Українці зможуть самостійно опанувати теорію ПДР

Семаковська Тетяна 18:37, 4 Травня 2023

Авто b705d

Із липня 2023 року теорію з Правил дорожнього руху (ПДР) для складання іспиту на водійські права можна буде опановувати самостійно або з репетитором. Для цього не обовʼязково буде відвідувати автошколу.

Про це міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів в інтервʼю інформаційному агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, до кінця року МВС планує зробити більш прозорою роботу сервісних центрів.

«Ми здійснили аудит роботи центрів: наразі їх в Україні 148, а після оптимізації буде 55 таких пунктів. Хочемо, щоб наші послуги були достатньо якісними і прозорими. Крім того, хочемо дати кожному громадянину можливість самостійно опановувати теорію ПДР або з репетитором, тобто не обов’язково буде ходити в школу. Головне – прозорість складання іспитів», — пояснив Ігор Клименко.

Міністр 5be20Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: МВС

Додаткові камери в класах і автомобілях

За словами міністра, класи, де складатимуть теоретичні іспити, до кінця року облаштують камерами, які унеможливлять існування «сліпих зон». Крім того, камери ідентифікуватимуть обличчя кожної людини, яка складатиме іспит.

Також до кінця року планують обладнати додатковими камерами майже 150 автомобілів для складання іспитів. Це будуть камери з полем зору 360 градусів, які показуватимуть весь салон: учня, інструктора, планшет, можливі порушення й підказки.

Автомобілі будуть обладнані і трекерами, що визначатимуть маршрут руху. Окрім того, під час іспиту фіксуватиметься повний аудіозапис із салону машини.

Читайте також: Українці зможуть купити чи продати авто за допомогою смартфона

Новий моніторинговий підрозділ МВС

Для перевірки корупційних фактів створять спеціальний моніторинговий підрозділ у складі міністерства.

«Увесь персонал сервісних центрів пройде перевірку на благонадійність, і в тих сервісних центрах, які залишаться працювати на кінець року, ми хочемо бачити саме людей, на яких немає скарг. Змінимо частину менеджменту сервісних центрів», — резюмував Ігор Клименко.

Також МВС планує запустити «прозору систему оскарження дій працівників сервісних центрів», зокрема й тих, хто проводить іспити.

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 26 Квітня 2025
Робота за ПК / фото ілюстративне, iStock

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб зафіксувати важливе повідомлення, сторінку з новинами або підтвердження оплати.

Детальніше про те, як просто та легко зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці незалежно від моделі пристрою — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці

У повсякденному житті багато українців стикаються з необхідністю швидко поділитися важливою інформацією — від підтвердження платежу до фрагмента листування чи сторінки з новинами. У таких випадках на допомогу приходить проста, але надзвичайно корисна функція — скриншот.

Зробити його дуже легко. Для цього потрібно використовувати комбінації клавіш або спеціальні застосунки.

Як зробити скриншот на Android

Мобільний телефон з Android / фото ілюстративне, iStock

Щоб зробити скриншот на мобільному пристрої з операційною системою Android, необхідно одночасно натиснути кнопки “Живлення” та “Зменшення гучності”. Іноді їх потрібно потримати кілька секунд.

Якщо все вдалося, у верхньому лівому куті з’явиться мініатюра знімка екрана, яка дозволить швидко перейти до “Галереї”. Готові скриншоти також можна знайти в розділах “Галерея” або “Скриншоти”.

Ще один варіант — скористатися меню швидкого доступу, потягнувши екран вниз. У списку функцій знайдіть пункт “Знімок екрана” або “Скриншот”.

Як зробити скриншот на iPhone

iPhone / фото ілюстративне, iStock

iPhone вже давно став невід’ємною частиною життя мільйонів користувачів та користувачок, а функція створення скриншотів — однією з найпопулярніших. Щоб зробити скриншот, потрібно одночасно натиснути кнопку збільшення гучності та бічну кнопку живлення, а потім одразу їх відпустити.

Якщо ж у вас модель з кнопкою Home (Touch ID), натисніть її одночасно з кнопкою живлення.

Готовий знімок з’явиться в нижньому лівому куті екрана. Його також можна знайти в застосунку “Фото”.

Як зробити скриншот на комп’ютері

Робота за комп’ютером / фото ілюстративне, iStock

Скриншоти на комп’ютерах та ноутбуках із Windows робляться за однією схемою. Найпростіший спосіб — натиснути клавішу Print Screen (може позначатися як PrtScr, PrtSc або Prt Scr). На деяких ноутбуках вона працює лише разом із клавішею Fn.

