Main menu

«Там мій дім, а додому їхати не страшно»: документаліст Роман Потапенко про будні журналіста на війні

22137224 1161490197329187 1235682068244026184 o 213d5Роман Потапенко, фотограф та незалежний документаліст, який попри небезпеку розповідає правду про війну в Україні. Головними помічниками журналіста стала камера, об'єктив і дрон. Документаліст поділився з редакцією «Бахмут IN.UA» тонкощами роботи на фронті.

«Мій джентльменський набір — це бронежилет, каска, аптечка, техніка, а також камера, об'єктив і дрон», – каже Роман.

Роман Потапенко родом з Бахмута, у квітні чоловік переїхав в Черкаси, та жив у друзів. Втім, згодом хрещений батько запропонував Роману пожити в нього в Покровську. Чоловік погодився й залишився тут.

«У дядька тут бізнес, я йому допомагав. Він брав мене на різну роботу. А потім я дізнався що на телебачення «Капрі» потрібен оператор і пішов працювати туди», – розповідає Роман.

Загалом герой пропрацював на «Капрі» понад три місяці. В майбутньому журналіст хоче з'їздити в Бахмут, щоб зазнімкувати ситуацію в місті. Там зараз дуже небезпечно, але Роман запевняє, що перед поїздкою в рідне місто страху немає зовсім.

«Там мій дім, а додому їхати не страшно. Страшно їхати в інші гарячі точки», – ділиться в розмові герой.

Документаліст впевнений, що розповідати про злочини росії необхідно, адже світ повинен знати, що вони коять на українській землі.

«Росія не хоче, щоб дізнались про їх вчинки, тому часто трапляється, що після приїзду журналістів на фронт, туди одразу «прилітає», бо світ побачить, що вони терористи й вони намагаються це приховати. Навіть якщо документалістів вже немає на місці прильоту, це фактор страху, щоб надалі боялись їхати», – запевняє Роман.

Чоловік наголошує, якщо у 2014 році можна було спокійно приїхати на нульову позицію, познімати та поспілкуватись, то після повномасштабного вторгнення, це неможливо. Кожен кадр, ретельно підбирається, щоб не показати нічого зайвого. Також, в будь-який момент Роман й сам може постраждати. Наш герой, як незалежний документаліст, не має страховки від усіх ризиків, тому всі фінансові проблеми, у разі нещасного випадку, ляжуть на його плечі.

Фото: Роман Потапенко, особиста сторінка у Фейсбук

Читайте також: Як бахмутяни отримують гуманітарну допомогу під обстрілами та без зв’язку

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!