Main menu

«Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном»: як українець повернувся з Польщі, щоб захищати країну

Screenshot 156 ae8edДмитро Сменов, до 24 лютого будував своє життя в Польщі, туди герой переїхав у 2018 році. Чоловік працював програмістом в Польщі останні роки. Втім, зараз він захищає нашу країну в складі ЗСУ. Чому Дмитро вирішив повернутись в Україну та як проходять його дні на фронті — читайте в нашому матеріалі.

Після початку повномасштабного вторгнення Дмитро вирішив повернутись в Україну, щоб захищати її від російських загарбників. Окрім того, чоловік розпочав вести стріми на платформі YouTube: https://youtu.be/xIz4lNwUTAI

«Дні були дуже напружені та складні. В перший же день війни, я одразу вирішив, що повертаюся і йду в армію. В мене в Україні залишилась донька. Вони приїхали разом з колишньою дружиною в Польщу. Я допоміг їм поселитися, облаштуватись і зробити документи. Також, в режимі 24/7 (по можливості) вів стрім на своєму ютубі, де координував тих, хто виїжджає, з тими, хто вивозить. Розповідав про перші та послідуючі кроки в Польщі», — розповідає чоловік.

Дмитро розповів чому він вирішив піти на фронт, каже, що це був імпульс і обурення:

«Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном. Коли в тебе є вибір — залишатися, чи повернутися назад в Україну. Зважуєш всі за і проти. Так от, я хочу, щоб у моїй доньці був вибір — повертатися після ВУЗу, чи залишатися у Європі. Загроза «путинского сапога», ставить під сумнів, такі альтернативи»

Дмитро Сменов запевняє, що саме заради цього він і пішов воювати, щоб був вибір у його дитини, та всіх дітей України:

«Додам, що це чисте зло. В ньому немає нічого руського або слов'янського. Є тільки комуністичне, фашистське, путінське. Я не хочу, щоб моя дитина жила в такому світі».

Щодо умов на фронті Дмитро від коментарів утримався, але чітко запевнив, що ЗСУ все витримують.Натомість боєць погодився поділитись з нами як проходять його будні на фронті: 

«Дні проходять по-різному, в залежності від напрямків, та періодів військових дій. Сплю більш-менш нормально. Стосовно їжі — в мене спартанський підхід до цього, є їжа — їм, нема — не їм. Але продовольче забезпечення в нашій армії на досить високому рівні. По розвагах — я не люблю розважатися. Тим більш, у нас треба бути в готовності 24/7. В цивільному житті, для мене теж робота була на першому плані. Розвагам виділяв мало часу. Зараз, мабуть, передивлюсь цей підхід, але треба це закінчувати та повертатися додому, я дуже скучив по своїх рідних», — розповідає військовий. 

313516584 660874322205478 5438631010673803463 n f9017

Дмитро Сменов. Фото: соцмережі

На питання, коли закінчиться війна та чи Дмитро дивиться новини на передовій герой відповів наступне:

«Я дуже сподіваюся на прогноз Буданова та очікую перемогу весною 2023 року. Звісно, хотілося б раніше. Дивлюся все на власні очі, та порівнюю з брехнею російської пропаганди. Це часом дуже цікаве, навіть смішно».

Після ротації військові проходять психологічну реабілітацію, ми запитали в Дмитра, чи це необхідно кожному військовому:

«Однозначно так! Багатьом вона вже потрібно. І я вважаю, що військовий психолог має бути в кожному підрозділі. Працювати з бійцями на постійній основі. Капелани є, а психологів бракує». 

На останок Дмитро Сменов запевнив нас, що забезпечення в нашої армії достатнє та тепло відгукнувся про поляків:

«Я і до війни був забезпеченою людиною. Все, що потрібно, можу придбати сам. Мені постійно пишуть мої польські рідні, друзі та колеги з праці. Питають, чи потрібно щось. Завжди готові допомогти фінансово, чи вислати необхідні речі з Польщі».

Фото: Фейсбук, Дмитро Сменов

Читайте також: «Ми просто приїхали з України й самі себе організували»: як українки в Бухаресті створили собі робочий простір

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!