Петиція до Президента: бахмутяни збирають підписи

Семаковська Тетяна 12:35, 20 Березня 2023

174656 1 large f45b5Бахмутська волонтерка Інна Гайдай повідомила, що до неї звернулася громада ініціативною групою, щоб скласти лист, на ім’я Президента, пані Верещук та уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. Бахмутяни хочуть звернути увагу влади до своєї подальшої долі. Наразі збирають підписи.

Про це стало відомо з каналу “Бахмут”, який веде Інна Гайдай.

За словами волонтерки, до неї звернулися керівники, підприємці, працівники підприємств, і прості мешканці Бахмута. Вони пропонують скласти лист, на ім’я Президента, на ім’я пані Верещук та на ім’я уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця. 

“Суть листа полягає у безвихідному становищі та відчаї бахмутян. У питанні про нашу подальшу долю, про суму ВПО, про відсутність житла, роботи та про інші наболілі проблеми.  Я проконсультувалася з юристом, мені підтвердили, що потрібно брати наші долі у свої руки. У голові є текст звернення, є порядок подання, є поняття як, що і до чого.  Питання полягає в чому: для підтвердження намірів боротися за свої права і нашої “згуртованості”, мені потрібні підписи”, — пише Інна Гайдай.

Бахмутянка повідомила, що для петиції їй потрібні тисячі підписів земляків. Для збору підписів склали табличку, де потрібно вказати ПІБ, рік народження, серію і номер паспорта або ID, ІПН і обов’язково прописку в Бахмуті, а поруч поставити ваш підпис. 

“Ці таблички можуть роздрукувати керівники штабів або призначити когось відповідального у вашому місті, смт, селі тощо за збір цих підписів. Чим буде більше підписів, тим переконливішою буде наша позиція”, — запевняє волонтерка.

Інна Гайдай також наголосила, що частина людей її ініціативу про петицію сприйняла як шахрайство. Волонтерка зазначила, що підпис не є примусовим, а особисті дані потрібні для того, щоб було зрозуміло, що підписанти — це реальні люди з Бахмута.

“Електронну петицію подати можна паралельно, а не замість, бо якщо не назбирати 25 тис., її ніхто навіть не відкриє. А письмово буде достатньо й 1 тис., якщо підписувати її від імені реальних людей, які перебувають на тій чи іншій території. Живих людей. Петицію пишіть хоч зараз. Це не проблема”, — пише волонтерка.

Вона додає, що навіть якщо нічого не вийде, то можливо вдасться надати розголос такій ініціативі.

“Будь-який результат для нас – це результат. Під лежачий камінь вода не тече і багато хто просто не знає, що робити. Навчіться боротися і знати ваші права! Дуже зручно вас навчили, що ніхто нічого нікому не винен. Це хибна думка”, — вважає бахмутянка.

Вона наголосила, що для тих, хто готовий працювати, згодом повідомлять як відбуватиметься процес збору підписів. 

Фото: libkos/Instagram

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 13:00, 30 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр Підтримки бахмутян в Києві.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 1 травня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

  • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:35, 29 Квітня 2024
Школа / фото ілюстративне

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці потрібно розв’язувати нагальні питання, зокрема ті, що стосується освіти дитини.

Про те, як влаштувати дитину, що зазнала вимушеного переміщення, до державного або комунального закладу освіти, розповіли експерти Юридичного порадника для ВПО у Facebook.

Як влаштувати дитину ВПО у місцеву школу

За словами експертів, держава гарантує кожній дитині, у тому числі й ВПО, доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти в державних і комунальних закладах освіти. Це прописано у частині 2 статті 19 Закону України “Про охорону дитинства”.

Як ВПО здобути дошкільну освіту

Діти з-поміж ВПО чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, мають першочергове право на зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної освіти.

Для того, щоб дитина здобула дошкільну освіту, потрібно надати заявку про зарахування до того чи іншого навчального закладу. Це повинен зробити особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини. До заяви також потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;
  • копія документа про право на пільгове зарахування (довідка ВПО або документ, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів).

Прийом заяв про зарахування дітей може організовуватися, зокрема, з використанням системи електронної реєстрації чи через ЦНАП.

Як ВПО отримати загальну середню освіту

Для того, щоб дитину ВПО зарахували до закладу середньої освіти, одному з батьків, опікуну чи іншому законному представнику потрібно звернутися до адміністрації закладу з відповідною заявою. До неї потрібно додати наступні документи:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • медична довідка, встановленої законом форми;
  • копія довідки ВПО або документа, що підтверджує статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Як ВПО отримати професійну, фахову та вищу освіту

Діти ВПО мають право на здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти на загальних підставах. 

Одночасно з цим, діти ВПО, які проживали на нині тимчасово окупованій  території (ТОТ), мають право на здобуття або продовження здобуття освіти певного рівня освіти в інших регіонах України коштом держави або місцевого бюджету. Їм також надається місце в гуртожитку на час навчання.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 1 травня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

Як влаштувати дитину ВПО до нового закладу освіти: пояснення експертів

Через початок війни, чимало українських сімей були змушені покинути власний дім та стати внутрішніми переселенцями. Це дозволило їм бути у безпеці. Однак, вже на місці […]

15:35, 29.04.2024 Скопіч Дмитро

“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік […]

children g589d22510 1920 19355

Як батькам жити в постійній тривозі за своїх дітей: поради психологині Ганни Сердюкової

Майже рік Україна страждає від повномасштабної війни, через що багато українців постійно перебувають у стані гострого стресу. Багато хто відчуває втому, апатію, ступор. І це […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]