В Україні запрацювала програма компенсації за пошкоджене житло: як оформити заявку?

Семаковська Тетяна 16:51, 10 Травня 2023

Руйнування 126d5

Відсьогодні, 10 травня, стартувала державна програма «єВідновлення». У її межах громадяни зможуть отримати кошти на ремонт будинків, що постраждали через війну.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Наразі ініціатива спрямована на відновлення житла, яке має незначні пошкодження. Подати заявку на допомогу можна в застосунку «Дія». Протягом місяця спеціальна комісія при громаді має ухвалити рішення щодо надання допомоги. 

Міністерство закликає місцеву владу якомога швидше створювати комісії та підключатися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Хто зможе скористатись послугою?

Всі громадяни України, чиє житло було пошкоджено внаслідок бойових дій і підлягає відновленню. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, зокрема і кімнат в гуртожитку.

Пріоритет надаватиметься:

  • учасникам бойових дій;
  • людям із інвалідністю внаслідок війни;
  • ветеранам війни;
  • членам сімей загиблих військових;
  • мобілізованим;
  • багатодітним родинам;
  • людям із інвалідністю І та ІІ групи;
  • батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу;
  • опікунам/піклувальникам;
  • прийомним батькам та патронатним вихователям;
  • дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Хто не зможе скористатись послугою?

Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на допомогу. Наразі держава працює над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Міністерство закликає зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії.

1 d2d15Інструкція для громадян. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Як отримати компенсацію?

  • Спершу слід подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно, якщо таке повідомлення ще не було подане. Це можна зробити на порталі чи в застосунку «Дія», а також згодом через ЦНАП, нотаріусів або управління соцзахисту.
  • Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок «єВідновлення» в одному з банків-учасників програми. Зараз до програми підключені такі банки: «Ощадбанк», «Монобанк», «ПриватБанк», «Сенс Банк», «А-Банк» та «ПУМБ».
  • Після цього слід подати заяву на компенсацію в «Дії». 
  • Далі спеціальна комісія розгляне звернення, проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та визначить суму, яка буде нарахована. Розгляд заявки та ухвалення рішення має відбутися протягом 30 днів.

Максимальна сума на відновлення одного об’єкта становить 200 тисяч гривень.

Як використати допомогу?

  • Кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів: вікон, дверей, покрівлі, а також на оплату будівельних робіт.
  • Витратити кошти можна буде тільки на будівельні матеріали чи послуги підрядників, які мають відповідні коди для роботи, а їх продавці подали заявку на участь в програмі через портал «Дія».
  • Використати компенсацію можна буде протягом року з моменту її нарахування.

2 92b13Інструкція для громад. Інфографіка: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Уся необхідна інформація про «єВідновлення» доступна на сайті програми https://erecovery.diia.gov.ua/.

Читайте також: 61% бахмутян не подали документи, щоб отримати компенсацію за житло — опитування

Послугу розробло Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID / UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та Світового банку.

Раніше ми повідомляли, як працюватиме механізм компенсації за зруйноване житло. Що робити, якщо у Вас немає фото руйнувань або ваше житло вже окуповане? Як розраховуватимуть суму компенсації та до чого тут супутник й аерозондування?

Фото: Instagram libkos

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Петиція із закликом до Президента підписати закон 11161 зібрала голоси

Семаковська Тетяна 09:45, 17 Березня 2025
Володимир Зеленський Крим, мобілізація вибори в Україні
Президент України Володимир Зеленський / фото ОП

Петиція бахмутського активіста Аркадія Петросяна, із закликом до Володимира Зеленського, президента України, підписати закон 11161 набрала необхідну кількість голосів, йдеться про 25 тисяч підписів. Тепер голова держави повинен розглянути її та дати відповідь.

Переглянути кількість голосів, відданих за петицію, можна на офіційному інтернет-представництві президента України.

Закон 11161: петиція зібрала голоси

Петиція про закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) отримати компенсацію за зруйноване житло, зібрала 25 223 підписи з 25 тисяч необхідних. Бахмутський активіст Аркадій Петросян створив петицію, щоб привернути увагу президента до раніше ухваленого народними депутатами закону 11161.

