темп операцій вздовж лінії фронту сповільнився останніми днями через погіршення погодних умов, але, ймовірно, зросте, починаючи з наступних кількох тижнів, оскільки температура впаде, а земля замерзне на всій території бойових дій», – йшлося у звіті Американського інституту вивчення війни (ISW) від 27 листопада.

Британська розвідка повідомила, що Росія могла перекинути основні підрозділи повітряно-десантних військ з Херсонщини на Донецький і Луганський фронти на Донбасі. Щодо оперативних завдань цих сил, у розвідників два варіанти:

— підтримати оборони на ділянці Кремінна-Сватове Луганської області;

— посилити наступальні дії на Бахмут Донецької області.

Військові здебільшого вважають, що Росії найбільш вигідним було би не наступати, а навпаки взяти паузу. Причини щонайменше такі:

— російські військові виснажені морально і фізично;

— є брак техніки та озброєння;

— мобілізовані погано навчені і не інтегровані у свої підрозділи;

— спорядження для зими або дуже поганої якості, або його взагалі немає.

Чому Путіну так потрібен Донбас?

800px Vladimir Putin at the World Economic Forum Annual Meeting 2009 002 f02eb

Очільник країни-агресорки. Фото: Вікіпедія

Військовий аналітик, полковник ЗСУ Владислав Селезньов впевнений – Путін прагне повністю захопити Донецьку та Луганську області, і це є зараз ціллю номер один Росії в Україні. Проте зазначає, що в цій історії немає ані військового, ані військово-політичного аспекту, лише політичний.

З ним погоджується політолог та військовий ЗСУ Кирило Сазонов. Він зауважив, що втрата Херсона – єдиного захопленого обласного центру після повномасштабного вторгнення – була дуже болючим ударом по Путіну і тезам російської пропаганди. 

«Над Путіним сміятимуться за спиною всі, включно з Кабаєвою та Пєсковим. Тому він триматиметься за Донбас зубами мертвою хваткою, аби не зганьбитися, аби над ним не сміялися», – припустив Сазонов в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

Росії потрібна пауза, і там це усвідомлюють – аналітики саме так розцінюють намагання агресора домогтися переговорів, зокрема і через масовані ракетні обстріли об’єктів критичної інфраструктури України. Але, зазначив Сазонов, проблема агресора в тому, що паузу йому мають дати.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Росіяни намагаються прорватися вглиб українських позицій: зведення по Бахмутському напрямку за 6 грудня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]