Main menu

Як жінки Донеччини народжують під обстрілами

photo 5406633479816461359 w 5d712Породіль зі всієї області, точніше підконтрольної території області, нині везуть в Костянтинівку. Як це - приймати пологи на фронті, що радять породіллям і як змінився весь процес появи дитини на світ під час війни, відповіла заступник головного лікаря багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради Анастасія Яремчук.

Більшість жителів населених пунктів Донецької області евакуювалися ще на початку повномасштабного вторгнення росії. Деякі залишаються під безперервними обстрілами, попри постійні ризики. Є й категорія людей, які переїхали до безпечніших регіонів України, а згодом повернулися.

У всіх їх різні причини, найпоширеніша - фінансові труднощі. Примітно, що іноді не хочуть евакуюватися навіть жінки, які перебувають у положенні.

«Взагалі ми працюємо у режимі надання екстреної медичної допомоги. Але життя внесло свої корективи. Тому тепер приймаємо пологи та забезпечуємо жіночу консультацію всім мешканкам північної частини нашої області і не тільки».

photo 5406633479816461351 w d9080Анастасія Яремчук (в центрі). Фото: Кнп Бліл Кмр Костянтинівка у Facebook

За її словами, медичний заклад - чи не єдиний у всьому регіоні, де лікарі достатньо кваліфіковані, щоб приймати пологи. Примітно, що до війни Яремчук спеціалізувалася на радіології та профілактичній діагностиці онкологічних патологій у жінок.

«Працюємо у звичайному режимі, є акушери-гінекологи, які цілодобово чергують та надають допомогу. Протягом тижня ми приймаємо близько 8-15 породіль. Є три акушери-гінекологи, ще є лікарі, які ведуть прийом в жіночій консультації. Серед лікарів четверо евакуювались. Раніше було близько десяти медиків. Кількість породіль практично не змінилася, тому що зараз до нас їдуть з усіх околиць».

Наразі послуга партнерських пологів у лікарні недоступна. Головне - безпека. Саме через це у корпусі пологового відділення облаштували бомбосховище. Зараз у ньому повністю готові до роботи пологовий зал, операційна, та підведений кисень. Тому заклад зможе приймати породіль навіть, якщо лінія фронту тимчасово зсунеться не на користь України. Крім того, зараз у повному обсязі працює неонатологічна служба - педіатри, котрі спеціалізуються на догляді за новонародженими. Всього з 24 лютого у пологовому будинку з’явилось на світ 182 немовляти. 

photo 5406633479816461343 w 227bc

Як відомо, зараз пологовий будинок в Бахмуті закрився. Ми писали про це ще 6 квітня. Крім того, більшість медичних закладів області зараз не працюють у повному режимі через бойові дії. Тому костянтинівська лікарня приймає породіль практично з усіх підконтрольних Україні районів області. Особливо з тих, де зараз тривають найзапекліші бої.

«Наразі госпіталізація йде зазвичай із Дружківки, Торецька, Краматорського, Бахмутського, Лисичанського Сєвєродонецького, Слов'янського районів. На цій території ми залишилися самі майже. У Бахмуті йде активна фаза бойових дій, тож навіть операційні закриті. Загалом у нас на обліку зараз 95 жінок»

photo 5406633479816461334 w 49c08

photo 5406633479816461350 w cf5e3

Крім того, костянтинівська лікарня регулярно проводить з пацієнтками роз'яснювальні бесіди, переконуючи тих евакуюватися до безпечніших регіонів України. Однак досягти позитивного результату вдається не завжди, навіть якщо у співрозмовниці на руках новонароджене немовля.

«З лютого ми проводили бесіди з кожною жінкою, яка перебуває на обліку у жіночій консультації. Закликали евакуюватися, але не всі можуть собі це дозволити й далеко не всі хочуть виїжджати».

За її словами, вагітним, які з якоїсь причини не можуть евакуюватися, слід заздалегідь зібрати всі речі, які можуть знадобитися у пологовому будинку, те саме зробити й з необхідними документами. У нинішній ситуації дуже важливо і вчасно відчути, що почалися сутички, адже домашні пологи несуть велику небезпеку, як для породіллі, так і для немовляти. Якщо процес піде швидше, ніж має, бригада може не встигнути доставити породіллю до фахівців. На щастя, поки що таких випадків не було.

photo 5406633479816461345 w 8a9b2

photo 5406633479816461335 y b2bc4

Головне фото: Сергій Бакшеєв