Main menu

У Бахмуті ситуація важка: волонтерка з Дніпра про евакуацію та донорів з Японії

334646223 176815235124536 5956446524373109812 n 3f911Бахмутянка Анна, яка веде групу “Патруль-Бахмут” вже розповідала редакції історію свого волонтерства в листопаді 2022 року, втім з того часу багато змінилося. Ми дізналися чи вдається зараз героїні допомагати місту та як вона дізнається про ситуацію в місті.

Волонтерство разом для Бахмута

Пані Анна евакуювалася з Бахмута минулого року до Дніпропетровської області, вона з двома дітьми зараз живе у Дніпрі, саме тут почалася її волонтерська робота, зокрема жінка створила групу у Viber «Патруль Бахмут», де місцеві можуть дати запит про допомогу. Остання наша розмова відбулася в листопаді, тоді ситуація в Бахмуті була ще досить стабільною й жінці вдавалося передавати допомогу для бахмутян. Однак, сьогодні справи дещо інші, каже Анна.

“У нас є лікар, яка залишилася в Бахмуті Олена Молчанова, вона допомагає в місті. В основному інформацію дізнаємося в неї”, — розповідає волонтерка.

За словами Анни зараз вона співпрацює з місцевою волонтеркою Інною Гайдай, ще до війни жінки були знайомі між собою, але зараз об'єднали зусилля, щоб підтримувати бахмутян у скруті.

Ситуація в місті

Нагадаємо, що за останні тижні росіяни прорвалися в Бахмут, район Забахмутки частково під окупаційними військами, людей, які там жили загарбники вивозять в невідомий напрямок.

“Зараз дуже важко щось передавати, але раніше мені вдалося передати коробки з продуктами в Бахмут. На мене вийшли волонтери з Японії через посередників в Києва. Ще декілька тижнів гумдопомогу возили через волонтера Дейва, який евакуює людей звідти, але зараз передати щось неможливо”, — каже Анна.

Поки в місто немає можливості передавати гуманітарну допомогу Анна збирає запаси, які планує передати в Бахмут за можливості. Навіть сьогодні, каже бахмутянка, волонтери з Києва відправили їй гумдопомогу поштою.

“Заявки на евакуацію зараз поступають у великій кількості, але людей дуже важко вивезти. Потрібно домовлятися через військових, я надсилаю списки людей Інні й вона вже домовляється з іншими. З району М'ясокомбінату вдалося вивезти близько 40 людей. Людей в місті залишається достатньо, вони приходять на Пункт Незламності, гріються, їдять. Ми передавали печиво, фрукти, предмети гігієни за допомогою волонтерів з Києва та Японії”, — каже Анна.

Зараз запаси першого необхідного в Бахмуті є, наголошує волонтерка, але вони вичерпуються. Люди в основному просять їжу швидкого приготування: супи, каші,тощо.

Стосовно евакуації, каже Анна, в групі час від часу з'являються заклики виїздити, але люди реагують по-різному, є й ті, хто агресивно налаштований, однак перевірити всіх учасників “Патруль-Бахмут” фізично немає можливості. Попри те волонтерка не покидає роботи, каже що разом з Інною працюють на благо Бахмута.

Фото: aris.messinis

Читайте також: Евакуація — це не страшно: історія жінок, які виїхали з Часів Яру

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!