Міжнародні партнери нададуть Україні понад 100 мільярдів доларів фінансової допомоги

Семаковська Тетяна 17:05, 13 Квітня 2023

Шмигаль f802c

Україна отримає близько 115 мільярдів доларів довгострокової підтримки від міжнародних партнерів. Відновлення держави стане одним із найбільших інвестиційних проєктів в історії Європи.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після виступу на круглому столі міністерського рівня на підтримку України в Світовому банку.

«Мобілізація ресурсів для відновлення України одна з головних тем робочого візиту у Вашингтон. Міжнародні партнери нададуть Україні $115 млрд довгострокової підтримки. Це не просто забезпечить нашу фінансову стабільність, але й посилає чіткий сигнал росії, що союзники України підтримуватимуть нас стільки, скільки буде потрібно. До повної перемоги», — підкреслив прем’єр.

За його словами, відновлення країни розпочинається вже зараз. 

«У 2023 році на проєкти швидкої відбудови потрібно 14 мільярдів доларів. Ведемо перемовини з партнерами, аби залучити всі необхідні кошти вже влітку цього року. Так зможемо виконати всі завдання в п’яти пріоритетних галузях відновлення. Надзвичайно вдячні США, ЄС, Світовому банку, МВФ, іншим країнам G7 та всім міжнародним партнерам, які сьогодні допомагають нам вистояти та почати відновлення», — наголосив Денис Шмигаль.

Допомога Світового банку на відновлення енергетики

До слова, Світовий банк надасть Україні додаткові 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики. У Вашингтоні Прем’єр-міністр України вже підписав відповідну угоду з керівним директором Світового банку Анною Б’єрде.

Угода 05822

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та керівний директор Світового банку Анна Б’єрде підписали угоду про надання гранту на 200 млн доларів Мультидонорського цільового фонду для відновлення енергетики України. Фото: Денис Шмигаль

Відновлення України розпочинається вже цього року, і енергетика — один із пріоритетів. Залучені від Світового банку кошти будуть направлені на відбудову електромережі та систем теплопостачання в Києві, Харкові, Миколаєві, Сумах та містах Чернігівської області.

«Спільно зі Світовим банком готуємо до реалізації і проект страхування воєнних ризиків для іноземних інвестицій. Це ключовий інструмент, аби залучити ці інвестиції вже зараз, не чекаючи завершення війни. Вдячні партнерам зі Світового банку за підтримку України та нашої програми відновлення, яка стане найбільшим проектом відбудови в Європі з часів Другої світової війни», — зауважив прем’єр.

Читайте також: Новий європейський Баухаус: як Європейський Союз допоможе відбудувати Україну

Пріоритетні проєкти розвитку та відновлення економіки

Окрім того, на полях «Spring Meetings» підписали меморандум із Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC) та USAID щодо підтримки залучення інвестицій в Україну для втілення пріоритетних проєктів розвитку та відновлення економіки.

«Приватний капітал є невід’ємною складовою відновлення та сталого зростання України. Тому іноземні інвестиції будуть одним із драйверів нашої економіки. Україна має широкі інвестиційні можливості, які дадуть змогу розкрити економічний потенціал. DFC та USAID допоможуть залучити приватні інвестиції в сектори, які мають першочергове значення для економіки. Вдячні за партнерство та допомогу на цьому шляху», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Стіл c9a59Круглий стіл міністерського рівня на підтримку України в Світовому банку. Фото: Денис Шмигаль

Відновлення України стане одним із найбільших інвестиційних проєктів в історії Європи. Але зараз, за словами прем’єра, маємо зосередити увагу на швидкій відбудові, потреби на яку Світовий банк оцінив у 14 мільярдів доларів. 

«Для нас пріоритет — забезпечити доступ людям до базових соціальних та гуманітарних послуг. Частину коштів на це ми вже маємо, а більше половини розраховуємо залучити від наших партнерів у першій половині цього року», — резюмував Денис Шмигаль.

Фото: Денис Шмигаль

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Без походів до сервісних центрів: як замінити водійське посвідчення у “Дії”

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 12 Вересня 2024
Електроне посвідення водія / фото “Дія”

Українці, які мають посвідчення водія, можуть отримати як фізичний пластиковий документ у сервісних центрах МВС України, так і оформити електронний варіант у застосунку “Дія”.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, як обміняти або відновити посвідчення водія у застосунку “Дія”.

Як замінити водійське посвідчення через “Дію”

Оновлення чи обмін водійського посвідчення — це процедура, яка інколи може знадобитися громадянину. Особливо, якщо:

  • закінчився термін дії наявного документа;
  • водій втратив втрачено посвідчення;
  • написи на бланку затерлись і не більше не читаються;
  • водій змінив особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові);
  • власник водійського посвідчення хоче замінити документ старого формату на новий.