Петиція щодо проєкту закону 11161 зібрала голоси / скриншот станом на 16 березня

Закон 11161 передбачає механізми, які підтвердять, що пошкоджені та зруйновані оселі на окупованих територіях або в зоні активних бойових дій вважаються знищеними та підлягають наданню компенсацій за програмою “єВідновлення”. При цьому акт обстеження житла не вимагатимуть.дозволять мешканцям, оселі яких розташовані на ТОТ, отримати можливість на компенсацію за зруйноване житло.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила проєкт закону 19 грудня 2024 року, а 30 грудня закон передали на підпис президенту. На це передбачено 4 місяці з моменту ухвалення закону.

Етапи перебігу ухвалення закону 11161 / скриншот

Щоб додатково привернути увагу президента до важливості підписання проєкту закону активіст Аркадій Петросян ініціював петицію, яку підписали понад 25 тисяч переселенців та переселенок. Петицію передадуть на розгляд Володимиру Зеленському.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Петиція щодо законопроєкту №11161 наближається до фінішу: скільки ще потрібно підписів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:25, 12 Березня 2025
Підписання документів / фото ОП

Петиція до Володимира Зеленського з проханням підписати закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на ТОТ, отримати компенсацію майже набрала потрібну кількість голосів до розгляду її президентом. Станом на 12 березня залишилося трохи менше ніж 3 000 підписів. Після цього Володимир Зеленський повинен розглянути петицію.

Детальніше про це, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Петиція щодо закону №11161: скільки залишилося підписів

В грудні 2024 році з’явилася петиція №22/238978-еп, в якій громадяни та громадянки просять Володимира Зеленського підписати законон №11161. Він має на меті створити механізм отримання компенсації за знищене чи пошкоджене майно на територіях, де ведуться активні бойові дії або які окуповані.

Станом на зараз відсутній механізм компенсації за житло для таких осіб, що ставить перепони для їхньої подальшої інтеграції у нових громадах, а також погіршує їхній соціально-економічний стан, що в підсумку нерідко змушує людей виїжджати з України за кордон або навіть повертатись на окуповані території“, — вказують автори петиції.

На момент написання матеріалу, петицію підписали 22 182 особи з 25 000 необхідних для розгляду Президентом України.

Закон був підтриманий Верховною Радою ще 19 грудня 2024. 30 грудня 2024 року його передали на підпис Президента, без якого механізм не може запрацювати. На це передбачено 4 місяці. Протягом цього часу Володимир Зеленський має ухвалити рішення щодо його підписання або непідписання.

Петиція ж має на меті пришвидшити процес підписання та реалізації механізму компенсування за знищене чи пошкоджене майно на територіях, де ведуться активні бойові дії або які окуповані.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Володимир Зеленський Крим, мобілізація вибори в Україні

Петиція із закликом до Президента підписати закон 11161 зібрала голоси

Петиція бахмутського активіста Аркадія Петросяна, із закликом до Володимира Зеленського, президента України, підписати закон 11161 набрала необхідну кількість голосів, йдеться про 25 тисяч підписів. Тепер […]

Петиція щодо законопроєкту №11161 наближається до фінішу: скільки ще потрібно підписів

Петиція до Володимира Зеленського з проханням підписати закон 11161, який дозволить мешканцям, чиє майно на ТОТ, отримати компенсацію майже набрала потрібну кількість голосів до розгляду […]

14:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

Чи розглядає Бахмутська МВА виділення коштів з бюджету на купівлю житла для бахмутян

Одна з найбільш нагальних потреб бахмутян, це житло. Люди не можуть ні отримати компенсацію, оскільки майно знаходиться в окупації, ні придбати його самостійно. Редакція дізналась, […]

бахмута

Чи можуть мешканці державного житла отримати компенсацію за його руйнування

До редакції звертались бахмутяни із запитанням про те, чи є якась можливість отримати в майбутньому компенсацію за зруйноване житло, якщо воно було надане державою та […]

Чому можуть відмовити в компенсації за зруйноване житло: причини

Щоб отримати компенсацію за зруйноване житло в Україні потрібно подати заяву до Дії. Для мешканців та мешканок тимчасово окупованих територій наразі депутати ухвалили Закон 11161, […]