Main menu

Росіяни поширюють фейкові заяви про взяття селищ довкола Бахмута: зведення за 29 листопада

317749470 469251092054641 4837419099217591221 n b9051Ситуація в Бахмуті залишається складною, за минулу добу ворог вкотре обстріляв місто. Окупанти продовжують тиснути на нашу оборону. Як повідомив, український журналіст, Богдан Мірошников втрачена Озарянівка. Це дещо ускладнить оборону Курдюмівки, однак Інститут вивчення війни запевняє, що російські війська зараз не втому стані, щоб досягати оперативних успіхів. ЗСУ продовжують відбивати атаки росіян.

Про це повідомляє Генштаб

За словами, журналіста Богдана Мірошникова на Бахмутському напрямку окупанти продовжують тиснути на нашу оборону. На жаль, втрачена Озарянівка. Це дещо ускладнить оборону Курдюмівки, зауважує Мірошников.

«Хто захоче покричати про «зраду» - просто згадайте, якою ціною дається нашим воїнам оборона бахмутського напрямку. Великою ціною», — розповідає Мірошников.

Також бої точаться у районі Опитного та Бахмутського, однак ворог успіху не має, додає журналіст. За 28 листопада росіяни поранили одного цивільного на Донеччині — у Торському.

Російські джерела, пише ISW, поширюють неправдиві заяви про здобутки навколо Бахмута. Однак, навіть якщо російським силам дійсно вдалося взяти під контроль населені пункти на південь від Бахмута, ці здобутки не загрожують критично важливим трасам Т0513 (Бахмут-Сіверськ) і Т0504 (Бахмут-Костянтинівка), які слугують основними наземними шляхами сполучення з Бахмутом для українських військових підрозділів. 

Існує також мережа менших сільських доріг, які з'єднують з Бахмутом через північний захід міста. Найближчі до Бахмута російські позиції в Кліщіївці та Підгородньому ведуть безпосередньо до підготовлених українських оборонних споруд у Бахмуті та його західних і північних селах-сателітах. 

Російські війська в Кліщіївці, щоб просунутися далі, повинні будуть перетнути три кілометри полів, які майже не мають прикриття і укриття. Російські війська в їх нинішньому деградованому стані, швидше за все, не зможуть швидко виконати це завдання. Таким чином, просування російських військ навколо Бахмута протягом 27 і 28 листопада навряд чи матиме ефект на оперативному рівні й, безумовно, не буде швидким, резюмує Інститут вивчення війни.

За інформацією американського Інституту вивчення війни нещодавні заяви рф про здобутки російських військ навколо Бахмута 27 та 28 листопада не свідчать про неминуче оточення Бахмута.

Геолокаційні знімки показують, що російські сили, ймовірно, захопили Озарянівку (село приблизно в 15 км на південний захід від Бахмута) приблизно 27 і 28 листопада. Численні російські джерела стверджують, що російські сили також захопили Курдюмівку, Кліщіївку, Андріївку, Зеленопілля, Підгороднє та Спірне з наміром оточити Бахмут з півдня і сходу. Важливо, що немає жодних доказів з відкритих джерел, які б підтверджували ці твердження.

Відомо, що за минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів: Серебрянка, Верхньокам’янське, Білогорівка, Яковлівка, Первомайське, Опитне, Невельське, Красногорівка Донецької області.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: Новий масовий обстріл на цьому тижні: до чого треба готуватись українцям?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!