Main menu

У Івано-Франківську презентують книгу присвячену Сходу: чому варто відвідати

Ratush 01 23ebeУ четвер, 8 грудня у місті Івано-Франківську відбудеться презентація книги «Шлях, позначений сіллю. Солона історія Сходу України». На захід запрошують всіх охочих, організатори зазначають, що підготувалися, зокрема закуплено свічки, також на випадок відключення електропостачання — буде генератор.

Як повідомила нам пані Олена, організаторка заходу в Івано-Франківську презентація відбудеться у четвер 8 грудня на 16:00. Гостей, які хочуть відвідати захід, попереджають про обов'язкову попередню реєстрацію за номером телефону +380503264638.

Презентація книги відбудеться в кав'ярні «Просто кава», вул. Шевченка. До слова, цей заклад на безплатній основі передали власники кафе, які самі є вимушеними переселенцями зі Слов'янська, розповідає нам пані Олена.

«Для них це така важлива подія, бо вони презентацією цієї книги презентують й себе. В цю кав'ярню приходять багато людей, які були змушені тікати від війни, бо це як частинка їхнього дому. Також є такі заклади і в інших містах, куди переїхали ВПО. Цією книгою ми зшиваємо Схід і Захід, це дуже важлива подія», — розповідає нам організаторка.

318299926 195923079633546 6862872797352621081 n 48a02

Презентація книги "Шлях, позначений сіллю". Фото: Фейсбук

Також, пані Олена додає, що враховуючи теперішні українські реалії, заздалегідь подбали про електроенергію. Відтак, під'єднали генератор, а також запаслися свічками.

Засновниця проєкту «Шлях, позначений сіллю» Яна Синиця розповідає, що заходи планують провести ще в Дніпрі, Дрогобичі, також розглядають Тернопіль. У Франківську презентувати книгу буде редакторка пані Оксана Драгомерецька. За словами, пані Яни, Оксана Драгомерецька — це креативний мозок проєкту, людина, яка редагує книгу, пише тексти та робить їх читабельними.

«Це та людина, яка придумала нам роботу з сіллю. Ми тріо, так би мовити, є татами й мамами «Шляху, позначеного сіллю», — каже пані Яна.

Мета проєкту «Шлях, позначений сіллю» — презентувати різноманітний Схід України, адже тривалий час у більшості людей Донецьк асоціювався виключно з видобувними підприємствами, вугільними шахтами чи великими транспортними вузлами.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: «Мандрівний філософ» в Бахмуті: чи справді Григорій Сковорода був у місті

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!