Як подати заяву

Для того, щоб подати заяву на обмін або відновлення посвідчення водія за допомогою застосунку “Дія, потрібно перейти до меню та обрати пункт “Послуги”. Далі треба знайти натиснути пункт “Заміна посвідчення водія” або натиснути на значок контекстного меню на цифровому водійському та обрати пункт “Замінити посвідчення”. В кінці треба вказати причину заміни водійського посвідчення.

Особа також повинна зробити наступні кроки:

  • підтвердити або вказати місце реєстрації проживання; 
  • обрати тип посвідчення (тільки цифрове або пластик+цифрове); 
  • обрати сервісний центр МВС, де громадянину буде зручно забрати пластиковий документ; підтвердити або вказати контактні дані; 
  • підписати заяву; 
  • оплатити за послугу протягом наступних 10 хвилин.

Далі водієві треба чекати на запрошення до сервісного центру МВС або на push-сповіщення від “Дії” про готовність цифрового документа. 

Варто зазначити, що водієві не потрібно додавати медичну довідку про придатність до керування транспортними засобами для обміну та відновлення посвідчення. Така норма діє під час  воєнного стану в Україні.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пенсії військовим у 2024 році: які документи потрібні для оформлення виплат та до кого звертатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:35, 12 Вересня 2024
Пенсія військовим / фото Поради юриста

Військовослужбовці в Україні мають право на призначення пенсії. Для цього їм потрібно написати заяву та подати усі необхідні документи за місцем реєстрації заявника до районного ТЦК та СП.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про цю процедуру та документи, які необхідно надати до ТЦК та СП.

Пенсія для військових у 2024 році

Умови, розміри та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців визначаються спеціальним Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Згідно з цим документом, в Україні діє три види пенсії для військовослужбовців:

  • за вислугу років;
  • за інвалідністю;
  • в разі втрати годувальника.

Які документи потрібні для оформлення пенсій військовим

Для оформлення пенсій потрібно написати заявку та подати спеціальний перелік документів до ТЦК та СП. Мова йде про:

  • паспорт;
  • податковий номер;
  • витяг про реєстрацію місця проживання особи;
  • довідку ОК-5 з Пенсійного фонду України;
  • довідку за реквізитами банківського рахунку;
  • витяги з наказів про зарахування та виключення зі списків особового складу військової частини;
  • грошовий атестат (з останнього місця служби);
  • довідку про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (доплати, надбавки, підвищень) та премії для обчислення пенсії.

Якщо людина подаватиме заявку на отримання пенсії по інвалідності, то додатково потрібно буде надати довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та свідоцтво, яке підтверджує наявність хвороби.

Якщо військовий подаватиме заявку на отримання пенсії в разі втрати годувальника, то до основного переліку потрібно додати наступні документи:

  • витяг ЦВЛК;
  • свідоцтва, що підтверджують родинний звʼязок (свідоцтва про народження, про шлюб тощо);
  • довідки про навчання дітей.

ЦК та СП приймає заяву та необхідні документи, після чого робить запити до військових частин на отримання додаткових документів, зокрема, фінансових. Вони необхідні для призначення пенсії. Далі вже повністю сформована документація направляється до обласного ТЦК та СП, а вже звідти — до Пенсійного фонду України.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Без походів до сервісних центрів: як замінити водійське посвідчення у “Дії”

Українці, які мають посвідчення водія, можуть отримати як фізичний пластиковий документ у сервісних центрах МВС України, так і оформити електронний варіант у застосунку “Дія”. Редакція […]

13:00, 12.09.2024 Скопіч Дмитро

Пенсії військовим у 2024 році: які документи потрібні для оформлення виплат та до кого звертатися

Військовослужбовці в Україні мають право на призначення пенсії. Для цього їм потрібно написати заяву та подати усі необхідні документи за місцем реєстрації заявника до районного […]

11:35, 12.09.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 вересня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

UAnimals i BlaBlaCar рятуватимуть тварин із зони бойових дій: деталі нової ініціативи

Зоозахисна організація UAnimals і карпулінговий сервіс BlaBlaCar запустили віртуальні евакуаційні квитки, які дозволять рятувати тварин із зони бойових дій.  Про це повідомили представники зоозахисної організації […]

15:30, 11.09.2024 Скопіч Дмитро
Евакуація мешканців Донеччини

Евакуація з Соледарської громади: як записатися

На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Місцева військова адміністрація організовує для жителів громади безоплатний евакуаційний автобус. […]