Main menu

Як готуватися до НМТ: поради від бахмутської педагогині та вступників

Screenshot 393 54c91У викладачки української мови пані Ірини Мироненко дізналися, як готуються цьогорічні випускники та куди планують вступати. Одинадцятикласники бахмутських шкіл розповіли нам про власні секрети підготовки до тесту, а пані Ірина надала три важливі поради для юних бахмутян.

Пані Ірина працює у Бахмутській школі № 18 ім. Дмитра Чернявського, про те як їй вдається заохочували дітей до навчання ми вже розповідали раніше у цьому матеріалі. Сьогодні ж розповімо про те, як діти готуються до тесту. 

Підготовка до тесту

45715542 2147958462119431 4037950371333668864 n 2 a3f63

Пані Ірина з ученицею. Фото: Фейсбук

За словами пані Ірини, щоб добре здати ЗНО (ред. цього року НМТ) потрібно немало часу. 

“Я своїм дітям ще у 5 класі казала, що ми зараз починаємо важливий й довгий шлях до основного екзамену — ЗНО. Втім, навіть якщо є певні прогалини протягом 5-9 класу, то за два роки (ред. 10-11 клас) їх можна надолужити й підготуватися досить непогано”, — каже педагогиня.

Ірина Мироненко додає, що в 10-11 класі для дітей проводять додаткові заняття для підготовки до ЗНО. Більшість учнів в класі вчительки займаються самостійно. Прокоментувала пані Ірина й питання про те, як вступники ставляться до нового мультипредметного тесту:

“У всьому є свої переваги та недоліки. Можливо комусь було зручніше здавати предмети окремо, бо дитина зосереджується на одному предметі, а не одразу декількох. Втім, зараз потрібно розуміти, що небезпечно кожного разу дітям збиратися, щоб здати предмет. Тому в тесті є перевага. В нинішній ситуації краще все провести з міркувань безпеки”, — розмірковує вчителька.

Куди вступатимуть бахмутяни?

Screenshot 394 06057

КНУ імені Тараса Шевченка. Фото: Фейсбук

Вже зараз в багатьох школах почали активно проводити профорієнтаційні заходи для молоді. В школі № 18 ім. Дмитра Чернявського теж пропонують учням визначатися з майбутньою спеціальністю. 

Деякі учні впевнені в своєму виборі, дехто ще вагається. Стосовно ВНЗ є діти, які планують вступати в українські університети, є й ті, хто надає пріоритет закордонним ВНЗ, зауважує пані Ірина. 

Клас вчительки, до слова, зберігся майже в повному складі. 10 учнів зараз навчаються закордоном онлайн та планують отримати український диплом. Тільки двоє дітей на початку повномасштабного вторгнення вирішили покинути клас. 

Три поради для майбутніх вступників

Screenshot 395 acb7e

Стрес у підлітків. Фото: ілюстративне, Фейсбук

Перше, що радить пані Ірина учням — це зважати на свій психологічний стан, адже цього року в дітей було достатньо стресу через війну в країні. Важливо не хвилюватися. Нагадуємо, що ми писали, як позбутися паніки.

Друга порада — наполегливо попрацювати над підготовкою, перевірити себе до екзамену.

Третя порада не панікувати під час тесту, навіть якщо раптом чогось не знаєш.

“Учень може просто розгубитися, розхвилюватися під час тесту, й хоча він знатиме відповідь на запитання — не зможе її дати через стрес. Інколи варто покладатися навіть на інтуїцію”, — з посмішкою підсумовує педагогиня.

Що кажуть бахмутські вступники

1631204605 376 1676e

Бахмутська школа до війни 2022 року. Фото: dn.gov.ua

Бахмутяни, які цього року вступатимуть до університету мають складати мультипредметний тест. Ми дізналися, як одинадцятикласники готуються до нього.

Бахмутянка Аліса навчається в місцевій школі №24. Дівчина захоплюється малюванням, любить читати та займатися спортом. Для здачі НМТ учениця обрала математику, українську мову та історію України. Всі предмети Аліса вивчає самостійно без допомоги репетитора.

На підготовку до тесту дівчина витрачає орієнтовно дві години на один предмет. Дівчина переглядає навчальні відео, практикується та робить вправи. Аліса радить не відтягувати підготовку до тесту та заповнювати прогалини в знаннях, щоб здати НМТ на максимальну кількість балів та вступити в омріяний університет.

Наступна учениця Вікторія також родом з Бахмута, цього року дівчина теж складатиме Національний мультипредметний тест. Вікторія вже обрала предмети: це українська мова, математика та історія України. Математикою дівчина займається з репетитором двічі на тиждень, а історію та українську мову - готує самостійно.

Майбутнім вступникам юнка радить бути зацікавленими у навчанні, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Однак, й про відпочинок не потрібно забувати, каже Вікторія.

Свій майбутній університет дівчина обиратиме за такими критеріями: престижність - рейтинг ВНЗ та затребуваність обраної професії.

Фото: Фейсбук

Читайте також: «Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!