Main menu

Новий європейський Баухаус: як Європейський Союз допоможе відбудувати Україну

 відбудова 3f59b

Минулого тижня Європейська комісія започаткувала програму з нарощування потенціалу для початку відбудови України. Ініціатива під назвою «Новий європейський Баухаус» передбачає відбудову України на засадах партнерства з українськими організаціями.

Про це інформує Представництво Європейського Союзу в Україні.

На відкритті програми 16 березня був присутній Європейський комісар з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і комісарки Марія Габріель та Еліза Феррейра долучилися до заходу шляхом відеозвернення.

Зазначимо, ініціатива  покликана надати як натхнення, так і практичну допомогу місцевим громадам, котрі залучені до відбудови й відновлення України. До реалізації програми долучилися українські партнери: «Ro3kvit», «ReThink», «Угода мерів - Схід», а також Рада архітекторів Європи. 

Президентка Урсула фон дер Ляєн заявила, що започаткована програма дозволить перетворити завдані війною руйнування на можливості збудувати в Україні щасливе майбутнє.

«Ми відбудуємо Україну. Ми повинні це зробити і зробимо це. Відбудова, що належить тільки Україні, має відбуватися в дусі Нового європейського Баухауса. Найактивнішими учасниками є містобудівники, архітектори, інженери, і їх надихатиме концепція НЄБ. Наше бачення полягає в тому, щоб перетворити завдані війною руйнування на можливості збудувати для України гарне і здорове майбутнє», - підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Вже у квітні відбудуться вебінари, спрямовані на задоволення потреб українських територіальних громад. Під час першого вебінару буде встановлено політичні рамки нарощування потенціалу і представлено три інші модулі, призначені для розгляду різних аспектів відбудови:

  • Модуль 1: можливі моделі співпраці між різними суб'єктами відбудови громад і шляхи забезпечення інклюзивності цього процесу. Зокрема, буде досліджено передові практики щодо оцінки та розподілу ресурсів, засобів забезпечення широкої участі населення та можливостей фінансування.
  • Модуль 2: можливості сталої та інклюзивної відбудови в Україні. Буде представлено шляхи включення принципів замкненого циклу до стратегії післявоєнного розвитку, пошук рішень для розумних розподілених мереж, автономної енергетики або хімічного/фізичного відновлення матеріалів.
  • Модуль 3: проблема недоступності житла та загальний стан забезпечення житлом в Україні. Буде досліджено різні моделі житла та можливі ролі місцевих громад в управлінні житловим фондом, а також взаємозв'язок між житловим та іншими секторами, наприклад, соціальним забезпеченням або міським плануванням.

На підставі перших трьох модулів Європейська комісія і українські партнери проаналізують подальші потреби, напрацюють подальші заходи для сприяння відбудові за підтримки всієї спільноти Нового європейського Баухауса.

Довідка:

Новий європейський Баухаус (НЄБ) – це екологічний, економічний і культурний проект Європейського Союзу. НЄБ зосереджується на розбудові громад і на «висхідних» підходах з метою реалізації Європейської зеленої угоди шляхом просування мальовничих, сталих та інклюзивних місцевостей, продукції та послуг.

Лише за два роки від початку, НЄБ перетворився на рух з активною та дедалі ширшою спільнотою з понад 1000 членів у найрізноманітніших галузях (освіта, будівництво, мода), що діють у всіх державах-членах ЄС та за його межами.

Від початку агресії Росії проти України, спільнота НЄБ заявила про готовність підтримати українців на основі принципу поєднання екстрених заходів з довгостроковими потребами країни.

Усі заходи НЄБ в Україні тісно скоординовані з соратниками із робочої групи «Україна», генеральним директоратом, відповідальним за європейську політику сусідства і переговори про розширення (NEAR), Представництвом ЄС в Україні та «Угодою мерів - Схід». Окрім того, Новий європейський Баухаус тісно співпрацює з кількома українськими партнерами, серед яких: неурядові організації «Ro3kvit», «ReThink» і Рада архітекторів Європи.

Фото: Укрінформ

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!