Main menu

Ноутбуки, бензин та хліб: що закупляли за міський бюджет Бахмута

money g69f09f574 1920 85fcdЗа минулий та поточний рік на платформі “Прозорро” з’явилися декілька великих закупівель  — які саме та на що витратили гроші розповідаємо в матеріалі.

400 літрів бензину

Закупівля палива для Бахмута. Фото: скріншот “Прозорро”

Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради в жовтні 2022 року закупило 400 літрів палива витратили на це 23 596,00 гривень. Поставки здійснювали у Бахмут.

Відповідь на запит. Фото: скріншот

В Управлінні редакції повідомили, що бензин використовували для заправки автомобілів, генераторів та інших інструментів, які працюють на паливі. Також зазначили, що на балансі у них є два автомобілі: для внутрішніх господарських потреб та для перевезення спортсменів. 

Згодом, під час відсутності світла  на базі комплексу “Стадіон-Металург” працював генератор, заправлений паливом. Від цього генератора бахмутяни могли заряджати свої гаджети, ліхтарі та інше.

Подарунки для дітей з інвалідністю

 

Закупівля солодощів. Фото: "Прозоро"

Міська влада подбала про дітей з особливими фізичними потребами від 6 до 14 років. Для маленьких бахмутян закупили новорічні подарунки до Нового року. Згідно із даними “Прозоро” — це шоколад та цукрові кондитерські вироби. Закупівлю зробив Бахмутський міський центр соціальних служб

Подарунки отримали діти з інвалідністю, які виховуються в загальноосвітніх закладах, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях. Крім того, ласощі отримали діти, які постраждали від Чорнобильської катастрофи та діти загиблих учасників АТО/ООС.

Загалом роздали 140 подарункових наборів «Годівничка для птахів» фірми «ROSHEN», на загальну суму з ПДВ – 32 915,4 грн. Завдяки оптовій закупівлі вдалося отримати знижку 15% від загальної вартості. Загалом з міського бюджету таким чином заощаджено понад 5 тисяч гривень. 

Подарунки відсилали Новою Поштою в залежності від місця проживання дитини. Солодощі поїхали у Дніпро, Дніпропетровську область, Київ, Київську область, Полтавську, Львівську, Черкаську, Закарпатську, Вінницьку, Житомирську, Хмельницьку, Одеську, Чернівецьку, Харківську, Кіровоградську, Івано-Франківську, Рівненську, Чернігівську та Донецьку області.

Хліб для бахмутян

Нагадаємо, що хліб, який закупляє для містян Бахмутська міська рада, роздавали безплатно в пунктах видачі гуманітарної допомоги. Буханці міська рада закуповує від вересня 2022 року. Його випікають на Харківщині, а оплачують товар за кошти місцевого бюджету, дані про це підтверджує платформа “Прозоро”.

Закупівля хліба за 2022 рік. Фото: Прозоро

Новий договір на постачання хліба до Бахмута підписали в 2023 році, оскільки попередній завершив термін дії, постачальник хліба не змінився. Ціна за буханку також незмінна — 17 гривень, 75 копійок. Цього року хліба закуплятимуть менше, адже й людей в Бахмуті залишилося небагато, більшість цивільних евакуювалися. На закупівлю хліба витратили понад три мільйони гривень.

Закупівля хліба за 2023 рік. Фото: Прозоро

Договір укладено з підрядником, основною діяльністю якого є оптова торгівля. У додатковій угоді вказаний графік поставок хліба.

Графік поставки хліба

В середньому на одну поставку планується один буханець хліба на людину, враховуючи, що за останніми даними в Бахмуті залишається близько 5000 людей. 

Інші витрати з бюджету

Управління економічного розвитку Бахмутської міської ради в лютому 2023 року придбало ноутбук вартістю 35 тисяч гривень. Раніше в листопаді 2022 року також придбали ноутбук за майже 20 тисяч гривень. 

Фінансове управління Бахмутської міської ради витратило 15 тисяч гривень на публікацію оголошень в місцевій газеті “Вперед”. За словами головної редакторки газети «Вперед» Світлани Овчаренко таким чином міська рада частково долучилася до фінансування газети, адже жодної допомоги від держави “Вперед” не отримує. Бахмутяни дуже радіють, коли мають змогу почитати друковане видання, проте сьогодні послуги друкарства дорогі.

“Від держави газети допомоги не отримують ніякої. Ми готові працювати і безоплатно. Але газета – це не сайт. Її треба ще й надрукувати. І папір, і друкарські послуги дорожчають з кожним днем.   Редакція газети «Вперед» шукає гроші на це всіма можливими законними засобами. Один із них – це висвітлення роботи органів місцевого самоврядування на підставі Закону України «Про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації», згідно з яким і Договором була надрукована в газеті інформація від Фінансового управління Бахмутської міської ради”, — наголошує редакторка газети “Вперед” Світлана Овчаренко.

Крім публікацій в газеті Фінансове управління придбало два ноутбуки, вартість яких склала майже 50 тисяч гривень.

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради востаннє закупляло саджанці троянд, це було ще до повномасштабного вторгнення. Свої останні закупівлі до початку війни здійснили й Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради та Управління культури Бахмутської міської ради.

Фото: фотосток

Читайте також: Скільки бахмутян планують повертатися в Бахмут після війни, — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!