Терористи й бойовики: як в росії демонізують українців й навіщо?

Семаковська Тетяна 14:59, 19 Травня 2023

29 1 7329aНещодавно російський пропагандистський телеграм-канал «Карнаухов», розповсюдив інформацію про начебто теракти в рф, які може зробити вихідець з України. Раніше «Карнаухов» розповідав про «нацистів» в Україні та «іноземних найманців». Наративи про нібито існування в Україні нацизму та про залученість іноземних найманців до війни на українському боці росія поширює і в європейському медіапросторі.

Чому росіяни виставляють українців терористами, а ЗСУ називають «бойовиками київського режиму» пояснюють аналітики VoxCheck.

Теракти родом з ДНР

Screenshot 699 4b46c

Оригінальний допис з телеграм-каналу пропагандиста. Фото: скріншот

Screenshot 700 449f7

Допис іншого пропагандиста на основі думок росблогера. Фото: скріншот

Російський блогер й за сумісництвом автор каналу «Карнаухов» відверто маніпулює своєю аудиторією. Він каже про людину, яку направили у рф для теракту і водночас додає, що людина народилася в Україні. Тобто у такий спосіб натякає, що терорист може бути саме з України, пояснюють аналітики VoxCheck.

Фахівці відзначають, що напередодні повномасштабного вторгнення російська пропаганда активно шукала «український слід» у надзвичайних ситуаціях та звітувала про затримання нібито пов’язаних з Україною «екстремістів». 

Це створювалось задля провокування у росіян негативних асоціацій з Україною, яка є ніби небезпечною країною: що це вони, а не рф, втручаються у внутрішні справи незалежної країни. Крім того, росіяни називають також терористами представників етносів Північного Кавказу, які боролися за свободу своїх республік ще з 1990-х років, а зараз подібне звинувачення звільняє силовиків від відповідальності за страту будь-якого громадянина у цьому регіоні та є приводом для його затримання та подальшого катування. 

Чому росія називає українців терористами?

photo 2023 05 04 11 53 34 3513c

СБУ затримала російського «крота», який шпигував за бойовою авіацією ЗСУ. Фото: СБУ

російська федерація має декілька причин, з яких вона намагається виставити українців терористами. У VoxCheck проаналізували причини цього й мету:

  • Російська пропаганда таким чином пояснює своїй аудиторії, чому потрібно йти в Україну воювати: ніби щоб зупинити «український тероризм» та щоб виправдати своє вторгнення: ніби росія не напала, а захищається;
  • Так росіянам пояснюють, чому в їхніх містах відбуваються вибухи: мовляв, це роблять «українські терористи», а не наслідки війни (насичення зброєю країни) та розбірки між російськими угрупованнями;
  • Пропагандисти спеціально називають українську армію «бойовиками» та «терористами», щоб сформувати враження у російського населення та проросійського населення України, що це ніби Україна,  а не росія, порушує правила ведення війни, бо терористи — ті, хто нападають на цивільних та не дотримуються жодних правил;
  • Називаючи українців терористами росіянам легше виправдати свої провали та отримати нові кошти на протидію тероризму ймовірно планує й російське силове коло, тому посилення «української загрози» є бажаним для них;
  • Дискредитування ЗСУ допомагає окупантам виправдати доцільність обстрілів цивільної інфраструктури. Наприклад, росія каже, що обстріли енергетичної інфраструктури України були «у відповідь на теракти».

Зверніть увагу, що здебільшого пропагандисти поширюють дезінформацію, нібито ЗСУ вдаються до терористичних тактик, а саме використовують цивільне населення як «живий щит». Цей наратив росіяни активно просувають і в Європі, аби демонізувати образ України на міжнародній арені та зменшити довіру до неї.

Загалом, рф акцентує увагу, що Україна — нібито терористична держава, як привід для відмови від мирних переговорів: мовляв, із «терористичною» державою неможливо вести перемовини. Нагадаємо, що саме росія знищила місто Бахмут, зруйнувавши його на 90%.

Також росія зазвичай звинувачує Україну у тому, що робить сама. Можна пригадати випадки із російськими диверсантами в Україні. Один з останніх випадків — СБУ затримала російського шпигуна, який влаштувався до ЗСУ та збирав інформацію про переміщення українських військ. 

Рф організовувала терористичні акти на території України ще до початку повномасштабної війни: так у квітні 2016 року смт Новоолексіївка Генічеського району вибухнув автомобіль, від чого загинула 1 людина та постраждали 4. Було доведено, що це зробила терористична група, підконтрольна спецслужбам рф: виконавець отримав вирок. У той час співробітники СБУ запобігли ще одному вибуху у Генічеську. 

