Main menu

Українці зможуть купити чи продати авто за допомогою смартфона

Авто 75c37

У вересні 2023 року Міністерство внутрішніх справ спільно з Міністерством цифрової трансформації переведуть увесь процес купівлі-продажу автомобілів у цифровий формат — в «Дію».

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

За його словами, відомство скасує обов'язкову технічну експертизу, а купити-продати машину можна буде за допомогою телефону.

«Потрібні будуть тільки продавець-покупець і два смартфони у них. Також ми ліквідуємо обов'язкову технічну експертизу — людям не потрібно буде стояти в чергах, давати можливі хабарі — технічна експертиза залишиться тільки при першій реєстрації автомобіля і по бажанню покупця автомобіля, який захоче перевірити технічний стан авто», — пояснив Ігор Клименко.

МВС Клименко 5e70b

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: МВС

Реєстрація машини безпосередньо в автосалоні

Також глава відомства повідомив, що з червня автосалони зможуть проводити реєстрацію авто. Відповідно покупець одразу в автосалоні зможе отримувати техпаспорт і номерний знак. В сервісний центр українцям не потрібно буде звертатись. 

Купівля номерного знака

Із серпня в Україні планують ввести онлайн-купівлю номерних знаків. Кожен громадянин зможе перевірити, які знаки є в наявності, забронювати їх онлайн на 10 діб і придбати в зручний час. 

Окрім того, транзитні номерні знаки, яких видавали приблизно 1,5 мільйона щороку, скасують. Транзитний номер видаватимуть лише у випадку, якщо громадянин хоче зареєструвати автомобіль в іншому місті.

Як зауважив Ігор Клименко, додаткового фінансування це не потребуватиме. За його словами, частину коштів отримуватимуть магазини, які продаватимуть автомобілі і надаватимуть ці послуги.

Читайте також: Яке покарання загрожує українцям, які публічно підтримують росію? Пояснення від СБУ

Фото: diia.gov.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!