Main menu

Майже кожен заклад освіти у Бахмуті пошкоджений

Screenshot 119 38769Наразі майже кожен заклад у Бахмуті пошкоджений, поточну статистику веде і управління освіти і поліція. За фактом вчинення злочину проти країни-агресорки відкривають кримінальні провадження.

Ми дізналися у начальниці управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець про поточний стан справ у місті.

«У нас є заклади, які повністю зруйновані, є ті, які на 50% відсотків і більше. У деяких тільки вікно й скло вибиті. У нас наразі налагоджений механізм. Відтак, у випадку, коли пошкоджується заклад освіти, він інформує управління освіти, подають акт щодо руйнувань. За можливістю надають фото. Зі свого боку ми звертаємося до органів поліції і заводяться кримінальні справи», — каже Оксана Карпець.

Нагадаємо, що в мережі з'явилось відео із Забахмутки, де видно значні пошкодження будинків по вулиці Некрасова і провулку Ватутіна, в кадр попала будівля дитячого садочку «Гусельки» ДНЗ №56.

295464330 540658727849638 7053644211323101758 n 049bc

 Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5. Фото: Вільний Бахмут

За словами Оксани Карпець наразі офіційної інформації про руйнування ДНЗ №56 не надходило, однак це не вже не перше пошкодження цього закладу.

«Стосовно шкіл всі вже дещо пошкоджені, кожна школа має різні руйнування, але є перша школа, третя школа, друга та п'ята, які мають дуже сильні руйнування. Якщо брати сільську місцевість, то сильні пошкодження є в Опитненському, Зайцівському, Клинівському та Покровському закладах освіти, там серйозні руйнування до 50, 70%. Садочки така ж ситуація десь більше, десь менше пошкодження», — зазначає Оксана Карпець.

Всі інші школи у Бахмуті мають до 50% руйнування. Водночас наголошує пані Оксана, зараз щодня ситуація у місті змінюється, тож говорити про загальні пошкодження — ще рано.

Також, начальниця управління освіти прокоментувала питання стосовно компенсації за зруйновані заклади. За словами, пані Оксани, законом передбачено, що виплати має надати держава-агресор. Можливо буде розглядатися міжнародна фінансова підтримка та залучення благодійних фондів.

Фото: Олексій Рева

Читайте також: Життя без світла й опалення: як бахмутянам отримати безкоштовні буржуйки від міста?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!