Main menu

«Як може подобатися? Я ж не вдома»: куди поїхали бахмутські лікарі

головна врачи b76afУ Бахмуті вже не перший місяць триває планова евакуація населення. Доки залишаються цивільні, працюють і медики  - Центр первинної допомоги продовжує приймати людей. Однак падіння попиту на медичні послуги дозволило лікарям не тільки консультувати онлайн, а й знайти роботу на повну ставку, почати життя з чистого листа та чекати на повернення додому в новому місті. Редакція «Бахмут IN.UA» дізналася, чи можливо бахмутським лікарям знову знайти своє покликання після від'їзду з дому.

Після вимушеного переїзду до Дніпра Наталія Буренькова шукала роботу близько місяця. Переглядаючи соцмережі, вона побачила вакантне місце в медичному закладі, що знову відкрився. Жінка сконтактувала, пройшла співбесіду та працює вже близько двох місяців. За її словами, конкуренція на місце така ж висока, як і на решті території України.

«Тут таких, як я, багато. Лікарів багато, а роботи мало. Подобається - не подобається. Ну, як може подобатися? Я ж не вдома. Це лікарня з Луганської області, вони самі переселенці та націлені на надання допомоги таким самим, як і вони самі. На прийоми багато приходить людей із Харкова, Маріуполя, Лисичанська, Сівєродонецька, Бахмута, Слов'янська, Краматорська», - ділиться вона.

photo 5242439422711021605 y a3f47

Об'ява про прийом лікаря Буренькової на новому місці роботи

Конкуренція зберігається не лише серед потенційних співробітників, а й між лікарнями. Оскільки державних медустанов у Дніпрі достатньо, переселенцям доводиться залучати нових пацієнтів за допомогою активного ведення соцмереж. Для цього навіть найняли спеціальну людину, що дало свої результати.

«Сказати, що навантаження таке, як я працювала, коли в розпалі була пандемія коронавірусу, я не можу. Швидше за все, зараз буде підйом захворюваності, може ситуація зміниться. Це лікарня не вузькопрофільна, я як загальний терапевт можу проконсультувати також онлайн», - розповідає Наталя. 

Більшість пацієнтів приходить на прийом офлайн, проте деякі старі знайомі нерідко дзвонять для особистої консультації. При цьому вона звільнилася з минулого місця роботи ще під час переїзду, тому зарплатню від держави за такі консультації не отримує.

укол 76058

Фото з особистого архіву

«Ті, хто тут, приходять, якщо треба подивитися. Ті, хто в інших містах, дзвонять. Звичайно, даю рекомендації, нікому не відмовляю. Якщо закордоном, пишуть на Viber. Тільки на стовпі, напевно, мого номера немає, всі його знають і постійно дзвонять. Нещодавно навіть із самого Бахмута дзвонили», - додала Буренькова.

Практично всі послуги у лікарні безкоштовні, крім деяких аналізів, за які доведеться заплатити й у решті державних медустанов. За словами Наталі, навантаження звичайне. Напливу пацієнтів через зростання кількості переселенців немає, але й простоювати лікарям не доводиться. 

Під однією з публікацій Буренькової щодо нової роботи її колишня колега Світлана Шабаліна побажала Наталі удачі, подякувала за роки у Центрі первинної медичної допомоги Бахмута та відзначила професіоналізм терапевта. Крім того, Шабаліна висловила сподівання, що зможе ще раз попрацювати разом з нею у рідному Бахмуті. Буренькова зазначає, що не чекала такого від колишньої начальниці, оскільки не підтримувала зв'язку з нею після евакуації.

«Ми з нею не спілкувалися після моєї евакуації. Щиро кажучи, її коментар для мене був несподіваним. Хоча ми працювали разом, вона знає всіх лікарів. Рекламу мені трошки зробила», - розповіла терапевт.

За її словами, більшість знайомих лікарів зараз працює дистанційно. При чому переважно - в евакуації, а одна з колег знайшла офлайн-роботу в Київській області.

Своєю чергою головна лікарка Центру первинної медичної допомоги Бахмута Світлана Шабаліна розповіла, що практично весь штат евакуювався з міста - понад 30 лікарів. Все менше пацієнтів приходить на огляд особисто, більшість віддає перевагу онлайн-консультаціям, деякі зовсім не особливо турбуються про своє здоров'я та безпеку, враховуючи близькість активних бойових дій.

photo 5242439422711021603 w 08ee9

Наталя Буренькова в оточенні ще бахмутського колективу лікарів

Ті лікарі, які виїхали і продовжують консультувати пацієнтів онлайн чи телефоном, отримують незначну компенсацію від держави, але з повною ставкою ці кошти не йдуть у жодне порівняння. При цьому затримок по зарплатні немає, але частина лікарні фактично перебуває у простої.

Є й лікарі, яким не вдалося знайти роботу після евакуації, але не з усіма Шабаліна підтримує тісний зв'язок. Варто зазначити, що багато переселенців не розривають декларацію із сімейним лікарем, оскільки онлайн все ще зберігається можливість отримання направлення з вузькоспеціалізованого лікаря за місцем. Однак, якщо пацієнт не був добре знайомий зі своїм сімейним лікарем, нічого не заважає підписати нову декларацію у тому місті, куди переїхав бахмутянин.