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:20, 2 Квітня 2025
Приват24 / фото Приватбанк

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Детальніше про те, як додати картку до гаманця через Приват24 — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як додати картку до гаманця через Приват24

“Гаманець” — це меню застосунку Приват24, у який користувач або користувачка потрапляють після авторизації. В ньому можна ознайомитися з усіма доступними рахунками, а також з короткою інформацією про них, зокрема, баланс.

Додати картку до гаманця Приват24 дуже просто — для цього знадобиться на головному екрані вибрати “Відкрити або додати картку”. Далі треба обрати тип картки, після чого заповнити необхідні дані.

Варто зазначити, що Приват24 дозволяє додати не тільки власні картки, але й аналоги, наприклад, від інших банків або спеціальні рахунки від держави (“Національний кешбек”, “єДопомога”, “Дія Картка”).

Як приєднати карту до телефону з Android

Google Pay / фото ілюстративне, iStock

Картку також можна приєднати до спеціального додатка, який дозволятиме оплачувати товари чи послуги за допомогою гаджету. На багатьох телефонах цю функцію реалізовує Google Гаманець.

Для того, щоб додатки картку в Google Гаманець, потрібно:

  • відкрити додаток;
  • натиснути значок “Плюс”;
  • обрати “Платіжна картка” та розділ “Додати кредитну або дебетову картку”;
  • ввести дані вручну або за допомогою камери гаджета;
  • натиснути “Зберегти й продовжити”;
  • прочитати “Умови емітента картки” та прийняти їх.

Додати картку можна й через застосунок Приват24. Для цього потрібно:

  • відкрити мобільний застосунок банку та авторизуватися в ньому;
  • натиснути на картку, яку потрібно додати до Google Гаманець;
  • відкрити “Налаштування” та знайти пункт “Додати до Google Pay”;
  • дотримуватись вказівок на екрані.

Після операції картка з’явиться в застосунку Google Гаманець.

Як приєднати карту до iPhone

Приєднати власну картку до телефону можуть й власники iPhone / фото ілюстративне, iStock

Приєднати власну картку до телефону можна й користувачам та користувачкам техніки Apple. Для цього потрібно:

  • перейти в “Налаштування”;
  • знайти та відкрити “Apple Pay”;
  • натиснути “Додатки карту” та обрати “Дебетова або кредитна картка”;
  • виконати інструкції на екрані та пройти етап підтвердження за допомогою SMS-повідомлення або в застосунку банку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 1 Квітня 2025
Оформлення змін в дані про фізичну особу-підприємця / фото ілюстративне, iStock

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”.

Детальніше про те, як ФОП вносити КВЕДи у свою діяльність, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП

КВЕД — це важливий елемент підприємницької діяльності, який є спеціальним кодом за класифікатором видів економічної діяльності. Іншими словами, цей код характеризує ту діяльність, яку ФОП надаватиме надалі власним клієнтам.

Внести КВЕДи в дані про ФОП можна без участі державного реєстратора у два способи:

  • онлайн — через кабінет громадянина;
  • офлайн — через ЦНАП.

Як внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про ФОП онлайн, потрібно:

  • авторизуватися у кабінеті громадянина на порталі “Дія”;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги “Внесення змін про ФОП” та підписати її Дія.Підписом чи іншим електронним підписом фізичної особи.

Якщо громадянин чи громадянка, які подають заявку, є платником єдиного податку, то після внесення змін до виду діяльності (КВЕД) дані автоматично надійдуть до податкової.

Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина в розділі “Послуги” — “Замовлені послуги”. Сповіщення про результат також надійде на пошту та в кабінет громадянина.

Як внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн

Для того, щоб внести КВЕДи в дані про фізичну особу-підприємця офлайн, потрібно:

  • звернутися до ЦНАП або до виконкому міської ради без прив’язки до задекларованого місця проживання;
  • подати заяву по спеціальній формі.

Якщо у громадянина чи громадянки, які подають заяву, немає можливості відвідати ЦНАП чи виконком особисто, то вони можуть надіслати заяву поштою. У цьому випадку перед відправкою треба буде засвідчити підпис нотаріально.

Важливо, що для обробки заявки потрібен Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Внесення змін відбуваються на місці.зміна контактної інформації чи КВЕДів повністю безплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Як зв’язатися з оператором Vodafone: гід

Багато громадян та громадянок в Україні користується послугами Vodafone. Якщо виникають проблемні ситуації проблемні ситуації з послугами, то оптимальним рішенням буде дзвінок оператору мобільного зв’язку. […]

14:35, 31.03.2025 Скопіч Дмитро

Як пройти фізичну ідентифікацію для отримання пенсій: деталі

Нещодавно в Україні ухвалили зміни, які спростили процедуру отримання пенсій для деяких категорій громадян та громадянок, зокрема, тих, хто має статус ВПО чи проживає на […]

12:00, 30.03.2025 Скопіч Дмитро