Знімок екрана потрапляє в буфер обміну. Щоб його зберегти, вставте його в будь-який застосунок (наприклад, Paint або месенджер) за допомогою комбінації Ctrl+V. У Paint після вставлення файл можна зберегти на комп’ютер.

Зверніть увагу: якщо після скриншоту ви скопіюєте щось інше, зображення з буфера зникне.

Якщо потрібен знімок лише частини екрана, можна скористатися:

  • Win+Shift+S — з’явиться вікно, у якому можна виділити потрібну ділянку. Вона потрапить у буфер обміну, а далі її слід вставити в застосунок і зберегти.
  • Застосунком “Ножиці” (або Snipping Tool) — він також дозволяє зробити скриншот певної частини екрана.

Як зробити скриншот на macOS

MacBook в роботі / фото ілюстративне, iStock

На комп’ютерах Apple для повного знімка екрана натисніть Shift+Command+3. У кутку екрана з’явиться мініатюра — по ній можна клацнути для редагування.

Якщо потрібно заскринити лише частину екрана, натисніть Shift+Command+4. З’явиться курсор у вигляді хрестика — ним потрібно виділити потрібну ділянку. Утримуючи клавішу пробіл (Space), можна перемістити область перед зйомкою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:45, 24 Квітня 2025
Навчання за ваучером / фото ілюстративне, Freepik

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати переселенцям можливість здобути знання в нових сферах діяльності для подальшого працевлаштування.

Детальніше про те, як працює програма у 2025 році та як ВПО отримати ваучери на навчання — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Ваучери на навчання для ВПО

Програму надання ваучерів на навчання реалізують установи Державної служби зайнятості. Вони дозволяють вразливим категоріям населення здобути професійні навички та розпочати кар’єру в новій сфері.

Вартість ваучера не може перевищувати 30 280 гривень. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю самостійно.

Хто може отримати ваучер на навчання

Участь у програмі безплатного навчання можуть взяти особи, які вже мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Зокрема, це стосується ВПО та таких категорій населення:

  • громадяни віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення пенсійного віку;
  • звільнені з військової служби, до досягнення ними пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
  • звільнені зі служби в органах внутрішніх справ, Держслужбі спецзв’язку та захисту інформації, органах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки або Державній кримінально-виконавчій службі у зв’язку зі скороченням штату або за станом здоров’я — за наявності вислуги не менше 10 років;
  • особи, які були позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та звільнені з полону;
  • особи з інвалідністю;
  • особи, які у період воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення бойових дій, — за наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.

Як подати заявку

Подати заявку на отримання ваучера на навчання можна за посиланням. При цьому фізичній особі потрібно буде вказати:

  • прізвище, ім’я, по батькові (ПІБ);
  • номер телефону та електронну адресу;
  • вид освіти;
  • категорію, яка дозволяє брати участь у програмі;
  • бажаний регіон навчання;
  • центр зайнятості, де планується отримання ваучера (потрібно вказати область і філію).

Заявку опрацьовуватимуть протягом трьох робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зробити скриншот на смартфоні чи ноутбуці: стандартні способи для різних пристроїв

Скриншот — один із найпростіших і найзручніших способів швидко передати інформацію іншій людині. У повсякденному житті громадяни та громадянки України часто використовують цю функцію, щоб […]

10:00, 26.04.2025 Скопіч Дмитро

Як ВПО отримати безплатні ваучери на навчання у 2025 році: покроковий гід

В Україні діє спеціальна державна програма, яка дозволяє внутрішньо переміщеним особам (ВПО) отримати ваучери на навчання за різними професіями. Вона спрямована на те, щоб надати […]

15:45, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії — це важливий документ для соціально вразливих категорій населення, які отримують державну підтримку. Така довідка може знадобитися […]

14:30, 24.04.2025 Скопіч Дмитро

Компенсація за оренду житла військовим у 2025 році: розмір і умови

В Україні затверджено порядок грошової компенсації за оренду житла для військових, який дозволяє суттєво спростити процедуру найму. Проте для її отримання необхідно виконати чітку послідовність […]

16:15, 23.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи потрібно включати в заяву на допомогу ВПО всіх членів сім’ї: пояснення юристів

Допомога для ВПО — це спеціалізована державна програма, на яку можуть розраховувати переселенці при виїзді у безпечні регіони України. Утім, нерідко вони ставлять питанням: “А […]

15:00, 23.04.2025 Скопіч Дмитро