Main menu

Легкоатлети Донеччини розповіли, як готуються до національних та міжнародних змагань

Спортсмени 17ea5

Минулого тижня в Ужгороді завершився навчально-тренувальний збір національної команди України з легкої атлетики. Від Донецької області участь у зборі взяли три атлети: Кирило Приходько з Бахмута, Олександр Сосновенко з Дружківки та Вікторія Баранівська.

Про це повідомляє Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА.

До слова, підготовка до змагань літнього сезону тривала з 9 по 29 квітня на стадіоні «Авангард». Зазначимо, що легкоатлети Школи вищої спортивної майстерності Кирило Приходько та Олександр Сосновенко відточували свою майстерність у естафетному бігу 4x100 м і в спринті, Вікторія Баранівська — у потрійному стрибку. Усі спортсмени налаштовані на виконання нормативу для участі в Чемпіонаті Європи серед молоді U23, що відбудеться 13-16 липня у Фінляндії.

Тренер атлетів Тетяна Серорез зауважила, що для НТЗ (навчально-тренувального збору) в Ужгороді створили гарні умови, що дозволило виконати весь обсяг запланованої роботи. 

«Для потрапляння в естафетну збірну України на молодіжну європейську першість необхідно, щоб три спортсмени пробігли 100 метрів за 10.50 с, і тоді четвертий може відібратися на 200-метрівці. Протягом зборів Кирило Приходько та Олександр Сосновенко мали на тижні по два спеціальних естафетних тренування, а в усі інші дні працювали над спринтом за власними планами», — розповіла Тетяна Серорез.

Напередодні нового сезону спортсмени поділилися своїми особистими враженнями від збору в Ужгороді та подальшими планами.

Бахмутянин Кирило Приходько зазначив, що підготовка до майбутніх змагань проходить в активному темпі, тому доводиться важко тренуватися.

«Сподіваємося командою показати гарний час, бути на висоті. Наразі маємо певний прогрес, а оцінку всього нашого підготовчого процесу зробимо ближче до самих стартів. У першу чергу — це естафета 4x100 м, але для того, щоб потрапити в збірну, необхідно мати гідний особистий результат. Щодо місця проведення зборів — на стадіоні й базі в Ужгороді я перший раз, але можу відзначити дуже комфортні умови для тренувань. Тим більш вони приємні у такій компанії спортсменів», — розповів бахмутський легкоатлет.

Кирило f6b14

Легкоатлет Кирило Приходько. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Олександр Сосновенко з Дружківки поділився, що усі його сили зараз спрямовані на те, аби на Чемпіонаті України виконати норматив для потрапляння в збірну, що поїде на Чемпіонат Європи серед молоді.

«Настрій бойовий, все заплановане в плані підготовки поки виходить. Мотивація підвищена, адже тренуюсь із хлопцями, яких добре знаю, з якими вже пройшов великий шлях підготовки. З такою командою будь-які випробування до снаги. Для мене ця вікова категорія нова минулого року ще виступав серед юніорів, тож маю бажання якнайкраще проявити себе на більш високому рівні», — розповів Олександр Сосновенко.

Олександр1 f71b1

Спортсмен Олександр Сосновенко з тренером Тетяною Серорез. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Легкоатлетка Школи вищої спортивної майстерності Вікторія Баранівська сподівається на найближчих стартах виконати норматив на молодіжний Чемпіонат Європи, який складає 12,95 м. 

«Мій кращий результат на сьогодні — 12,86 м, тобто треба ще трохи додати. При цьому для потрапляння в збірну також необхідно посісти 1-2 місця на Чемпіонаті України. Потрійний стрибок — це дуже складна дисципліна, яка передбачає багато відштовхувань, великі навантаження, і далеко не всі дівчата доходять з юніорської вікової категорії до дорослої. Але мені особисто потрійний стрибок за рахунок моєї сили підходить більше, ніж стрибок у довжину, де важливішою є швидкість. За три тижні зборів накопичилась втома, але мета все перекриває та дає сили й натхнення, щоб працювати далі», — пояснила Вікторія Баранівська.

Вікторія 02646

Легкоатлетка Вікторія Баранівська. Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Читайте також: Борець із Бахмута отримуватиме обласну стипендію

Зазначимо, що найближчим випробуванням сил для легкоатлетів Донеччини стане командний Чемпіонат України серед дорослих та молоді. Він запланований на 27-28 травня у Львові. Наступна ціль — Чемпіонат України серед молоді, що пройде в Івано-Франківську 7-8 червня.

Фото: Управління фізичної культури та спорту Донецької ОДА

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!